bus transportation icon 512

Mokyklinių autobusų  tvarkaraščiai:

book open flatRekomenduojamų perskaityti knygų sąrašas:

Pumpėnų gimnazijoje jau antrus metus startuoja projektas „Jaunimas Gali“. Atidarymo šventė vyko rugsėjo 8 d. Vilniuje. Programos dalyviai turiningai praleido laiką bendraudami su kitų miestų jaunimu Bernardinų sode, atliko įvairias užduotis, kurias buvo sugalvoję programos savanoriai. Viena iš savanorių, kuri ir toliau aktyviai dalyvauja projekto veikloje, yra buvusi mūsų mokyklos mokinė Aušrinė Lipnickaitė. Savo laiko nepagailėjo ir Deimantė Janulytė. Toliau veikla persikėlė prie Šv. Onos bažnyčios, kur visi buvo suskirstyti į grupes ir turėjo galimybę pažinti Vilniaus senamiestį su gidu. Po ekskursijos programos dalyviai susirinko Valdovų rūmų kiemelyje, kur vyko pokalbis su Mindaugu Šatkumi. Paskutinė veikla, kuri reikalavo ištvermės po vasaros atostogų, tai 2 kilometrų Danske Bank Vilniaus moksleivių maratonas.

Diena pilna veiklų, pažinimo, gerų emocijų!

Kūno kultūros mokytoja E. Mickeliūnienė

 

Rugsėjis… Margaspalviai kardeliai išdidžiai siūbuoja vėjyje. Virpulys vis dažniau nubėga liepų  viršūnėmis. Draikosi pirmieji voratinkliai.

Rugsėjo antrosios rytmetį Pumpėnų gimnazijos bendruomenė rinkosi vidiniame kiemelyje, o prie senosios mokyklos laiptų melsvas bures iškėlė laivas, pasiruošęs kelionėn į mokslo ir žinių šalį.

Į šventę susirinkusius mokinius, jų tėvelius, mokytojus sveikino gimnazijos direktorius A. Matuzevičius, direktoriaus pavaduotoja ugdymui L. Kvedarienė, šventės svečias, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas G. Vilys.

Tegul laivo kelionė  žinių vandenynu būna sėkminga, tegul  rugsėjo pirmosios varpelis pažadina atradimo ir tobulėjimo džiaugsmą!

plakatas2019

Birželio 21 dieną Pumpėnų gimnazija užbaigė 2018-2019 mokslo metus.

Socialinė pedagogė G. Kiaunienė paskelbė tradicines „Metų rinkimų“ nominacijas ir apdovanojo laimėtojus padėkos raštais.

„Metų įvykis“ – sveikas maistas mokyklos valgykloje.

„Už pastangas ir pasiekimus matematikos moksle“ – Aronas Mikėnas.

„Mandagiausi valgyklos lankytojai“ – Aleksas ir Nikita Rinkiavičiai.

„Metų matematikas“ – Pijus Jovaiša.

„Metų naujokas“ – Kristupas Kondratavičius.

 „Už pažangą mokantis rusų kalbą“ – Eligijus Norgėla.

„Metų muzikinis atradimas“ – Julita Kanclerytė.

„Naujas amplua - renginio vedėja“– Gabija Jareckaitė, Neda Strelčiūnaitė.

„Metų didžėjai“ – Lukas Breivė, Giedrius Indriuška.

„Už drąsą būti savimi“ – Aurelijus Plesnevičius.

„Pareigingiausias metų ligoniukas“ – Jorūnas Gegieckas.

„Pareigingiausia metų ligoniukė“ – Neda Strelčiūnaitė.

„Metų džentelmenas“ – Nojus Briedis.

„Metų literatė “– Saulė Gaigalaitė.

„Metų lakštingala“ – Gabija Jareckaitė.

„Metų mokine“ šiais mokslo metais tapo penktokė Saulė Gaigalaitė

 

,,Metų rinkimų“ nugalėtojus rinko visa gimnazijos bendruomenė. ,,Metų rinkimus“ inicijavo socialinė pedagogė Gražina Kiaunienė (tęstinis  projektas ,,Atrask save“).  

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui L. Kvedarienė garbės raštais apdovanojo tik labai gerais pažymiais mokslo metus baigusius mokinius: penktokę Saulę Gaigalaitę, šeštoką Aroną Mikėną, septintokes Laurą Morkūnaitę ir Nedą Strelčiūnaitę.

IIG kl. mokiniai Aurelija ir Ernestas nuleido gimnazijos vėliavą ir atidavė ją saugoti direktoriaus pavaduotojai ugdymui L. Kvedarienei iki kitų mokslo metų pradžios.

Kūno kultūros mokytojos E. Mickeliūnienė ir R. Urbonavičienė padėkos raštais apdovanojo Sporto, sveikatos ir turizmo dienos varžybų laimėtojus.

Vasara prasideda! Visiems smagių atostogų ir iki susitikimo rugsėjį!

 

 Birželio 11 dieną Pumpėnų gimnazijoje vyko Sporto, sveikatos ir turizmo diena, kurioje dalyvavo 5-8 ir I-IIIG klasių mokiniai. Pasidalinę grupėmis mokiniai mokėsi šokti, dalyvavo orientacinėse varžybose, žaidė sportinius žaidimus mokyklos stadione. Valgykloje vyko užsiėmimai su visuomenės sveikatos specialiste. Dvyliktą valandą mokyklos kieme vyko masinis visų klasių šokis. Renginį organizavo mokytojos: D. Mickeliūnienė, E. Mickeliūnienė, R. Urbonavičienė, visuomenės sveikatos specialistė D. Čingaitė.

 

5, 6 ir 7 klasių mokiniai ( klasių auklėtojos: R. Žemaitytė, E. Mickeliūnienė. V. Jareckienė) mokslo metų pabaigoje nusprendė patirti ypatingą nuotykį – praleisti naktį mokykloje. Mokiniai patys susiskirstė komandomis, išsirinko vadovus, sugalvojo renginio taisykles, paruošė užduotis. Komandos prisistatė, varžėsi sportinėse estafetėse, bendravo tarpusavyje. Tikra staigmena visiems buvo košės virimas kareiviškoje lauko virtuvėje. Po vakarienės visų laukė diskoteka, vidurnakčio filmas ir miegas tikrose kareiviškose lovelėse.

Už bendradarbiavimą ir pagalbą dėkojame KASP Prisikėlimo apygardos 6 rinktinės 607 lengvajai pėstininkų kuopai bei šeštokės Gabijos J. tėveliui.

Pumpėnų gimnazijos penktokai su auklėtoja R. Žemaityte ir bibliotekininke E. Jackuviene vyko į pažintinę ekskursiją po kaimyninį Pušaloto miestelį. Smagu, kad  prisijungė ir gimnazijos direktorius A. Matuzevičius.

Ekskursiją pradėjome Pušaloto bibliotekoje, kur mūsų laukė bibliotekininkė V. Mašalienė. Ji supažindino su bibliotekos istorija, aprodė patalpas, vaikų kampelį, rėmėjų dovanotas knygas. Iš tolo apžiūrėjome ir buvusią mokyklą, kurioje keturias klases baigė penki dabartiniai penktokai.

Prie bažnyčios mus pasitiko vaikščiojanti Pušaloto enciklopedija, buvusi mokytoja G. Kriaučiūnienė. Ji papasakojo legendą apie Pušaloto miestelio atsiradimą, vaizdžiai paaiškino miestelio vardo kilmę. Bažnyčios šventoriuje apžiūrėjome paminklą „Metraštininkas“, pastatytą  čia dirbusiems kunigams - kultūros puoselėtojams atminti, aplankėme  knygnešio Jono Melinsko kapą.

Pušaloto miestelyje dar žymūs čia gyvenusios gausios žydų bendruomenės pėdsakai. Apžiūrėjome buvusius žydų maldos namus – sinagogą, kurios buvusį grožį dabar mena tik išorė, nes viduje vaizdas kol kas liūdnas. Nuėjome ir į senąsias Pušaloto žydų kapines.

  Labiausiais norėjome  pamatyti pro Pušalotą prieš daug metų ėjusio siaurojo geležinkelio stotį ir  dar išlikusius bėgius. Link geležinkelio veda senovinė akmenimis grįsta gatvė, vadinamasis brukas.

Labai dėkojame bibliotekininkei V. Mašalienei ir mokytojai G. Kriaučiūnienei už istorijas, kurias daugelis išgirdo pirmą kartą. Pasirodo, kad daug ką naujo galima pamatyti ir  savo krašto apylinkėse, tereikia atidžiau apsižvalgyti.

 

 Pumpėnų gimnazijos 3-4 klasių mokiniai dalyvavo rankinio turnyre Panevėžyje. Varžybose buvo visko: ir pergalių, ir pralaimėjimų. Bendroje įskaitoje pumpėniečiai berniukai užėmė III-ąją vietą. Geriausiais žaidėjais pripažinti ir individualiai apdovanoti: trečiokas E. Sušinskas, ketvirtokai J. Zalupas ir V. Jareckas. Jaunuosius rankininkus treniruoja kūno kultūros mokytoja E. Mickeliūnienė