Vykdant projektą buvo sukurta svetainė, kurioje yra informacija apie projekto veiklas, vykdytus mobilumus, informacija apie partnerius: savanddisc.org

Erasmus+ projekte „Standing Against Violence and Discrimination“ ( projekto numeris 2019-1-LT01-KA229-060496) dalyvaujantys mokiniai iš partnerystės šalių kūrė elektroninius žurnalus, kuriuose dalinosi įspūdžiais ir pačiomis  gražiausiomis akimirkomis iš įvairių veiklų, užsiėmimų, aplankytų vietų.

Online magazine No 2: My experience with Erasmus+ in Bulgaria: “Say NO to stereotypical thinking”.

https://online.fliphtml5.com/hnldt/scyx/

Online magazine No 3: My experience with Erasmus+ in Romania: “Say NO to violence”.

https://online.fliphtml5.com/jszdu/yhwh/#p=1

Online magazine No 4: My experience with Erasmus+ in Italy: “Say NO to bullying”,

https://online.fliphtml5.com/jszdu/xlpe/#p=1

Online magazine No 5: My experience with Erasmus+ in Lithuania: “Say YES to equality”

https://online.fliphtml5.com/jszdu/totz/

Facebook puslapis: (2) Standing against Violence ans Discrimination 2019 - 2021 | Facebook

Gegužės 30 – birželio 4 dienomis Pumpėnų gimnazijoje svečiavosi projekto dalyvių komandos iš Turkijos, Bulgarijos, Rumunijos, Italijos. Mūsų gimnazijos mokinių komanda Saulė Gaigalaitė (9 kl.), Aronas Mikėnas (9 kl.), Gabija Jareckaitė (9 kl.), Ineta Zakarevičiūtė (9 kl.) ,Dagnė Augustinaitė (10 kl.), Laura Morkūnaitė (10 kl.), Joris Valtaris (10 kl.), Neda Strelčiūnaitė (10 kl.) labai stengėsi, kad projekto dalyviai išsivežtų daug šiltų įspūdžių ir nepamirštamų akimirkų iš Lietuvos.

Pirmą dieną projekto dalyviai smagiai žaidė susipažinimo, komandų formavimo žaidimus, pasivaikščiojo po Pumpėnus, susitiko ir pabendravo su Pumpėnų Šv. M. M. Škaplierinės bažnyčios kunigais. Mūsų mokiniai svečius pavedžiojo po mokyklą, parodė dalykų kabinetus, sporto, treniruoklių salę, biblioteką, papasakojo kokių dalykų mokosi vaikai Pumpėnų gimnazijoje ir t.t. Antrą dieną vyko užsiėmimai ,,Lygybei taip- kiekvienas svarbus“, kuriuose vedė lektorius Edvinas Grauželis iš Vilniaus. Po pietų, pasiskirstę į komandas, mokiniai gamino, pristatė ir ragavo Italijos, Turkijos, Rumunijos, Bulgarijos ir Lietuvos tradicinius patiekalus. Dailės mokytoja D. Augustinienė kartu su Dagne Augustinaite pravedė edukacinį užsiėmimą, kurio metu mokiniai dekoravo stiklinius puodelius. Išvykos į Vilnių metu svečiai turėjo galimybę pasivaikščioti po senamiestį, aplankyti Vilniaus katedrą, Bernardinų sodą, Užupio respubliką ir t.t. Ketvirtą dieną aplankyti Biržai. Biržų pilyje edukacijų metu svečiai grojo tradiciniais lietuviškais instrumentais ( skudučiai, ragas), susipažino su muziejaus ekspozicijomis. Rinkuškiuose klausėsi pasakojimų apie lietuviškos giros gamybos tradicijas, skanavo lietuviškų patiekalų. Patys drąsiausi dalyviai, nepabūgę lietaus užlipo į Kirkilų apžvalgos bokštą, apžiūrėjo Karvės olą. O vakare visi mokėsi lietuvių liaudies šokių ir smagiai leido laiką liaudiškoje vakaronėje, kurioje Pasvalio folkloro grupė ,,Rags“ nepaliko abejingų! Vyko pažymėjimų įteikimo ceremonija ir aišku diskoteka! Paskutinę dieną visų šalių projektų vadovai vyko į susitikimą su Pasvalio r. meru G. Gegužinsku, savivaldybės administracijos švietimo ir sporto skyriaus vedėju ir savivaldybės administracijos atstovais. Pumpėnų gimnazijoje likę mokiniai gamino kalendorius 2022 metams iš visų projekto išvykų, pristatė juos, pasakojo apie įsimintiniausias akimirkas Lietuvoje. Projektas baigėsi... Atsisveikinant buvo daug ašarų, šiltų apsikabinimų, pažadų bendrauti ir pasibaigus projektui. Neda Strelčiūnaitė : ,,Man labai patiko ši patirtis. Manau, kad visi, kurie lankėsi Lietuvoje, praleido laiką nuostabiai. Vienintelis skundas, kurį girdėjau, buvo tas, kad viešnagė buvo per trumpa! Visi norėjo pasilikti Lietuvoje ilgesniam laikui. Bet tai labiau komplimentas, nei skundas“.

Kad visos veiklos projekte vyktų sklandžiai, didelį ir kruopštų darbą atliko mūsų gimnazijos

komanda: direktorius Alvydas Matuzevičius, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lijana Kvedarienė, anglų kalbos mokytoja Virginija Aniūnaitė, Vaiva Jareckienė, Gražina Kiaunienė, Eglė Mickeliūnienė, Laima Noreikienė, Diana Augustinienė, Olga Daugene bei nepailstantys geltonųjų autobusiukų vairuotojai Juozas Traškevičius, Nerijus Jackus, Remigijus Raila. Už skanų maistą, kurį įvertino visi svečiai dėkojame virėjoms Giedrei Gailiūnienei ir Rasai Vyšniauskienei

 

Kovo 5-12 dienomis,  Pumpėnų gimnazijos mokiniai: Neda Strelčiūnaitė, Saulė Gaigalaitė, Rugilė Stankūnaitė, Rugilė Kiznytė, Joris Valtaris, Aronas Mikėnas  dalyvavo patyčių prevencijai skirto projekto veiklose Italijoje. Mokinius lydėjo anglų kalbos mokytoja V. Aniūnaitė, specialioji pedagogė V. Jareckienė, socialinė pedagogė G. Kiaunienė. Taranto mieste esančioje  Instituto scolastico partitario Plateja mokykloje projekto dalyviai iš Turkijos, Bulgarijos, Rumunijos, Italijos ir Lietuvos dalyvavo patyčių prevencijai skirtose veiklose. Mokiniai dalijosi gerąja patirtimi kaip kiekvienoje šalyje veikia patyčių prevencija, pasakojo apie situaciją savo mokyklose, mokėsi bendrų dainų, atliko įvairias komandines užduotis, skanavo bulgarų ir italų pagamintus tradicinius patiekalus ir t.t. Visiems projekto dalyviams labai patiko Pumpėnų gimnazijos mokinių sukurtas filmukas, skirtas patyčių prevencijai. Projekto dalyviai viešnagės metu susipažino su Taranto miesto lankytinomis vietomis, lankėsi Merijoje, išvykos metu aplankė Alberobelo miestą, kuris dėl savo unikalios architektūros įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. O aplankytas rytiniu Italijos tašku vadinamas Otranto miestas, kuriame susitinka Adrijos ir Jonijos jūros, visus sužavėjo savo turininga istorija, architektūra.

      ,,Šios kelionės metu supratau, kad pasaulis ir jo grožis neturi ribų, o mes, žmonės, tą grožį padedame kurti. Pamačiau daug gražių vietų, susiradau draugų iš užsienio ir dar labiau pamilau pasaulį. Didelis ačiū visiems, kurie prisidėjo prie to, jog galėjau tai patirti." (Saulė Gaigalaitė).

     O  gimnazijos bendruomenė  gegužės pabaigoje nekantriai laukia visų projekto dalyvių Pumpėnuose!

Socialinė pedagogė G. Kiaunienė

Sausio 30 – vasario 6 mūsų gimnazijos komanda: Neda Strelčiūnaitė, Saulė Gaigalaitė, Simona Mulevičiūtė, Lina Lipnickaitė, Danielius Mažeika, Ervinas Mikėnas bei anglų kalbos mokytoja Virginija Aniūnaitė ir specialioji pedagogė Vaiva Jareckienė, dalyvavo Erasmus+ projekto „Standing Against Violence and Discrimination“ veiklose Galati mieste Rumunijoje. Į susitikimą Rumunijoje atvyko mokinių ir mokytojų komandos iš Turkijos ir Lietuvos, o iš Bulgarijos ir Italijos mokiniai dalyvavo nuotoliniu būdu.

Kelionės ir dalyvavimo projekte įspūdžius geriausiai atspindi mokinių atsiliepimai. Tad dalinamės Saulės Gaigalaitės mintimis apie projektą.

Sausio trisdešimtą dieną su džiaugsmu širdyje aš ir dar penki mokiniai iš mūsų mokyklos išvyko į Rumuniją. Jau buvau keliavusi į Bulgariją, tad šįkart jaučiausi daug geriau, nes žinojau, ko tikėtis ir kad nėra ko bijoti. Po varginančios kelionės – iš Vilniaus į Vokietiją ir tik tada į Rumuniją – maždaug pusę keturių ryto stovėjome prie savo viešbučio durų. Džiaugsmas ir jaudulys nustelbė nuovargį. Ryte pajudėjome mokyklos, kurioje vyks projekto užsiėmimai, link. Pro autobuso langus stebėjau žmones ir supratau, kad ir kokiame pasaulio krašte būtume, mes visi esame labai panašūs. Mano asmeninis šios kelionės tikslas buvo būti drąsiai ir pajusti kiekvieną akimirką. Ir tai kuo puikiausiai pavyko!

Mokykloje pasitiko man jau matyti veidai. Tai buvo tie patys mokiniai, kurie dalyvavo Erasmus programoje Bulgarijoje. Iš pradžių visi buvo nelabai drąsūs, bet tai suprantama. Jau pirmą dieną pralaužėme ledus ir pradėjome bendrauti, na, o tai šioje programoje ir yra svarbiausia. Tą pačią dieną aplankėme labai  daug religinių pastatų ir pasivaikščiojome po patį miestą. Vietiniai papasakojo apie jį daugiau, o mes papasakojome apie Lietuvą ir ko tikėtis  atvykus pas mus. Diena buvo be galo graži. Visi ėjo, šnekėjosi, juokėsi, pasakojo apie save ir šalį. Projekto metu teko gaminti savo šalių nacionalinius patiekalus. Visiems labai patiko lietuviškas patiekalas, o mes labai džiaugėmės, kad kažkur toli, už poros tūkstančių kilometrų, žmonės mėgsta tai, kas lietuviška. Kitą rytą tris valandas važiavome į Konstancos miestą. Vaikščiojome po senamiestį ir grožėjomės vaizdais. Mane sužavėjo pastatai ir jų stilistika. Turėjau progą pasivaikščioti prie Juodosios jūros ir pasiklausyti jūros ošimo, aplankyti dar porą bažnyčių ir užlipti į bokštą, iš kurio galėjau matyti uostą bei dalį miesto. Tai buvo nerealu! Vaizdai gniaužė kvapą. Ketvirtadienis buvo paskutinė diena mokykloje. Turėjome veiklų, susijusių su mūsų programos tema. Per šias dienas visi suartėjome, tapome artimais draugais, tad išvažiuoti ir pasakyti sudie buvo ypač sunku. Apsikeitėme socialinių tinklų adresais ir davėme pažadą, kad nenustosime bendrauti, o su kai kuriais susitiksime Lietuvoje pavasarį.

Taigi, apibendrindama galiu drąsiai teigti, kad šioje kelionėje išmokau labai daug. Svarbiausia, jog nereikia bijoti klysti, nes tik per nesėkmes išmokstame naujų dalykų, ir kad išeiti iš komforto zonos yra labai naudinga, nes būtent tuomet atidarome duris naujovėms. Su džiaugsmu prisimenu viską, ką teko patirti ir su kokiais žmonėmis susipažinti. Tikiuosi, mūsų ryšys nenutrūks, ir turėsiu galimybę dar kartą išvykti bei patirti nuostabių dalykų.

 

 

Po ilgos pertraukos rugsėjo 26 – spalio 2 d. mūsų gimnazijos komanda –  Saulė Gaigalaitė, Gabija Jareckaitė, Neda Strelčiūnaitė, Dagnė Augustinaitė, Laurynas Žaltickas, Aronas Mikėnas ir  mokytojos Olga Daugene (projekto koordinatorė) bei Diana Augustinienė –  dalyvavo Erasmus+ projekto „Standing Against Violence and Discrimination – STAVAD“ veiklose Bulgarijoje.  Susitikimo tema „Say NO to Stereotypical Thinking and Discrimination“ (Pasakyk „NE“ stereotipiniam mąstymui ir diskriminacijai).  Į susitikimą atvyko mokinių ir mokytojų komandos iš Bulgarijos, Rumunijos, Italijos, Lietuvos, mokytojos iš Turkijos (turkų mokiniai dalyvavo nuotoliniu būdu).

Projekto edukacinės veiklos, diskusijos, darbas grupėse, namų darbų pristatymai vyko Bulgarijos miesto Vidino gimnazijoje „Gimnaziya s prepodavane na tchuzhdi ezitsi Yordan Radichkov“. Mokiniai pristatė savo mokyklas, šalis bei stereotipus apie savo šalis. Dirbdami grupėmis, projekto dalyviai kūrė informacinius plakatus, komiksus temomis: „No Hate in schools“ , „Gender and racial equality“, diskutavo apie toleranciją, stereotipus, diskriminaciją, sudarė ir pristatė virtualias knygas „United as One under the European Sky“. Miesto bibliotekoje buvome supažindinti su Vidino jaunimo organizacijos „Lion`s club“ veikla. Merijoje buvo pristatytas  šis projektas ir įteikti dalyvių pažymėjimai.

Šalių delegacijos buvo supažindintos su Bulgarijos kultūra, istoriniais paminklais, nuostabia gamta. Aplankyta Baba Vida pilis, Magura urvas, Belogradchik uolos ir tvirtovė, Klisurski vienuolynas, Bulgarijos sostinės Sofijos senamiestis. Mėgavomės nacionaliniais bulgarų patiekalais. Vakaronėse turėjome galimybę išmokti bulgarų liaudies šokių.

Savaitė Bulgarijoje prabėgo labai greitai, grįžome daug sužinoję, labiau pasitikintys savimi, patobulinę bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, atviri kitoms kultūroms, religijai, papročiams.  

Anglų kalbos mokytoja Olga Daugene

 

 

 Pristatome pirmąjį bendrą darbą, atliktą bendradarbiaujant kartu su Erasmus+ projekto „Standing Against Violence and Discrimination“ partneriais ( projekto numeris 2019-1-LT01-KA229-060496). Projekto dalyviai sukūrė elektroninį žurnalą, kurio tikslas – pristatyti projekto partnerius ir jų nuveiktus darbus 2019 m. rugsėjo–2020 m. kovo mėnesiais. Elektroniniame žurnale nagrinėjamos smurto ir diskriminacijos problemos, jų aktualumas, problemų sprendimo būdai skirtingose šalyse.

Žurnale rasite:

  • mokinių motyvacinius pasisakymus , kodėl jie norėjo dalyvauti šiame projekte;

  • asmenines istorijas apie smurtą ir diskriminaciją;

  • geriausius mokinių rašinius smurto, diskriminacijos, patyčių temomis;

  • mokinių piešinius.

Šalių partnerių nuomone, vykdomas projektas, o ypač šis elektroninis žurnalas ir jame aprašyta kitų šalių patirtis, prisidės organizuojant įvairias prevencines veiklas mokyklose, skatins mokyklų bendruomenes aktyviau diskutuoti smurto, diskriminacijos, patyčių temomis, ieškoti naujų problemų sprendimo būdų. Projekto dalyviai tikisi, kad tai sustiprins tarpasmeninius santykius kiekvienoje mokykloje, pagerins mikroklimatą.

Nuorodos susipažinti su elektroniniu žurnalų (anglų kalba):

https://issuu.com/kameliyageorgieva23/docs/online_magazine1_-super_new?fbclid=IwAR1dDZcD1F_tH27LNAK798mVNnE0uhc7BTBbyUafUeA0-3JNQ7DGy7FgQYM 

https://www.flipsnack.com/F6CA5EBBDC9/standing-against-violence-and-discrimination.html?fbclid=IwAR2kHcnFgSNYc1NGTAAyVfwbkDX1oJUQNlzAIFUVZhso74uFaoyxwqjkXlI

 

Pumpėnų gimnazija vykdo tarptautinį ERASMUS+ projektą „Standing against violence and discrimination“ („Smurtui ir diskriminacijai – ne“), kurį gimnazijoje koordinuoja anglų kalbos mokytoja Olga Daugene. O. Daugene yra atsakinga už viso tarptautinio projekto, kuriame dalyvauja mokyklos iš  Italijos, Turkijos, Rumunijos, Bulgarijos, koordinavimą. 

Projektas bus vykdomas  dvejus metus,  nuo 2019-09-01 d. iki 2021-08-31 d.. Projektas finansuojamas pagal ERASMUS+ KA2 programą, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.  Projektui vykdyti skirta 145 539,00 Eur, mūsų gimnazijos biudžetas – 33 666,00 Eur.

Pirmasis projekto partnerių susitikimas įvyko sausio 5–11 dienomis Turkijos mieste Adana. Mūsų gimnazijai atstovavo projekto darbo grupės narės socialinė pedagogė G. Kiaunienė, fizinio ugdymo mokytoja E. Mickeliūnienė ir projekto koordinatorė O. Daugene.  Vizito metu O. Daugene vedė užsiėmimus Italijos, Rumunijos, Turkijos, Bulgarijos delegacijoms, buvo suplanuotos projekto veiklos, aptartos išvykų datos, programos ir kiti organizaciniai klausimai.  Projektas skirtas mokiniams nuo 12 iki 18 metų. Vykdydami projekto veiklas mokiniai išmoks toleruoti  įvairius kultūrinius skirtumus, vertybes, mokysis pagarbos vienas kitam, diskutuos apie diskriminaciją, lygybę. Vienas iš projekto prioritetų – stiprinti mokytojų kompetencijas, dalintis geriausiomis idėjomis, bei praktiniais patarimais kaip kovoti su patyčiomis, diskriminacija ir smurtu. Projekto dalyviai sukurs veikiančią smurto prevencijos strategiją mokykloms, bus skatinama mokinių asmeninė saviraiška, įsitraukimas į visuomeninę veiklą ir kt.

  Projekto dalyvės: Colegiul National ,,Mihail Kogalniceanu (Rumunija), Adana Ticaret Borasi Anadolu Lisese (Turkija), Instituti Paritari Plateja Maritain ASSOCIAZIONE CULTURALE SCUOLA 3.0 (Italija), Gimnaziya s prepodavane na tchuzhdi ezitsi Yordan Radichkov (Bulgarija) ir Pasvalio r. Pumpėnų gimnazija (Lietuva).

Išvykos į Turkiją metu visų šalių delegacijos lankėsi Adanos Ticaret Borasi Anadolu licėjuje, bendravo su mokiniais, mokytojais, susipažino su šalia licėjaus esančio vaikų darželio struktūra ir veikla (Çukurova Soförler ve Otomobilciler Odasi Anaokulu), Tarsus American colege filiale Adanos mieste, ÇAĢ universitete, kuriame pagal mainų programas mokosi ir studentai iš Lietuvos Vytauto Didžiojo universiteto. Taip pat projekto dalyviai lankėsi mokykloje, kurioje ugdomi specialiųjų poreikių turintys vaikai, švietimo įstaigoje, kurioje ištiriami ir nustatomi vaikų specialieji ugdymosi poreikiai (,,RAM“ Guidance Research Center), teismo rūmuose susipažino su įstatymais, reglamentuojančiais ugdymo įstaigų veiklą, vaikų teisių apsaugą Turkijoje (Courthouse Association Social Facility of Adana), susipažino su Adanos miesto lankytinais objektais, senamiesčiu. Projekto dalyviai lankėsi Kapadokijoje. Tai stulbinančio grožio geologinis stebuklas Centrinėje Anatolijoje, Turkijoje. Tai regionas, kuris vadinamas svajonių šalimi. Jame susilieja nuostabi gamta ir turtinga istorija. Kapadokijoje gausu neįtikėtinos formos kalvų, urvų, sudėtingų tunelių sistemų, sudarančių ištisus požeminius miestus.

 

 Dėmesio! Vyksta Erasmus+ projekto Project “Standing Against Violence and Discrimination”,

Project ID: 2019-1-LT01-KA229-060496 logotipo rinkimo konkursas, kuriam mūsų mokyklos mokiniai pateikė sukurtus logotipus.

Kviečiame balsuoti už Jūsų nuomone geriausią!

Nuoroda balsavimui: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe8mD6a6rmUY-vcwLEeQ7E4lGb5jJHUMqO-efUyryEUCJ6Nhw/viewform

 

erasmus1 plakatas

Pumpėnų gimnazija vykdo tarptautinį ERASMUS+ projektą „Standing against violence and discrimination“ („Smurtui ir diskriminacijai – ne“), kurį gimnazijoje koordinuoja anglų kalbos mokytoja Olga Daugene. O. Daugene yra atsakinga už viso tarptautinio projekto, kuriame dalyvauja mokyklos iš Italijos, Turkijos, Rumunijos, Bulgarijos, koordinavimą.

Projektas bus vykdomas dvejus metus, nuo 2019-09-01 d. iki 2021-08-31 d.. Projektas finansuojamas pagal ERASMUS+ KA2 programą, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Projektui vykdyti skirta 145 539,00 Eur, mūsų gimnazijos biudžetas – 33 666,00 Eur.

Projektas skirtas mokiniams nuo 12 iki 18 metų. Vykdydami projekto veiklas mokiniai išmoks toleruoti  įvairius kultūrinius skirtumus, vertybes, mokysis pagarbos vienas kitam, diskutuos apie diskriminaciją, lygybę. Vienas iš projekto prioritetų – stiprinti mokytojų kompetencijas, dalintis geriausiomis idėjomis, bei praktiniais patarimais kaip kovoti su patyčiomis, diskriminacija ir smurtu. Projekto dalyviai sukurs veikiančią smurto prevencijos strategiją mokykloms, bus skatinama mokinių asmeninė saviraiška, įsitraukimas į visuomeninę veiklą ir kt.

Mūsų mokykloje suburta komanda, kuri įgyvendina šį projektą: anglų kalbos mokytoja Olga Daugene (projekto koordinatorė), gimnazijos direktorius Alvydas Matuzevičius, fizinio ugdymo mokytoja Eglė Mickeliūnienė, dailės ir technologijų mokytoja Diana Augustinienė, anglų kalbos mokytoja Virginija Aniūnaitė, socialinė pedagogė Gražina Kiaunienė.

stavad ic