Vykdant projektą buvo sukurta svetainė, kurioje yra informacija apie projekto veiklas, vykdytus mobilumus, informacija apie partnerius: https://colabproject.wixsite.com/colab/inicio
 

Birželio 13-18 dienomis mūsų gimnazijos mokiniai: Gabija Jareckaitė, Kamilė Krūmaitė, Simona Mulevičiūtė, Laura Morkūnaitė, Lukas Pakalnis, Joris Valtaris, Rugilė Stankūnaitė ir Austėja Titaitė, bei mokytojos: Virginija Aniūnaitė, Eglė Mickeliūnienė, Laima Noreikienė, dalyvavo baigiamojoje Erasmus+ projekto „Connecting Communities to the Labour Market COLAB 2019-1-ESO1- Ka229-063872“ išvykoje Ispanijoje, Blanes mieste Institut Sa Palomera mokykloje. Čia susitiko mokinių delegacijos iš Turkijos, Italijos, Vengrijos, Lietuvos ir Ispanijos.

Projekto dalyvių susitikimas prasidėjo nuo ekskursijos po mokyklą. Po to apsilankėme miesto savivaldybėje. Mokyklos Institut Sa Palomera direktorius (jis – istorijos mokytojas) pravedė labai įdomią ir išsamią ekskursiją po Blanes miestą. Grįžę į mokyklą dalyviai buvo suskirstyti į grupes ir veiklų metu ugdė verslumo įgūdžius kurdami elektroninės prekybos parduotuvėles ir pristatydami savo „verslo planus“, susitiko su Matahari parduotuvės savininke, aplankė jos parduotuvę Tossa de Mar mieste.

Dalyviai geriau pažinti vieni kitus ir bendrauti galėjo žaisdami susipažinimo žaidimus, dirbdami grupėse, dalyvaudami laivybos sporto užsiėmimuose, veiklose vandens parke „Costa Brava“. Visus sužavėjo ekskursija laivu į Tossa de Mar miestą, kuriame erasmiečiai ne tik grožėjosi architektūra, bet ir padirbėjo – telefono programėlės pagalba reikėjo surasti tam tikrus objektus mieste.

Nepamirštamus įspūdžius paliko ekskursija Žironoje ir Besalu, kur XI amžiaus romaninis arkinis tiltas per Fluvijaus upę lyg laiko mašina nukėlė į Viduramžius, akmenimis grįstas gatveles, pamatėme XI amžiaus namus, bažnyčias.

Projekto kulminacija Blanes mieste – sertifikatų įteikimo ceremonija Baltajame vakarėlyje.

Visi mūsų gimnazijos dalyviai apgailestavo, kad šia nuostabia ir nepamirštama kelione baigėsi šis Erasmus + projektas, nes dar labai norėtųsi keliauti, pažinti kitų šalių kultūrą, plėsti akiratį, tobulėti ir bendrauti su bendraamžiais.

Mokytoja Laima Noreikienė

 

 

Balandžio 4 – 8 dienomis gimnazijoje viešėjo Erasmus+ projekto „Connecting Comunities to the Labour Market – COLAB“ (Bendruomenių prijungimas prie darbo rinkos) dalyviai iš 4 šalių: Vengrijos, Italijos, Ispanijos ir Turkijos. Projekto Pumpėnų gimnazijoje tema: „Occupations today– mondatory“ (Šiuolaikinės profesijos – privalomos kvalifikacijos).

Ankstų pirmadienio rytą į Pumpėnus atvykę moksleiviai kartu su mūsų gimnazijos gimnazistais Ugne Jankevičiūte, Kristupu Kondratavičiumi, Renaldu Masilioniu, Deimante Plesnevičiūte (IVG), Julita Kancleryte, Kamile Krūmaite, Simona Mulevičiūte (IIIG) ir Neda Strelčiūnaite (IIG) pirmiausia susipažino žaisdami žaidimus, kuriuos organizavo socialinė pedagogė Gražina Kiaunienė. Pristatė savo iš anksto paruoštus namų darbus – interviu su smulkiaisiais verslininkais. Atvykusius svečius sužavėjo ir nustebino Pumpėnų miestelio mažumas ir grožis, nes jiems buvo surengta ekskursija pėsčiomis, o mūsų mokyklos gimnazistai tapo šauniais gidais. Apžiūrėtas miestelio simbolis – malūnas, aplankyti senosios žydų kapinės, Pumpėnų miestelio centras, pasigrožėta Švč. M. Marijos Škaplierinės bažnyčia. Svečiams buvo netikėta išgirsti kunigų vienuolių Domingo Avellanedos ir Juan Marcos Coduti bei seminaristo Luko Treškevičiaus pasakojimą apie bažnyčią net trimis kalbomis (anglų, italų, ispanų). Grįžę pratęsė pristatymus, o pirmąją dieną baigė ekskursija po gimnaziją, kurią pristatė Neda Strelčiūnaitė.

Antroji projekto diena taip pat buvo labai intensyvi ir darbinga: aplankyti Panevėžio atviras jaunimo ir Panevėžio jaunimo darbo centrai, dalyviams organizuotas seminaras, kaip pradėti elektroninę prekybą, kokių profesinių įgūdžių ir savybių reikia norint sėkmingai užsiimti tokiu verslu. Seminarą vedė lektorius iš Vilniaus universiteto Andrius Pilypaitis. Trečiadienį veiklos persikėlė į Pasvalio krašto muziejų. Jaunuoliai susipažino su Pasvalio krašto istorija, kultūra, dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Kaip skalbė močiutės“, o tuo metu delegacijų vadovai susitiko su Pasvalio rajono meru Gintautu Gegužinsku, švietimo skyriaus vedėju dr. Gvidu Viliu.

Kitos dvi dienos buvo skirtos susipažinimui su Lietuvos istorija, kraštovaizdžiu, kultūra ir kulinariniu paveldu: aplankyta sostinė Vilnius ir Biržų krašto įžymybės (pilis, Kirkilų bokštas, Karvės ola, Astravo dvaras), keliauta „Giros keliu“ Rinkuškiuose.

Projekto Pumpėnuose metu dalyviai daug sužinojo apie šiuolaikines profesijas, kokių gebėjimų ir įgūdžių joms reikia, ką kiekvienam reikia tobulinti, geriau pažino save, pasimokė vieni iš kitų, praplėtė savo akiratį bei patobulino anglų kalbos.

Kad veiklos projekte vyktų sklandžiai, didelį ir kruopštų darbą atliko mūsų gimnazijos sutelktai dirbusi komanda: direktorius Alvydas Matuzevičius, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lijana Kvedarienė, anglų kalbos mokytojos Virginija Aniūnaitė ir Rūta Garbštienė, Vaiva Jareckienė, Gražina Kiaunienė, Eglė Mickeliūnienė, Laima Noreikienė, Olga Daugene bei nepailstantys geltonųjų autobusiukų vairuotojai Juozas Traškevičius, Nerijus Jackus, Remigijus Raila ir virėjos Giedrė Gailiūnienė ir Rasa Vyšniauskienė.

Mokytoja Laima Noreikienė

Vasario 6–12 dienomis mūsų gimnazijos IVG klasės mokiniai Ugnė Jankevičiūtė, Kristupas Kondratavičius, Renaldas Masilionis, Deimantė Plesnevičiūtė ir IIG klasės mokinė Auksė Adomaitytė bei direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lijana Kvedarienė, anglų kalbos mokytoja Rūta Garbštienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laima Noreikienė dalyvavo mokinių mainų projekte Erazmus+ (projekto koordinatorė gimnazijoje anglų kalbos mokytoja Olga Daugene) „ConnectingCommunities to theLabour Market“ trumpalaikių mainų programoje „Verslui reikalingi įgūdžiai / E-prekyba“.

Šįkart susitikimas vyko Vengrijoje, Nyiregyhazos mieste, SzCSipkayBarna technikume. Į susitikimą atvyko mokinių grupės iš Ispanijos, Turkijos, Lietuvos, o nuotoliniu būdu dalyvavo Italijos atstovai. Visiems susirinkusiems įsimintiniausia buvo pirmoji diena, kai, žaismingai susipažinę, demonstravo iš anksto savose mokyklose paruoštus pristatymus „Verslo steigimo procesas, jei norime įkurti ribotos atsakomybės bendrovę savo šalyje“. Dvi dienas visi dalyviai keliavo ir turėjo galimybę apžiūrėti antrąjį pagal dydį (po Budapešto) miestą Debreceną ir senovinį, įkurtą XII amžiuje, Egerį. Po įspūdingų kelionių vyko diskusijos, įvairūs užsiėmimai ir susitikimai.

Gimnazistai ne tik sužinojo, kokie reikalavimai keliami šiuolaikiniams darbuotojams, bet ir turėjo galimybę susipažinti su Vengrijos kultūra, tradicijomis, papročiais, bendraudami su savo bendraamžiais patobulinti anglų kalbą ir praplėsti akiratį.

 Pumpėnų gimnazijos IIG klasės gimnazistai: Ugnė Jankevičiūtė ir Kristupas Kondratavičius bei IIIG – Deividas Franka, Aurelija Janulytė, Mangirdas Nagreckis, Florentinas Vainickas ir projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja Olga Daugene bei projekto narė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laima Noreikienė vasario 2–7 dienomis dalyvavo Erazmus+ projekto susitikime Italijoje, Sicilijoje, Vitorijos mieste Istituto di Istruzione Superiore „Enrico Fermi“ mokykloje. Gimnazistai, apsigyvenę šeimose, turėjo neįkainojamą galimybę pažinti siciliečių tradicijas ir bendravimo kultūrą.

5 dienų mokymosi tema: „Iššūkiai ir galimybės šiuolaikinio pasaulio darbo rinkoje“. Projekto metu vyko intensyvus ir turiningas darbas grupėse su mokiniais iš Italijos, Vengrijos, Ispanijos ir Turkijos. Gimnazistai diskutavo su savo bendraamžiais, susipažino ir išbandė Europass, kuris pateikia papildomą informaciją apie asmens įgytą profesinę kvalifikaciją. Tai priedas prie mokyklos baigimo pažymėjimo. Jame pateikiama papildoma informacija, kokie turėtų būti pagal atitinkamą programą besimokiusio asmens įgyti gebėjimai ir kompetencijos, kokia profesine veikla asmuo galėtų verstis.

Projekto dalyviai užpildė savo CV, atliko Swot analizę (stiprybės, galimybės, silpnybės ir grėsmės), paruošė ir pademonstravo interviu su darbo rinkos atstovais. Projekto metu vyko intensyvus ir turiningas darbas grupėse su bendraamžiais.

Visus nustebino ir sužavėjo nepamirštamus įspūdžius suteikusi kultūrinė pažintinė programa: ekskursija pėsčiomis po Vitorijos miestą, išvyka Į Sirakūzus, kadaise buvusį svarbiausią ir galingiausią graikų miestą V–III a. pr. Kr. ir, anot romėnų konsulo Cicerono, patį gražiausią. Miestas turėjo didžiausią galią iki tol, kol pralaimėjo romėnams mūšyje, per kurį žuvo ir garsiausias jo gyventojas matematikas Archimedas. Anksčiau miestas lygiavosi net su Atėnais. Visiems labiausiai patiko archajiškas senamiestis (UNESCO pasaulio paveldo objektas), įsikūręs Ortidžės saloje. Grožėjomės Duomo katedra, Santa Lucia bažnyčia, jaukiomis senamiesčio gatvelėmis. Apžiūrėjome Neapolio archeologinį parkądidžiausią antikinį teatrą Sicilijos saloje, kuriame iki šių dienų rengiami koncertai ir spektakliai. Taip pat pabuvojome oloje „Dionizo ausis“, garsėjančioje efektinga akustika. Tuo galėjo įsitikinti visi projekto dalyviai, kai sugiedojo savo šalių himnus.

Kita diena buvo skirta Etnos ugnikalnio ir didžiausio rytinės pakrantės ir antro pagal dydį Sicilijos miesto Katanijos (Catania) aplankymui. Jaukus senamiestis pastatytas iš naujo, kai 1669 metais išsiveržė Etnos ugnikalnis, iškilo Baroko stiliaus pastatai, kurių statybai buvo panaudota miestą sunaikinusi lava. Keliautojams didelį įspūdį paliko erdvi ir didinga Katedros aikštė ir žymiausias aikštės objektas – Šv. Agotos katedra (Cattedrale di Sant’ Agata).

Įsimintinas buvo ir uždarymo vakaras, kurio metu projekto dalyviams įteikti dalyvavimo projekte sertifikatai, kiekvienos šalies atstovai šoko nacionalinį šokį (Pumpėnų gimnazistų polka pelnė daug aplodismentų!). Šventinis vakaras tęsėsi bendraujant prie gausaus tradicinių itališkų patiekalų vaišių stalo, kurį padengė projekte dalyvavusių Vitorijos mokyklos mokinių tėvai .

Dalyvavimas išvykoje gimnazistams suteikė progą geriau pažinti darbo rinką, jos poreikius, įvertinti savo galimybes, anglų kalba bendrauti su savo bendraamžiais ir jų šeimomis, plėsti akiratį ir pažinti kitų šalių kultūrą ir tradicijas bei ugdė patriotiškumą, pasididžiavimą savo gimnazija.

Projekto koordinatorė Olga Daugene ir projekto narė Laima Noreikienė

 

erasmus

Mūsų gimnazija dalyvauja Tarptautiniame projekte Erasmus + „Connecting Communities to the Labour Market“ – „Bendruomenė padeda jaunimui pasirinkti profesiją“, kurį mūsų mokykloje koordinoja anglų kalbos mokytoja Olga Daugene.

Projektas bus vykdomas dvejus metus: nuo 2019–09–01 iki 2021–08–31. Projektas finansuojamas pagal ERASMUS+ KA2 programą, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Jam vykdyti skirta 149 tūkst. 779 EUR, mūsų gimnazijos projekto  biudžetas – 28 tūkst. 771  EUR. Projekto koordinatorė – Institut Sa Palomera (Ispanija). Be projektą koordinuojančios mokyklos, jame dar dalyvauja Sultan Halil Yigit Vocational (Turkija), Nyiregyhazi SZC Sipkay Barna Kereskedelmi, Vendeglatoipari, Idegenforgalmi Szakgimnaziuma, Szakkozepiskolaja es Kollegiuma (Vengrija), Istituto di Istruzione Superiore „Enrico Fermi“ (Italija) bei Pumpėnų gimnazija (Lietuva).

Projekto paraiškoje yra numatytas tarptautinis projekto partnerių susitikimas, kuris įvyko 2019 m. lapkričio 18-22 d. Turkijoje. Suplanuotos keturios mokymo(si) veiklos – 2020 m. vasario m. Italijoje, 2020 m. gegužio m. Vengrijoje, 2020 m. lapkričio m. Lietuvoje ir 2021 m. balandžio m. Ispanijoje. Mokymo(si) vizitų trukmė – 7 dienos. Mokinių, dalyvaujančių projekte amžius – 15-18 metų. Pagrindiniai projekto tikslai:

1. tobulinti pagrindinius mokinių verslumo įgūdžius ir sumažinti darbo rinkos susiskaidymą;

2. suteikti mokiniams galimybes prisijungti prie darbo rinkos, vietos / regioninių / Europos institucijų ar privačių kompanijų tuo pačiu tikslu;

3. suteikti mokiniams reikiamų sugebėjimų, kad jie galėtų ištirti savo pačių paklausą rinkoje;

4. padidinti dalyvių lankstumą ir suderinti su mokymosi visą gyvenimą koncepcija, kad būtų galima pasirinkti lanksčias karjeros galimybes;

5. suteikti dalyviams įvairias aplinkybes, įgyti žinių ir gilesnio kultūrinės ir kalbinės įvairovės supratimo visoje Europoje.

Dalyviams bus naudinga specialistų ir asocijuotų partnerių patirtis. Taikydami konstruktyvistinį požiūrį, suaugusieji padės mokiniams perduoti informaciją ir pritaikyti ją modernioje ir dinamiškoje mokyklos aplinkoje.

   erasmus  Lapkričio 18-22 dienomis pirmajame tarptautinio projekto „Connecting Communities to the Labour Market“ partnerių susitikime Turkijoje, mūsų gimnaziją atstovavo gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lijana Kvedarienė ir projekto koordinatorė,  anglų kalbos mokytoja Olga Daugene bei bibliotekininkė Edita Jackuvienė.  Lietuvos, Italijos, Vengrijos ir Ispanijos atstovai lankėsi Sultan Halil Yigit Vocational mokykloje, kur buvo pristatyti partnerių šalių, miestų, mokyklų, komandų pranešimai, aptarta projekto veikla bei jo įgyvendinimo būdai, patikslintos šalių atsakomybės, suderinta kitų susitikimų data bei veiklos, suplanuoti efektyvūs projekto viešinimo būdai, gerosios patirties sklaida.

Dalyviai lankėsi Usak miesto savivaldybėje bei šio  miesto mero kabinete, švietimo ir sporto skyriuje, užimtumo centre. Buvome supažindinti su turkiškos arbatos gėrimo ceremonija bei jos svarba oficialiuose priėmimuose.

Lankėmės Ulubey Canyon Nature Park, Usak miesto centrinėse gatvėse bei Usak miesto archeologijos muziejuje. Viso susitikimo metu vaišinomės tradiciniais turkiškais patiekalais, turkų pamėgtose maitinimo vietose.

Kulturinių ir kitų žinomų vietų lankymu išsiskyrė paskutinė susitikimo diena: Hierapolis, Pamukkale, House of Virgin Mary, Efesas bei Izmiro miestas.

Dėmesio! Vyksta Erasmus+ projekto Project "Connecting Communities to the Labour Market" ,

Project ID: 2019-1-ES01-KA229-063872 logotipo rinkimo konkursas, kuriam mūsų mokyklos mokiniai pateikė sukurtus logotipus.

Kviečiame balsuoti už Jūsų nuomone geriausią!

Nuoroda balsavimui: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe-9S2a0lPFB1DW6lRl_LZioydTDHiqI2sigHcZUQorl7X0eQ/viewform

 

COLABcorner

Mūsų gimnazija dalyvauja Tarptautiniame projekte Erasmus + „Connecting Communities to the Labour Market“ – „Bendruomenė padeda jaunimui pasirinkti profesiją“, kurį mūsų mokykloje koordinoja anglų kalbos mokytoja Olga Daugene.

Projektas bus vykdomas dvejus metus: nuo 2019–09–01 iki 2021–08–31. Projektas finansuojamas pagal ERASMUS+ KA2 programą, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Projekto koordinatorė – Institut Sa Palomera (Ispanija). Be projektą koordinuojančios mokyklos, jame dar dalyvauja Sultan Halil Yigit Vocational (Turkija), Nyiregyhazi SZC Sipkay Barna Kereskedelmi, Vendeglatoipari, Idegenforgalmi Szakgimnaziuma, Szakkozepiskolaja es Kollegiuma (Vengrija), Istituto di Istruzione Superiore „Enrico Fermi“ (Italija) bei Pumpėnų gimnazija (Lietuva).

Mūsų mokykloje suburta komanda, kuri įgyvendina šį projektą: anglų kalbos mokytoja Olga Daugene (projekto koordinatorė), direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lijana Kvedarienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laima Noreikienė, bibliotininkė Edita Jackuvienė, socialinė pedagogė Gražina Kiaunienė.

colab lanksukas