01

2024 m. vasario 6 d. daugelyje pasaulio šalių buvo minima jau 21-oji Saugesnio interneto diena. Kasmet Saugesnio interneto diena švenčiama antrojo mėnesio antrosios savaitės antrąją dieną.

Dienos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Akcijos šūkis – Kurkime geresnį internetą kartu!

Lietuvoje įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos vyksta visą savaitę – tam skirta Saugesnio interneto savaitė.

Mūsų gimnazijoje Saugesnio interneto dienai skirtos veiklos vyko visą vasario mėnesį.

Gimnazijos bibliotekininkė Edita Jackuvienė su pradinių klasių mokiniais aiškinosi tinkamo ir saugaus elgesio internete nuostatas, diskutavo kodėl svarbu saugoti ir niekam neatskleisti asmeninės ir privačios informacijos, kokios grėsmės gali iškilti neatsargiai elgiantis internete, kaip šias grėsmes pažinti, kaip jų išvengti ir kur prireikus kreiptis pagalbos.

5-7 klasių mokiniai per informatikos pamokas atliko „Vedlių“ programos siūlomas užduotis: dikutavo kokią informaciją žmonės platina internete ir kaip skirtingai ji gali būti suprantama, vėliau piešė marškinėlius su Saugesnio interneto temai skirta reklama.

IG-IVG klasių mokiniai dalyvavo Šiaulių techninės kūrybos centro organizuotose atvirose nuotolinėse pamokose „Ar DI pakeis žmogų?“ ir „Merginos moksle“.

Respublikinę atvirą nuotolinę pamoką „Ar DI pakeis žmogų?“ vedė Šiaulių techninės kūrybos centro inžinerinių kūrybinių dirbtuvių mokytojas Gintautas Jazdauskas.

Pamokoje daugiausia dėmesio buvo skiriama dirbtinio intelekto (DI) vaidmeniui kūrybiniame procese. Šios pamokos metu mokiniai ne tik aiškinosi dirbtinio intelekto galimybes ir potencialą, bet ir gilinosi į jo įtraukimą į įvairias kūrybos sritis.

Merginos moksle“ – iniciatyva, skatinanti merginų įsitraukimą į STEAM sritį. Vasario 11 minima tarptautinė mergaičių ir moterų moksle diena, tad tai pats tinkamiausias metas įrodyti, kad profesijos neturi būti skirstomos pagal lytį. Mergaitės dar mokykloje gali rinktis bet kurią sritį, kuri joms tik patinka, ir domėtis viskuo nepaisant lyties. Centras būtent šią dieną kvietė nuotoliniu būdu susipažinti su trimis skirtingomis ir iš pirmo žvilgsnio labai vyriškomis profesijomis.

Informatikos mokytoja R. Žemaitytė

Kovo 4 dieną Pumpėnų gimnazijoje Kaziukas ir Kazytė kvietė visus į Kaziuko mugę. Šventę nuotaikingai pradėjo 3b klasės ir neformaliojo ugdymo būrelio „Lietuvių liaudies šokiai ir rateliai“ mokinukai. 1–4 klasių mokiniai kartu su tėveliais šventei prigamino įvairiausių skanumynų, gardumynų ir visokių grožybių. Mugės svečiai pirko, mainė, ragavo, skanavo ir tuščiomis namo nekeliavo!

Šventę organizavo 3a ir 3b klasių mokiniai ir jų mokytojos Jesenija Marcinkonytė bei Lina Rupštaitytė.

Sveikiname III-IVG klasės mokines, puikiai sudalyvavusias Lietuvos mokinių dailės olimpiados rajoniniame etape. Dovilė Vorobjovaitė laimėjo I-ąją vietą. Dovilė pristatė kūrybinį darbą - piešinį ,,Lengvumas". Nedos Strelčiūnaitės kūrinys ,,Mano pasirinkimas" - II vieta. Rusnės Velykytės tapybos darbas ,,Laisvas kaip paukštis" - IV vieta.

Dailės mokytoja D. Augustinienė

Vasario 26 d. aštuntos klasės vaikinai vyko į edukacinę ekskursiją. Išvykos metu jie susipažino su įvairiomis profesijomis, darbo aplinka Panevėžio įmonėse „Schmitz Cargobull Baltic UAB“, „Healas“.

8 kl. auklėtoja D. Augustinienė

Kaip ir kasmet Vasario 16-osios proga gimnazijos mokiniai šventinius sveikinimus įteikė Pumpėnų miestelio gyventojams, Pušaloto miestelyje, Puodžiūnų, Vilkiškių, Kriklinių, Mikoliškio, Kalno, Talkonių, Sereikonių, Smilgelių, Lavėnų kaimuose gyvenančių mokinių šeimoms!

Šventinę nuotaiką kūrė klasės mokiniai (klasės vadovė Diana Augustinienė), IG, IIG, IIIG klasių gimnazistai (klasių vadovės Laima Noreikienė, Rima Žemaitytė, Eglė Mickeliūnienė), talkino socialinė pedagogė Gražina Kiaunienė ir psichologo asistentė Rita Grigalionienė.

Plačiau apie šventinę akciją galite pasiskaityti Pasvalio r. laikraštyje „Darbas“ .

Pumpėnų gimnazijos IVG klasės gimnazistams lietuvių kalbos ir literatūros pamoka vyko Pasvalio Mariaus Katiliškio bibliotekos Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje. Už įdomią edukaciją ,,Išėjęs sugrįžti: rašytojas Marius Katiliškis“ dėkojame bibliotekos darbuotojai Tomai Mikalajūnaitei!

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laima Noreikienė

Paskelbti respublikinio edukacinio konkurso „Olympis 2023“ rudens sesijos rezultatai. Konkurse dalyvavo 45 Pumpėnų gimnazijos mokiniai, laimėti 42 diplomai, iš jų 21 diplomas I-ojo laipsnio. Pagal laimėtų diplomų skaičių Pumpėnų gimnazija užima 25 vietą iš 62 konkurse dalyvavusių Panevėžio apskrities mokyklų. Geriausiai konkurse sekėsi 2 medalius ir pirmojo laipsnio diplomus pelniusiam šeštokui Benui Morkūnui (anglų kalbos ir matematikos konkursai) ir pirmojo laipsnio diplomus bei medalius pelniusioms antrokėms: Rugilei Urbelytei (anglų kalbos konkursas), Gerdai Varuškevičiūtei (matematikos konkursas), Eglei Aleksandravičiūtei (matematikos konkursas). Beno matematikos konkurso rezultatas yra antras šalyje savo amžiaus grupėje.

Sveikiname visus konkurso laimėtojus!

v 16 1

v 16 2

mpa

Sausio 31dieną Pumpėnų gimnaziją aplankė ,,Muziejus ant ratų“! Tai Lietuvos švietimo muziejaus įgyvendinamas projektas, kurio pagrindinis objektas – autobusas, kuriame įrengta interaktyvi veiksmo ekspozicija. IG ir IVG klasių gimnazistai žaidimo metu rungėsi dėl įtakos XVI- XVII a. LDK. Mokytis kitaip smagu ir naudinga!

20240126 121541 728x600

Sausio 12 d. mūsų gimnazistė Saulė Gaigalaitė (IIG klasė) Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados rajoniniame etape užėmė II vietą! Olimpiadoje taip pat dalyvavo ir Klaudijus Šturma (IIG kl.).

Sausio 26 d. Pasvalio krašto muziejuje vykusiame rajono mokinių Meninio skaitymo konkurse Saulė laimėjo III vietą! Mokinė skaitė ištrauką iš Beatos Tiškevič knygos „Vyvenimas“.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja J. Bagdonienė