Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventę šiemet gimnazijoje paminėjome iš anksto, kovo 8 dieną.

Iš ryto 8-12 klasių mokiniai dalyvavo susitikime su mūsų kraštiete, poete ir kultūrinių renginių organizatore Elvyra Pažemeckaite. Renginį organizavo gimnazijos ir miestelio bibliotekos bibliotekininkės E. Jackienė ir D. Janušauskienė

Vėliau vyko trumpas, bet labai nuotaikingas koncertas gimnazijos foje, kurį paruošė muzikos mokytoja J. Rutkauskienė su penktokais ir mergaičių ansambliu. Džiugu, kad šį kartą išsijudino ir žiūrovai.

Kartu prisiminėme ir Lietuvos vardo paminėjimo 1010-ąsias metines. Technologijų mokytojas S. Jurkus su mokiniais spalvingu užrašu papuošė sieną, prie kurios galėjo įsiamžinti visi norintieji.

Vėliau vyresniųjų klasių gimnazistai dar suspėjo parašyti ir Nacionalinį diktantą.

dikt

Kovo 8 dieną jau dvyliktą kartą buvo rašomas Nacionalinis diktantas. Pagrindinis diktanto organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.

„Nacionalinis diktantas nėra egzaminas. Pagarba savo kalbai – tai ir pagarba savo istorijai, valstybei“, – sako Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė. Tradiciškai diktantą buvo galima rašyti mokyklose, bibliotekose, savivaldybių salėse. Dėl raštingiausiojo vardo buvo varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio.

Šiais metais buvo rašomas mūsų kraštietės Dovilės Filmanavičiūtės tekstas ,,Odė moterystei“.

Pumpėnų gimnazijos II-IV klasių mokiniai taip pat prisijungė prie gausaus lietuvių kalbos mylėtojų būrio. Diktantą kartu su gimnazistais rašė ir penktokė Saulė.

Nacionalinio diktanto rašymą gimnazijoje organizavo lietuvių kalbos mokytojos J. Bagdonienė ir L. Noreikienė.

View the embedded image gallery online at:

Kovo 4 dieną gimnazijoje vyko tradicinė Kaziuko mugė. Nors šiemetinė mugė nebuvo labai gausi prekiautojų, bet siūlomų gardumynų užteko visiems. Pirmieji pirkėjai rado ir naminės dešros, ir naminės duonos bei riestainių, ir kelių rūšių naminių sūrių. Pavėlavusiems liko tik saldumynai, bet jų buvo pačių įvairiausių: grybukų, spurgų, vaflių, keksiukų, pyragų, naminių saldainių.

Dėkojame 1-7 klasių mokiniams, Jaunojo šefo ir Keramikų būrelių (vadovė mokytoja D. Augustinienė) nariams už aktyvų dalyvavimą. Didžiausias ačiū tenka mokinukų tėveliams už pagalbą ruošiant mugės gėrybes.

knygu

Vasario 21-24 dienomis LITEXPO vyko VILNIAUS KNYGŲ MUGĖ. Šių metų jubiliejinės Knygų mugės tema „Po dvidešimties metų“ .

Lankytojams buvo pasiūlyta beveik 550 įvairių žanrų, formų ir temų renginių, pasikeitė kai kurių jau žinomų renginių formatas, taip pat išbandytos ir kelios naujienos: literatūrinės dvikovos "Šortai" ir mugės 20-mečiui skirtas renginys „Naktis mugėje“. Muzikos salė kvietė į visiems skoniams subalansuotą pokalbių ir koncertų programą.

Knygų mylėtojų šventėje dalyvavo ir mūsų gimnazijos 5-11 klasių mokiniai bei mokytojai. Išvyką organizavo lietuvių kalbos mokytojos J. Bagdonienė, L. Noreikienė ir bibliotekininkė E. Jackuvienė.

Visi išvykos dalyviai renginius ir pramogas galėjo rinktis pagal savo pomėgius, skonį ir nuotaikas. Kiekvienas mugėje įsigijo sau mielų leidinių, parsivežė daugybę muzikantų autografų ir nuotraukų.

21-oji Vilniaus knygų mugė 2020 metais visų lauks su Jono Meko išsakyta mintimi „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“.

View the embedded image gallery online at:

2019 03 09 Jonavoje vyko tarptautinis dziudo turnyras, kuriame dalyvavo daugiau negu 600 jaunųjų sportininkų iš septynių valstybių. Nikita Rinkiavičius (svorio kategorijoje iki 73 kg) ir Lukas Lelevičius  (svorio kategorijoje virš 81 kg) iškovojo III - iąsias vietas.

mano gaublys

Vasario 27-28 dienomis vyko rajoninis geografijos olimpiados „Mano gaublys“ etapas. Olimpiadoje dalyvavo nemažas būrys ir mūsų gimnazijos mokinių.

6-8 klasių amžiaus grupėje aštuntokas Pijus Jovaiša laimėjo III-ąją vietą.

9-12 klasių olimpiada vyko mūsų gimnazijoje. Gimnazistai pasirodė gerai, iškovojo tris prizines vietas. Norime pasveikinti IIG kl. mokinius Ernestą Vedlugą ir Florentiną Vainicką užėmusius II-ąsias vietas ir IIIG kl. mokinę Dominiką Mickutę užėmusią III-ąją vietą. Džiugu, kad mokiniai domisi geografija. Sėkmės jiems ir ateityje.

Geografijos mokytoja L. Skoblickaitė

IMG 2297 800x600

2019 03 02 Alytuje vykusiame Tarptautiniame vaikų dziudo festivalyje Aleksas Rinkiavičius (svorio kategorijoje virš 60 kg) tapo vicečempionu.

Saule271x480

5 klasės mokinė Saulė Gaigalaitė Meninio skaitymo konkurso rajoniniame etape 5-8 klasių grupėje užėmė III vietą! Sveikiname!

Saulė skaitė R. Skučaitės eilėraštį „Paukščiukų opera“. Konkursui mokinę ruošė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja J. Bagdonienė