Spalio 9 dieną gimnazijoje lankėsi Palangos zoologijos sodo insektariumo darbuotojai, kurie surengė parodą „Po stiklu“. 1-7 klasių mokiniai galėjo iš arčiau susipažinti su dar nematyta, nauja, keliaujančia egzotinių gyvūnų ekspozicija. Pamokos, kurią vedė svečiai, metu mokiniai galėjo ne tik pamatyti kas gyvena po stiklu, paliesti gyvūnus, bet ir sužinoti apie jų kilmę, gyvenamąsias vietas, sugebėjimą prisitaikyti ir išgyventi.

2018 m. spalio 18 dieną 7-8 ir IG klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje ekonomikos pamokoje. Aplankėme Pasvalio rajono verslininkus. Mus priėmė dvi įmonės: „Šiaurės aruodai“ ir „Dotnuva Baltic“. Susipažinome su šių įmonių veikla.

Žemės ūkio kooperatyvą „Šiaurės aruodai“ įkūrė stambiausi Pasvalio rajono ūkininkai. Kooperatyvas superka iš ūkininkų įvairių kultūrų derlių: kviečius, rapsą, žirnius, pupas, miežius. Derlius patikrinamas vienoje geriausių laboratorijų Lietuvoje, valomas, džiovinamas, saugomas. Buvome užlipę į bokštą, iš kurio atsivėrė nuostabūs vaizdai.

Įmonė „Dotnuva Baltic“ parduoda moderniausią žemės ūkio techniką, kainuojančią net iki pusės milijono eurų. Verslininkai džiaugėsi, kad juos aplankėme, sakė, kad mūsų vaikai yra žemės vaikai, kurie savo ateitį galėtų sieti su žemės ūkiu.

Ekonomikos mokytoja L. Skoblickaitė

Spalio 2 dieną Pasvalyje, Smegduobių parke vyko tradicinės kroso varžybos Policijos taurei laimėti. Didelį būrį gimnazijos mokinių nuo 5 kl. iki IIIG kl. į šias varžybas atlydėjo kūno kultūros mokytoja Regina Urbonavičienė. 5-6 klasių mergaitės bėgo 300 m, 7-12 kl. mergaitės ir 5-6 kl. berniukai – 500 m, o 7-12 klasių vaikinai turėjo įveikti 1000 m distanciją.

Puikiai šiose varžybose sekėsi ir mūsų gimnazijos mokiniams. 8 kl. mokinė Miglė Kubiliūtė savo amžiaus grupės bėgime aplenkė visas varžoves ir iškovojo I-ąją vietą, o septintokas Eligijus Gotautas savo amžiaus grupėje užėmė II-ąją vietą. Abu nugalėtojai buvo apdovanoti Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio rajono policijos komisariato įsteigtais prizais, o pirmosios vietos nugalėtoja dar ir policijos taure.

Spalio 12 dieną 1-4 klasių mokiniai ir mokytojos surengė Rudenėlio šventę.

Šiai pažintinei dienai mokiniai ruošėsi iš anksto. Kartu su savo šeimos nariais turėjo atlikti kūrybines užduotis: iš auksinio rudenėlio dovanų – daržovių, vaisių, gėlių ir kitokių gamtos gėrybių sukurti kompoziciją ir parašyti trumpą eilėraštį apie šį nuostabų metų laiką.

Antrojo gimnazijos aukšto palangės pasidabino pradinukų sukurtais puikiais rudens gėrybių „kūriniais“. Vaikai atliko komandines užduotis klasėse, piešė, kūrė darbelius iš gamtinės medžiagos ir net skanavo sveikų maisto patiekalų: daržovių mišrainių, kviečių trapučių su medumi ir sėklomis, gardžiavosi spanguolėmis. Renginio pabaigoje mokinukai apipavidalino ir pristatė savo ketureilius, deklamavo lietuvių poetų eiles apie daržovių ir vaisių puotą. Antrokai visus renginio dalyvius pavaišino savo sodų obuoliais ir kriaušėmis.

Pradinukų rudens gėrybių parodos eksponatai nukeliavo į Pumpėnų kultūros centre vykusią šventę, skirtą pagyvenusių žmonių dienai paminėti.

Mokytojos ir mokiniai dėkoja tėveliams už pagalbą ruošiantis šiai pažintinei dienai.

Visų klasių mokiniams dėkojame už nuoširdžius sveikinimus, linkėjimus, šiltas šypsenas, gėles ir staigmenas. Ačiū gimnazijos valgyklos darbuotojoms už skanius pietus. Dėkojame IVG klasės mokiniams ir jų auklėtojai Laimai Noreikienei už gražią šventę ir sukurtą puikią nuotaiką.

Mokytojai

Organizacijos ,,Gelbėkit vaikus“ iniciatyva daugelis Lietuvos mokyklų dalyvavo jau penktus metus vykstančiame  Solidarumo bėgime. Mūsų gimnazija tradiciškai prisijungė prie šios gražios akcijos. Visi Solidarumo bėgimo dalyviai gavo bėgikų korteles, lipdukus, padėkas, o prizines vietas užėmę mokiniai paskatinti medaliais. Solidarumo bėgimo dalyviams mankštą pravedė IVG klasės mokiniai. Akciją organizavo socialinė pedagogė G. Kiaunienė ir kūno kultūros mokytoja E. Mickeliūnienė. Dėkojame pradinių klasių mokytojoms ir mokiniams  už aktyvų dalyvavimą, o visiems, aukojusiems pinigus, už socialinę atsakomybę, solidarumą ir sąmoningumą.

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Ši diena skirta Europos kalbų įvairovei ir svarbai pažymėti, skatinti mokytis kalbų visą gyvenimą. Gebėjimas bendrauti įvairiomis kalbomis padeda atverti kitų kalbų pasaulius, pažinti šalių kultūras, išplečia galimybes aktyviai dalyvauti Europos ir pasaulio gyvenime.

Pumpėnų gimnazijos 5-8 ir IG-IVG klasių mokiniai minėjo Europos kalbų dieną: parengė informacinį stendą apie kalbų mokėjimo naudą, vertė eilėraščius ir prozos kūrinių ištraukas į anglų, rusų kalbas, kartu su užsienio kalbų bei lietuvių kalbos mokytojomis (J. Bagdoniene, L. Noreikiene, O, Daugene, J. Baltaduoniene) atliko kitas smagias kūrybines užduotis.

Rugsėjo paskutinį penktadienį Biržuose vyko Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir signataro P. Poškaus atminimui skirtos tarptautinės lengvosios atletikos varžybos. Gausus būrys gimnazijos sportininkų kartu su kūno kultūros mokytoja E. Mickeliūniene dalyvavo varžybose ir parsivežė ne vieną apdovanojimą.

5-6 klasių amžiaus grupėje 60 m bėgime I-ąją vietą iškovojo Kostas Kubilius (6 kl.), II-oji vieta atiteko Nedui Zdanevičiui (6 kl.). Puikiai sekėsi ir aštuntokei Miglei Kubiliūtei. Ji 800 m bėgime užėmė I-ąją vietą, o 60 m bėgime buvo antra.

Šuolių į tolį rungtyje Nedas Zdanevičius (6 kl.) užėmė I-ąją vietą, Kostas Kubilius (6 kl.) ir Lukas Breivė (8 kl.) – II-ąsias vietas.

Po visų rungčių visi varžybų dalyviai, mokytojai, treneriai garbingai įveikė 1000 m atkarpą ir buvo apdovanoti medaliais.