bus transportation icon 512

Mokyklinių autobusų  tvarkaraščiai:

book open flatRekomenduojamų perskaityti knygų sąrašas:

Aronas

Su antroku Aronu Burkausku susidraugavome nuo jo pirmo apsilankymo bibliotekoje dar pirmoje klasėje. Tada Aronas išsirinko sau ir vyresnei sesei knygeles skaitymui. Pasirodo, Arono tėvelis besimokydamas mokykloje labai daug skaitė ir dabar namuose yra įvedęs tokią tvarką, kad beveik kiekvieną vakarą vaikai skaito knygas po pusę ar pilną valandą.

Aronas ne tik pats dažnai ateina pasikeisti knygų į biblioteką, bet ir atsiveda klasės draugus, rekomenduoja skaityti jam patikusias knygas.

Bebaigdamas pirmą klasę Aronas nepaprastai susidomėjo J. K. Rowling Hario Poterio nuotykių knygomis. Pradžioje buvo sunkoka patikėti, kad berniukas įveikia tokias storas knygas. Paklausinėjus knygų turinio, jis viską smulkiai papasakojo. Vėliau ir neprašomas pasakojo apie tai, ką skaitė, kuris ir kodėl herojus patiko. Per vasarą perskaitė visą knygų seriją iki galo. Rugsėjo mėnesį berniukas pasidžiaugė, kad matė ir visus filmus apie Harį Poterį. Tada pareikalavo paskutiniosios dalies – „Haris Poteris ir prakeiktas vaikas“! Neturime. Pasiūliau skaityti kitas serijomis išleistas knygas: Vytauto Račicko visas septynias „Šlepetes“, Tomo Dirgėlos linksmuosius Tomo ir Domo nuotykius ir t. t.

Aronui sergant, knygas jam rinko mama ir sesė. Mamai pagyriau Aroną už skaitymą, knygų pasirinkimą, draugų atvedimą į biblioteką, padėkojau, kad namuose tėveliai skiria tiek daug dėmesio vaikų pomėgiams.

Bibliotekininkė

 

Nacionalinės bibliotekos savaitės renginys

Antropologę, etnologę, JAV lietuvių bendruomenės veikėją Eleną Bradūnaitę-Aglinskienę į mūsų biblioteką pakvietė ir atlydėjo Pumpėnų kraštiečių asociacijos pirmininkas Algis Stalilionis.

Viešnia papasakojo apie savo šeimos gyvenimą Amerikoje. Bradūnai vaikams skiepijo lietuvybę, pagarbą gamtai, mokė papročių, daug dainavo, o svarbiausia – skatino taisyklingai lietuviškai kalbėti. „Mokykloje reikia išmokti daugybos lentelę. Išmoksti angliškai, vakare tėtukui turi lietuviškai pakartoti ir viską lietuviškai papasakoti, ką tą dieną išmokai,“ – pasakojo charizmatiškoji Elena Bradūnaitė. Pasak antropologės, kultūra yra tai, ką šeima aptaria susėdusi vakare prie stalo.

Mokiniai domėjosi E. Bradūnaitės gyvenimu Havajuose, darbu Čikagos, Indianos universitetuose, vienoje reikšmingiausių JAV nacionalinėje Kongreso bibliotekoje Vašingtone.

Nemažai kalbėta apie lietuvius emigrantus. Svarbu, kad šiandieniniai emigrantai vadovautųsi jos tėvų kartotu devizu – parvežkit Lietuvai pasaulį, o pasauliui pristatykite Lietuvą!

Bibliotekininkė

 

Nacionalinės bibliotekų savaitės renginys

Kasmet baigiantis mokslo metams apdovanojami daugiausiai knygų perskaitę pradinių klasių mokiniai, aktyviausi bibliotekos renginių lankytojai.

Šiemet apdovanojimų šventę papuošė mokytojos Dianos Mickeliūnienės paruošta pradinukų (2-3 kl.) ir 5-6 klasių mergaičių šokėjų programa. Taip pat savo daineles „Yra šalis“ ir „Žalia dainelė“ atliko priešmokyklinio ugdymo grupės dainorėliai. Juos paruošė muzikos vadovė Gitana Dalmantaitė ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė Jolanta Kauneckienė.

Paskelbti ir apdovanoti šie skaitytojai:

pirmokai: Gabrielė Varuškevičiūtė, Mantrimas Navardauskas, Mantė Valainytė;

antrokai: Aronas Burkauskas, Akvilė Banevičiūtė, Rokas Mickeliūnas;

trečiokai: Urtė Burkauskaitė, Ugnė Bartusevičiūtė, Justinas Zalupas;

ketvirtokė Dalvyda Marija Šležaitė.

Bibliotekininkė

 

Literatūrinių žinių patikrinimo protmūšyje dalyvavo šeštos klasės mokiniai ir mokytoja Laima Noreikienė. Komandoms klausimus pateikė Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Inovacijų, metodikos ir informacijos išteklių centro vyriausioji metodininkė Rita Baltrukienė.

Bibliotekininkė

 

 

Pirmąją nacionalinės bibliotekos savaitės dieną į bibliotekos skaityklą rinkosi trečiokai ir jų mokytoja Vilija Grubienė. Klasė buvo padalinta į dvi komandas. Komandos išbandė savo jėgas, atlikdamos Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Inovacijų, metodikos ir informacijos išteklių centro vyriausiosios metodininkės Ritos Baltrukienės pateiktas užduotis.

Mokiniai atsakinėjo į rimtus ir šmaikščius klausimus apie mūsų šalies istoriją, geografiją, kalbą, įžymius žmones.

Bibliotekininkė

 

2018 04 10konferencija

2018 metų balandžio 10 dieną VU bibliotekos Mokslinės informacijos ir komunikacijos centre (MKIC) vyko Lietuvos mokyklų bibliotekų asociacijos darbuotojų konferencija „Mokyklos bibliotekos svarba įgyvendinant ugdymo turinį“. Pranešimus skaitė VU Komunikacijos fakulteto lektorius dr. V. Grigas, Kauno Neveronių gimnazijos direktorė D. Margienė, Lietuvos aklųjų bibliotekos atstovė D. Balčytytė. Diskusijoje į klausimus atsakinėjo ŠMM viceministras G.Kazakevičius, Švietimo ir mokslo ministrės patarėjas A. Varanauskas, UPC direktorius G. Vaidelis.

Konferencija reikšminga ne tik pranešimų turiniu, bet ir ŠMM viceministro G. Kazakevičiaus pasisakymu apie konkrečius pokyčius, laukiančius mokyklų bibliotekininkų.

Biblioteka – edukacinė erdvė ir dalyvauja pagrindinėje mokyklos misijoje - edukacijoje. Pokyčiai bibliotekoje būtini, bet jie priklauso nuo trijų dalykų: kiek pačiam bibliotekininkui prasminga plėsti bibliotekos funkcijas ir paslaugų spektrą, nuo bendruomenės nuomonės apie biblioteką ir nuo mokyklos vadovo. Kiek vadovas propaguoja, suaktualina pačią mokyklos biblioteką, tokį palaikymą turi ir bibliotekininkas.

ŠMM ministrės patarėjas A. Varanauskas diskusijoje taip pat tvirtino, kad rengiami pakeitimai, kad mokyklos bibliotekininkas būtų pedagoginis darbuotojas, švietimo pagalbos specialistas. Ir tokie pokyčiai jau planuojami nuo šių metų rugsėjo. Atsakydamas į klausimą apie reikalavimą turėti pedagoginę kvalifikaciją, pabrėžė, kad bus žiūrima laisviau ir suteikta galimybių ją įsigyti. UPC pažadėjo skirti daugiau dėmesio kvalifikacijos kėlimui.

Po konferencijos vyko visuotinis LMBDA susirinkimas, kuriame išrinkta nauja asociacijos valdyba ir pirmininkė Dalia Balčytytė.

 LMBDA informacija

 

Šiemet aktyviausi gimnazijos bibliotekos draugai, knygų skaitytojai, bibliotekoje rengiamų renginių lankytojai gavo nuostabią dovaną – galimybę dalyvauti Tarptautinėje vaikų knygos šventėje nacionaliniame Kauno dramos teatre. Balandžio 7-ą d. į šventę važiavo: V. Pociūtė (3 kl.), J. Zalupas (3 kl.), L. Žaltickas (5 kl.), K. Markevičius (8 kl.), L. Zalupaitė (1g kl.), K. Krisiūnaitė (1g kl.), V. Aglinskaitė (2g kl.). Su mumis kartu keliavo Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos skautai, kuriems vadovauja bibliotekininkė D. Kraptavičienė.

Tarptautinę vaikų knygos šventę kiekvienais metais organizuoja Lietuvos nacionalinis IBBY skyrius (IBBY – International Board on Books for Young People). Nacionaliniame Kauno dramos teatre buvo pagerbti iškiliausi 2017 metų vaikų knygų kūrėjai: rašytojai, dailininkai iliustruotojai, vertėjai, literatūros sklaidos specialistai. Buvo įteikta dešimt IBBY Lietuvos skyriaus premijų.

Po apdovanojimų ceremonijos žiūrėjome belgų rašytojo-dramaturgo, Nobelio premijos laureato Maurice’o Maeterlincko spektaklį-alegorinę pasaką „Žydroji paukštė“. Rašytojo vaizduotė paleido į pasaulį Žydrąją paukštę, tapusią nesugaunamos laimės simboliu. Žmonės ieško jos, mėgina sučiupti ir išsaugoti, dažnai nesuvokdami, kad laimės vaikytis nereikia, reikia išmokti ją regėti.

Spektaklio pertraukos metu bendravome su gamtininku, rašytoju Saliamonu Paltanavičiumi, literatūrologe Danguole Šakavičiūte, kuri jau tris kartus buvo atvykusi į mūsų gimnazijos bibliotekos renginius.

Vėliau aplankėme Lietuvos zoologijos sodą. Apžiūrėjome pavasariška saulute besidžiaugiančius kupranugarius, vilkus, liūtus, tigrą, beždžiones ir daugybę kitų sodo gyventojų. Gaila, kad nematėme žirafų ir begemotų, matyt, jiems dar per šalta buvo.

Mokiniams spektaklis, nors ir ilgas (truko dvi valandas), labai patiko, o taip pat jie susipažino su išrinktomis 2017 m. geriausiomis knygomis vaikams ir jaunimui.

Bibliotekininkė

 

Pumpėnų gimnazijos mokiniai į Vilniaus knygų mugę šiemet keliavo jau septintą kartą. Didieji knygų fanai: Dominykas Kuliavcevas, Irūna Morkevičiūtė, Dominyka Mickutė važiavo penktą kartą.

Mokiniai mėgsta susitikimus su rašytojais, knygų pristatymus, apžiūri parodas, leidyklų siūlomas pirkti knygas, pamato daug garsių kultūros žmonių. Paskutiniaisiais metais ypač mėgstama Muzikos salė, kurią organizuoja asociacija Agata. Čia savo veiklą pristato ryškiausi ir aktyviausi Lietuvos muzikos kūrėjai, atlikėjai bei leidėjai, čia vyksta diskusijos, neformalūs susitikimai, naujausių lietuviškų muzikos albumų pristatymai, gyvos muzikos koncertai.

Šiemet suspėjome dalyvauti knygos „Pirštai jos neša leliją: moteris XX-XXI a. lietuvių poezijoje“, kurią sudarė Julius Keleras, pristatyme. Jame dalyvavo knygos sudarytojas, aktorė Jolanta Dapkūnaitė, poetas Alis Balbierius. LRT įrašų studijoje stebėjome Rūtos Oginskaitės knygos „Gib a kuk. Žvilgtelėk. Pokalbiai Olgos ir Grigorijaus Kanovičių namuose“ pristatymo įrašą, kuriame dalyvavo aktoriai: Eglė Gabrėnaitė ir Gediminas Girdvainis, publicistas Donatas Puslys, teatro ir kino kritikas Vaidas Jauniškis. Labiausiai laukėme poeto Tomo Venclovos knygos „Vilniaus vardai“ pristatymo, kuriame dalyvavo autorius, literatūros kritikė Jūratė Čerškutė, žurnalistas Pranas Morkus. Išklausėme diskusiją „Britų literatūra Lietuvoje: kas verčiama ir apie ką skaitome?“, kurioje dalyvavo istorikas Artūras Vasiliauskas, knygų apžvalgininkas Audrius Ožolas, vertėjas Marius Burokas, literatūros kritikė Jūratė Čerškutė.

Kiekvienas mugėje įsigijo sau mielų leidinių, parsivežė daugybę muzikantų autografų.

20-oji, jubiliejinė knygų mugė 2019-aisiais visus kvies švęsti knygų šventę pavadinimu „Po dvidešimties metų“.

Bibliotekininkė

Pokategorės