bus transportation icon 512

Mokyklinių autobusų  tvarkaraščiai:

book open flatRekomenduojamų perskaityti knygų sąrašas:

image1 

 


Daug kalbama, kad reikia tausoti gamta, mažinti atliekų kiekį, daiktus panaudoti ne vieną, bet daug kartų. Noriu pasidalinti gimnazijos patirtimi, kaip mes prisidedame prie gamtos saugojimo ir pakartotinio daiktų panaudojimo.
Kasmet prieš Šv. Kalėdas Pumpėnų gimnazijos bendruomenė puošia eglę. Puošė ir šį kartą, tik ne viena ir kiek kitaip. Idėjos autorė mokytoja J. Marcinkonytė, pasitelkusi rėmėjus R. D. Šatus,  R. A. Blažonius ir E. Kiznio įmonę, padovanojo gimnazijai šešiolika sidabrinių eglučių.
Eglių papuošalai irgi kitokie –  nebuvo plastmasinių žaislų, kaitrinių lempučių, po jomis nepupsojo kalnai dovanų, suvyniotų į blizgų popierių. Eglės  padabintos labai išradingai: vardais išpjaustytais iš medžio, angeliukais iš sausainių, girliandomis iš apelsinų žievelių, gėlėmis ir snaigėmis iš popieriaus ir kuo įvairiausiais,  pačių pagamintais žaislais.
Po švenčių nupuoštos, tinkamai  prižiūrėtos eglutės balandžio mėnesį pasodintos gimnazijos teritorijoje. Jos puikiai prigijo ir papuošė gimnazijos stadioną.
Norisi tikėti, kad ši idėja paskatins pagalvoti ir apie kitus įpročius bei vartojimo pasekmes. Juk tiek daug maisto mes išmetam, o  pasaulyje nemažai žmonių badauja. Taip žingsnis po žingsnio keisis ne tik musų įpročiai, bet ir ilgalaikis poveikis mus supančiai gamtai.Sveikatos priežiūros specialistė Daiva Čingaitė