bus transportation icon 512

Mokyklinių autobusų  tvarkaraščiai:

book open flatRekomenduojamų perskaityti knygų sąrašas:

Spalio 9 dieną gimnazijoje lankėsi Palangos zoologijos sodo insektariumo darbuotojai, kurie surengė parodą „Po stiklu“. 1-7 klasių mokiniai galėjo iš arčiau susipažinti su dar nematyta, nauja, keliaujančia egzotinių gyvūnų ekspozicija. Pamokos, kurią vedė svečiai, metu mokiniai galėjo ne tik pamatyti kas gyvena po stiklu, paliesti gyvūnus, bet ir sužinoti apie jų kilmę, gyvenamąsias vietas, sugebėjimą prisitaikyti ir išgyventi.

 

2018 m. spalio 18 dieną 7-8 ir IG klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje ekonomikos pamokoje. Aplankėme Pasvalio rajono verslininkus. Mus priėmė dvi įmonės: „Šiaurės aruodai“ ir „Dotnuva Baltic“. Susipažinome su šių įmonių veikla.

Žemės ūkio kooperatyvą „Šiaurės aruodai“ įkūrė stambiausi Pasvalio rajono ūkininkai. Kooperatyvas superka iš ūkininkų įvairių kultūrų derlių: kviečius, rapsą, žirnius, pupas, miežius. Derlius patikrinamas vienoje geriausių laboratorijų Lietuvoje, valomas, džiovinamas, saugomas. Buvome užlipę į bokštą, iš kurio atsivėrė nuostabūs vaizdai.  

Įmonė „Dotnuva Baltic“ parduoda moderniausią žemės ūkio techniką, kainuojančią net iki pusės milijono eurų. Verslininkai džiaugėsi, kad juos aplankėme, sakė, kad mūsų vaikai yra žemės vaikai, kurie savo ateitį galėtų sieti su žemės ūkiu.

Ekonomikos mokytoja L. Skoblickaitė

 

Spalio 2 dieną Pasvalyje, Smegduobių parke vyko tradicinės kroso varžybos Policijos taurei laimėti. Didelį būrį gimnazijos mokinių nuo 5 kl. iki IIIG kl. į šias varžybas atlydėjo kūno kultūros mokytoja Regina Urbonavičienė. 5-6 klasių mergaitės bėgo 300 m, 7-12 kl. mergaitės ir 5-6 kl. berniukai – 500 m, o 7-12 klasių vaikinai turėjo įveikti 1000 m distanciją.

Puikiai šiose varžybose sekėsi ir mūsų gimnazijos mokiniams. 8 kl. mokinė Miglė Kubiliūtė savo amžiaus grupės bėgime aplenkė visas varžoves ir iškovojo I-ąją vietą, o septintokas Eligijus Gotautas savo amžiaus grupėje užėmė II-ąją vietą. Abu nugalėtojai buvo apdovanoti Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio rajono policijos komisariato įsteigtais prizais, o pirmosios vietos nugalėtoja dar ir policijos taure.

 

Spalio 12 dieną 1-4 klasių mokiniai ir mokytojos surengė Rudenėlio šventę.

Šiai pažintinei dienai mokiniai ruošėsi iš anksto. Kartu su savo šeimos nariais turėjo atlikti kūrybines užduotis: iš auksinio rudenėlio dovanų – daržovių, vaisių, gėlių ir kitokių gamtos gėrybių sukurti kompoziciją ir parašyti trumpą eilėraštį apie šį nuostabų metų laiką.

Antrojo gimnazijos aukšto palangės pasidabino pradinukų sukurtais puikiais rudens gėrybių „kūriniais“. Vaikai atliko komandines užduotis klasėse, piešė, kūrė darbelius iš gamtinės medžiagos ir net skanavo sveikų maisto patiekalų: daržovių mišrainių, kviečių trapučių su medumi ir sėklomis, gardžiavosi spanguolėmis. Renginio pabaigoje mokinukai apipavidalino ir pristatė savo ketureilius, deklamavo lietuvių poetų eiles apie daržovių ir vaisių puotą. Antrokai visus renginio dalyvius pavaišino savo sodų obuoliais ir kriaušėmis.

Pradinukų rudens gėrybių parodos eksponatai nukeliavo į Pumpėnų kultūros centre vykusią šventę, skirtą pagyvenusių žmonių dienai paminėti.

Mokytojos ir mokiniai dėkoja tėveliams už pagalbą ruošiantis šiai pažintinei dienai.

 

Visų klasių mokiniams dėkojame už nuoširdžius sveikinimus, linkėjimus, šiltas šypsenas, gėles ir staigmenas. Ačiū gimnazijos valgyklos darbuotojoms už skanius pietus. Dėkojame IVG klasės mokiniams ir jų auklėtojai Laimai Noreikienei už gražią šventę ir sukurtą puikią nuotaiką.

Mokytojai