Rugsėjo paskutinį penktadienį Biržuose vyko Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir signataro P. Poškaus atminimui skirtos tarptautinės lengvosios atletikos varžybos. Gausus būrys gimnazijos sportininkų kartu su kūno kultūros mokytoja E. Mickeliūniene dalyvavo varžybose ir parsivežė ne vieną apdovanojimą.

5-6 klasių amžiaus grupėje 60 m bėgime I-ąją vietą iškovojo Kostas Kubilius (6 kl.), II-oji vieta atiteko Nedui Zdanevičiui (6 kl.). Puikiai sekėsi ir aštuntokei Miglei Kubiliūtei. Ji 800 m bėgime užėmė I-ąją vietą, o 60 m bėgime buvo antra.

Šuolių į tolį rungtyje Nedas Zdanevičius (6 kl.) užėmė I-ąją vietą, Kostas Kubilius (6 kl.) ir Lukas Breivė (8 kl.) – II-ąsias vietas.

Po visų rungčių visi varžybų dalyviai, mokytojai, treneriai garbingai įveikė 1000 m atkarpą ir buvo apdovanoti medaliais.

View the embedded image gallery online at:

Kūno kultūros mokytoja Eglė Mickeliūnienė kartu su IVG klasės mokine Aušrine Lipnickaite, dalyvavo trenerių teoriniame ir praktiniame seminare Kaune. E. Mickeliūnienė skaitė paskaitą tema „Disciplinos svarba“, o Aušrinė įgijo teorinių ir praktinių žinių: psichologinių gyvenimo įgūdžių, disciplinos svarbos, šokio ir ritmo integravimo į treniruotes, bei krepšinio ir lėkščiasvydžio.

Grįžusi iš seminaro A. Lipnickaitė pasidalino savo žiniomis su kitomis gimnazijos komandos draugėmis ir pravedė joms užsiėmimą.

View the embedded image gallery online at:

Pumpėnų gimnazijoje lankėsi viešnia iš JAV, Lietuvių kilmės amerikietė Žiba Sidrys. Ji Čikagoje vadovauja šokių studijai „CONFIDANCE“, kurioje moko jaunimą per šokį pasitikėti savimi ir būti drąsiais. Atvykusi Žiba pasidalino savo patirtimi su mūsų gimnazistėmis, mokė mergaites šokti, padrąsino siekti savo tikslų.

Kūno kultūros mokytoja E. Mickeliūnienė

View the embedded image gallery online at:

Rugsėjis – aktyvaus judėjimo mėnuo. Vilnius Marathon organizuotame „Danske Bank Vilnius Marathon 2018“ dalyvavo „Jaunimas Gali“ projekto nariai ir mūsų gimnazijos bendruomenė. Ne tik mokinės, bet ir mokytojos, ir mamos prisidėjo prie 4,2 km. „Rimi-šeimos“ distancijos įveikimo. Šią atkarpą įveikė S. Mulevičiūtė, I. Morkevičiūtė, A. Lipnickaitė, D. Janulytė, mokytojos: E. Mickeliūnienė, O. Daugenė, D. Mickeliūnienė, mama J. Morkevičienė.

Visos ne tik turėjome progą dalyvauti didžiausiame bėgimo renginyje Lietuvoje, tačiau ir savo bėgimu šalia Rimanto Kaukėno paramos grupės išreikšti palaikymą sunkiai sergantiems Lietuvos vaikams ir nusiųsti jiems žinutę: Jaunimas Gali!

Kūno kultūros mokytoja E. Mickeliūnienė

View the embedded image gallery online at:

Naujasis projekto „Jaunimas Gali“ sezonas visoms komandoms startavo rugsėjo antrą savaitę. Šį projektą remia Kazickų šeimos fondas, kuris suteikia galimybę sportuoti ir būti „Life skills“ (gyvenimiškų įgūdžių) programų dalimis. Organizuojama popamokinė sportinė veikla, kuri skatina sveikatingumą, pasitikėjimą, atsakomybę, moko diskutuoti apie ypatingai svarbias problemas, su kuriomis jaunimas susiduria kiekvieną dieną. Pagrindinis programos siekis yra parodyti šviesų ateities kelią šiuolaikiniam jaunimui.

Pumpėnų gimnazijos merginoms šių metų programos tikslus pristatė Arminas Vareika, o pirmąją krepšinio treniruotę vedė Lietuvos jaunučių rinktinių narė Ieva Marija Černiauskaitė. Viešnia supažindino su krepšinio kamuolio valdymo technikos subtilybėmis, metimo į krepšį paslaptimis.

Ką apie naująją sistemą galvoja mokytoja-trenerė Eglė Mickeliūnienė ir aštuntokė Julita Kanclerytė, ir kaip treniruotėje sekėsi kitoms merginoms žiūrėkite video reportaže!

yuo

Š. m. rugsėjo 23 d. Vilniuje vyko Tarptautinis dziudo turnyras, kuriame dalyvavo sportininkai iš 10 valstybių: Gruzijos, Graikijos, Prancūzijos, Estijos, Latvijos, Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos, Ukrainos ir Lietuvos. Pumpėnų gimnazijos sportininkai Vytenis Jareckas (svorio kategorijoje iki 42 kg.) ir Nikta Rinkiavičius (svorio kategorijoje virš 66 kg.) tapo vicečempionais, o Rokas Mickeliūnas (svorio kategorijoje iki 38 kg.) iškovojo III - ąją vietą.

View the embedded image gallery online at:

Rugsėjo 23-oji – Lietuvos žydų genocido aukų atminties diena. Ši diena minima todėl, kad 1943 m. rugsėjo 23-iają buvo likviduotas Vilniaus žydų getas. 1941 metais, liepos-gruodžio mėnesiais buvo išžudyta didžioji dalis Lietuvoje gyvenusių žydų. Holokaustas, kaip tragedija, yra netektis mūsų valstybei – netekome Lietuvos piliečių, gyvenusių Lietuvoje, kartu kūrusių mūsų valstybę, puoselėjusių savitas tradicijas ir kultūrą.

Per Holokaustą  nacių okupuotoje Europoje  ir Lietuvoje Antrojo pasaulinio karo metu buvo vykdomos masinės žudynės, kurios palietė ir mūsų kraštą, Pumpėnus. Dalis žydų iš Pumpėnų buvo sušaudyti Pajuostėje – vietovėje prie Panevėžio, dalis buvo sunaikinti ir atgulė kartu su Joniškėlio, Krinčino, Pasvalio, Saločių, Vaškų, Vabalninko gyventojais Žadeikių miške.

Šiais metais gimnazijos 5 klasės mokiniai pabuvojo buvusios Pumpėnų sinagogos vietoje, sužinojo kai kurias žydų tradicijas,aplankė senąsias Pumpėnų žydų kapines ir tradiciškai padėjo po akmenėlį, paskui kartu su IG klase žiūrėjo dokumentinį filmą apie holokaustą.

Pumpėnų gimnazijos istorijos mokytojas Sigitas Jurkus

View the embedded image gallery online at:

Rugsėjo 19 dieną gimnazijoje lankėsi Pasvalio policijos komisariato bendruomenės pareigūnas Viktoras Doda, kuris pirmokams (mokytoja G. Krušinskienė) pravedė saugaus eismo pamokėlę. Vaikai  sužinojo kaip saugiai elgtis gatvėje, gimnazijoje, mokykliniame autobuse ir t.t.

Visi pirmokai gavo dovanų po atšvaitą, kurį išmoko tinkamai prisisegti ir pažadėjo atsakingai nešioti. Susitikimą organizavo socialinė pedagogė G. Kiaunienė.

24873659578 19803251886866