Mokyklinių autobusų tvarkaraščiai:
Prieinamumo meniu
If you are having any difficulties to view our website please use the below settings for better accessibility
Rugsėjo 20 dieną, minint Europos judumo savaitę Pumpėnų gimnazijos 5-8 klasių mokiniai dalyvavo integruotoje fizinio ugdymo ir tikybos pamokoje netradicinėje erdvėje – žygiavo Camino Lituano keliu maršrutu Pumpėnai – Krikliniai – Pumpėnai. Žygio pradžioje Pumpėnų bendruomenės pirmininkas, vienas kelio kūrėjų Arminas Vareika papasakojo apie šių metų pavasarį atidarytą kelio atkarpą Daujėnai – Krikliniai – Pumpėnai. Camino Lituano (Lietuvos kelias) yra šiuolaikinis piligrimų kelias, dar vadinamas Šv. Jokūbo keliu. Kelias vingiuoja per Lietuvos miestelius ir kaimus iki Lenkijos, o toliau galima keliauti per visą Europą iki pat Šv. Jokūbo katedros Ispanijoje. Kelias pažymėtas geltonomis rodyklėmis bei Šv. Jokūbo kriauklėmis, simbolizuojančiomis, kad visi keliai veda į Santjago de Kompostelą. O paprasčiau – nuo savo namų slenksčio galima nueiti iki Ispanijos.
Kelias žygio dalyvius pasitiko svetingai: ryto gaiva, šypsenomis žygeivių veiduose, besisklaidančiu rūku, prie žygio prisijungusiu kunigu Domingo, saule...
Pirmas sustojimas Krikliniuose – bažnyčioje. Kunigas Domingo Avellaneda Cabanillas papasakojo apie bažnyčią, joje vykstančius atlaidus, pasidalino savo kelionės į Italiją įspūdžiais. Pasigrožėję suremontuota bažnyčia, sužinoję kokie Kriklinių bažnyčioje švenčiami atlaidai ir kuo jie svarbūs, pasimeldę, pradžiuginti ir sustiprinti žygio prasmingumu keliavome į Kriklinių bendruomenės namus. Kriklinių bendruomenė mus pasitiko šypsenomis ir garuojančia arbata. Pabendravę, pavalgę, pailsėję pasukome atgal. Žygis atgal buvo kelias už kitus... Nuėję beveik dvidešimt kilometrų, grįžome pavargę, kažką atradę ir supratę, ir kitokie...
Dar prieš kelionės pradžią kiekvienas kelią matėme ir suvokėme individualiai, vertinome skirtingai, į viską žvelgėme per savo prizmę.
Kas labiausiai nustebino kelyje?
Žygio pabaigoje spontaniškai mokinių sugiedotas Lietuvos himnas. 6 kl. mokinio Žydrūno (kai Vilkiškiuose pajutę nuovargį ėmėme svarstyti ar eiti toliau) klausimas: kaip mes galime neiti, jeigu pasakėme, kad eisime? Savanorių atsakomybė kelyje ir žygio pabaigoje padėka už pakvietimą. Ir 6 kl. mokinės (ruošiantis žygiui jautusios baimę ir abejonę) citata po žygio „kai bus kitas kartas – aš eisiu“.
Gal tai ir buvo ėjimas į save ir susitikimas su savimi? Gal mums pavyko būti ir piligrimais einant Camino Lituano keliu?
Sveikatos specialistė Daiva Čingaitė
Nuo 2024 m. balandžio 29 d. Pumpėnų gimnazijoje vyko „Tūkstantmečio mokyklų I“ projekto veikla - Architektūros dirbtuvės. Veiklose dalyvavo 1G-2G klasių mokiniai, tėvai ir kiti mokyklos bendruomenės nariai. Mokiniai patys pasirinko kokią mokyklos lauko erdvę nori sukurti, ją projektavo ir statė. Veiklų metu buvo ugdomos mokinių kūrybiškumo, komunikavimo kompetencijos, lavinama lyderystė, socialinis bei kultūrinis suvokimas dirbant komandoje.
Programos rezultatas – sukurta erdvė, kuria naudosis visa gimnazijos bendruomenė.
Kartu su #tūkstantmečiomokyklos #TŪM
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis.
"Tūkstantmečio mokyklų" programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.
https://www.facebook.com/groups/851316725940864
Pasvalio r. Pumpėnų gimnazijoje 2024 m. birželio 28 d. vyko „Tūkstantmečio mokyklų I“ programos mokymai apie savanorišką veiklą. Mokymuose dalyvavo Pasvalio P. Vileišio gimnazijos, Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos, Pasvalio Svalios progimnazijos, Joniškėlio G. Petkevičaitės-Bitės gimnazijos, Pasvalio r. Pumpėnų gimnazijos mokiniai, per tinklaveiką dalyvavo Pasvalio r. Saločių A. Poškos pagrindinės mokyklos ir Pasvalio r. Vaškų gimnazijos mokiniai.
"Tūkstantmečio mokyklų" programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.