bus transportation icon 512

Mokyklinių autobusų  tvarkaraščiai:

book open flatRekomenduojamų perskaityti knygų sąrašas:

Pumpėnuose, kaip ir daugumoje Lietuvos Respublikos švietimo įstaigų, pirmasis rugsėjo skambutis mokinius į gimnaziją pakvietė rugsėjo 3 dieną.

Šiemet abiturientai į mokyklos suolą palydėjo net 25 pirmokus. Džiaugiamės pagausėjusia mokyklos bendruomene. Ypač daug naujokų sulaukė pradinės klasės. Mūsų gimnazija nuo šių mokslo metų turi dar vieną naują skyrių – Mikoliškio ikimokyklinio ugdymo skyrių.

Mokinius į gimnaziją vežios trečiasis, naujutėlis, geltonasis autobusas.

Visiems linkime sėkmingo ir prasmingo starto į pažinimo kelionę, kurioje tegul lydi smalsumas, tobulėjimas ir kūryba. Didelės sėkmės visiems!!!

Jau antrą kartą, bendradarbiaujant su Pumpėnų bei Vaškų gimnazijomis įvyko iškirtinė vasaros dieninė stovykla, kurioje dalyvavo jaunuoliai, kuriems reikia išskirtinio dėmesio bei supratimo.
Stovyklos metu darbo su jaunimu ekspertai, socialinis darbuotojas Edvinas ir psichologas Andrius, kartu su jaunuoliais aplankė Pajiešmenių bei Daujėnų bendruomenes ir derino darbą su edukacija bei jaunuolių asmeniniais iššūkiais.
Daujėnuose kartu tvarkėme bažnyčią bei parapijos namų kiemą. Iškirtinai gražus Daujėnų kaimas jaunuoliams suteikė ramybės bei leido bent trumpam pamiršti sunkią kasdienybę.
Pajiešmenių bendruomenės vadovas Gediminas pasitiko labai šiltai ir maloniai, kartu plaukėme valtimis ir vandens dviračiais į paplūdimį, kuriame dirbome įvairius darbus, žvejojome bei turėjome galimybę kartu su jaunuoliais emociškai saugioje aplinkoje kalbėtis jiems svarbiomis temomis.
Kitas stovyklos laikas buvo skirtas įvairioms komandinėms užduotims. Jaunuoliai susipažino su bendruomenės policininke bei VSB specialiste Daiva, kuri išmokė pirmos pagalbos įgūdžių.
Stovyklos iškirtinumas tas, kad jaunuoliams sutiekiama laisvė - žvejoti, maudytis, bendrauti, eksperimentuoti, klysti, bei atsakomybė dalyvauti bendruomenės darbuose, dalyvauti aptarimuose, prisiimti atsakomybę už save bei draugą.
Praėjus keletui dienų sulaukėme gerų atsiliepinų iš dalyvių bei bendruomenių.
Dėkojame Pasvalio rajono savivaldybei, Pasvalio VSB specialistei Daivai, Pumpėnų gimnazijos direktoriui bei bendruomenės pareigūnei, Daujėnų ir Pajiešmenių kaimo bendruomenėms.
Daugiau nuotraukų bei video galite rasti F.B paskyroje Trinus.

Trinus komanda

Nuo 2017 m. Pumpėnų gimnazija pripažinta Sveikatą stiprinančia mokykla. Visus mokslo metus vyko sveikatos stiprinimui skirti renginiai, kuriuose norėjome atkreipti gimnazijos mokinių dėmesį į sveikatos stiprinimo svarbą, išmokyti suteikti pirmąją pagalbą, skatinti sportuoti savarankiškai.

Mokslo metų pabaigoje gimnazijoje vyko netradicinio ugdymo diena „Sportas ir sveikata“. Jos metu mokiniai pagilino žinias apie sveiką gyvenseną ir sveikatos stiprinimą, praktiškai pademonstravo pirmosios pagalbos teikimo įgūdžius, išbandė jėgas sportinėse varžybose.

5-8 kl. ir IG-IIIG kl. komandos turėjo pademonstruoti, kaip sugeba gaivinti, stabdyti kraujavimą, suteikti pirmąją pagalbą užspringus. Paskui visos klasės rinkosi gimnazijos stadione, kur vyko sportinės varžybos ir pirmosios pagalbos egzaminas. Atliekant užduotis mokiniams teko pademonstruoti ne tik sportinius sugebėjimus, bet ir kūrybiškumą statant figūras, bendradarbiavimą nešant vandenį, atmintį, sudedant daiktus į vietas.

Renginio pabaigoje buvo susumuoti rezultatai ir pagerbtos labiausiai savo sveikata besirūpinančios klasės. Pirmąją vietą laimėjo 6 klasė, II-ąją vietą pasidalino 5 ir IG klasės, III-oji vieta atiteko 7 ir 8 klasėms. Visos klasės buvo apdovanotos padėkos raštais ir prizais.

Renginį organizavo biologijos mokytoja D. Šatienė, užduotis parengė visuomenės sveikatos specialistė D. Čingaitė ir kūno kultūros mokytoja E. Mickeliūnienė. Renginio organizatorės už pagalbą dėkoja visų klasių auklėtojoms, gimnazijos direktoriaus pavaduotojai ugdymui L. Kvedarienei,r socialinei pedagogei G. Kiaunienei, mokytojui R. Morkūnui. Dėkojame visiems renginio dalyviams už aktyvų dalyvavimą ir gerą nuotaiką.

 

 

Gyvenimo avantiūra, taip įvardinau pasiūlymą dalyvauti tarptautiniame projekte. Gąsdino nežinomybė, kalbos barjeras. Surizikavau ir sutikau padirbėti su mokiniais verslumo tema.

Projektą Modernaus tarpvalstybinio vaikų ir jaunimo verslumo kompetencijų ugdymo tinklo bibliotekose kūrimas „Business bag“ vykdo Pasvalio M. Katiliškio biblioteka. Projekte dalyvavo dvi šalys: Latvija ir Lietuva. Nuo vasario iki birželio mėnesio mokiniai kūrė savo verslo idėjas. Jų pristatyti mūsų partneriams vykome į Latviją, Tikėjau mokinių sėkme, skatinau juos ir žodžiu, ir pavyzdžiu. Širdyje kaip niekada buvo jausmas, kad mes GALIME. Pasisekė, ir šešios mūsų mokyklos mokinės nugalėjo. Nesutrukdė ir kalbos barjeras, nors viskas vyko anglų kalba.

Laimėjome pagrindinį prizą – verslumo stovyklą Anykščių rajone. Stovykloje mokiniai ne tik ilsėjosi, bet labai daug kūrė, dirbo, lankė žymiausias Anykščių krašto vietas. Įspūdžių tiek, kad būtų galima parašyti knygą ar filmą sukurti. Tačiau tai – ne esmė, svarbiausia, kad mūsų vaikai yra nuostabūs, išradingi, kūrybingi. Jeigu leisime jiems veikti, jie tikrai mokės nustebinti.

Ačiū Nedai, Laurai, Inetai, Julitai, Miglei, Ugnei už įdėtą darbą. Dėkoju visoms klasėms:​​​​ nuo šeštokų iki dvyliktokų, kurie padėjo. Ačiū vadovams ir kolektyvui už palaikymą.

Geografijos ir ekonomikos mokytoja L. Skoblickaitė

 

Birželio 4-14 dienomis Pumpėnų gimnazijoje veikė stovykla „Aš ir tu, mes – kartu“, kurioje smagiai ir turiningai laisvalaikį leido pradinių klasių mokiniai. Stovyklai vadovavo gimnazijos socialinė pedagogė G.Kiaunienė, su vaikais dirbo mokytojos: G.Krušinskienė, D. Anilionytė, J. Marcinkonytė, V. Grubienė, J. Kauneckienė, D. Šatienė, J. Kondratavičienė, V. Jareckienė.

Stovyklos metu vaikai žaidė, kūrė įvairius darbelius, dainavo, šoko, mokėsi teikti pirmąją pagalbą nelaimių atvejais, lankėsi Pasvalio priešgaisrinėje tarnyboje, Smegduobių parke, Pasvalio krašto muziejuje, Pasvalio PASPC druskų kambaryje, vyko į pažintinę kelionę Biržus ir t.t.