Lapkričio 8 dieną Pumpėnų gimnazijoje vyko Verslumo savaitės renginys „Verslo idėjų turnyras“, kurį organizavo VšĮ Versli Lietuva ir Pasvalio verslininkų asociacija „Verslo žiedas“.

Gimnazijoje svečiavosi ir su mokiniais bendravo A.Kairys (Pasvalio verslininkų asociacijos „Verslo žiedas“ prezidentas), S.Zajarskas (UAB „Pasvalio agrodileris“ direktorius), A.Gesevičius (UAB „Alsteka“ vadovas), G.Ranonis (UAB „Kompeta“ direktorius), N.Trinskienė (VšĮ Versli Lietuva atstovė regione), H.Simonaitienė (Pasvalio rajono tarybos narė).

Mokiniai turėjo susiburti į komandas po 5 vaikus ir pristatyti savo sugalvotas originalias verslo idėjas, kurių pristatymui buvo skiriama iki 10 minučių. Komandos turėjo pademonstruoti komandinį darbą arba imituoti įmonę su vadovu ir darbuotojais.

Geriausios verslo idėjos nominacija atiteko penktokams. Už socialinio verslo idėją buvo apdovanoti šeštokai. Lengviausiai įgyvendinamo verslo idėją pasiūlė 7 klasės komanda, o naudingiausio bendruomenei – aštuntokai. IG klasės komanda pelnė linksmiausios verslo idėjos nominaciją, o originaliausią verslo idėją pasiūlė IIG klasės komanda. IIIG klasės komandos verslo idėja buvo pripažinta pačia ambicingiausia, o IVG klasės – kūrybingiausia.

Visos komandos buvo apdovanotos prizais.

Pasibaigus turnyrui mokinių laukė staigmena – Vaškų jaunimo muzikos grupės „Marabu band“ koncertas, kurį dovanojo Verslo idėjų turnyro organizatoriai.

Dėkojame už įdomų ir naudingą renginį.

Pumpėnų gimnazijos merginų futbolo komanda dalyvavo Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos 95-ajam gimtadieniui skirtame futbolo turnyre (organizatorius Arminas Vareika) ir užėmė III vietą. Turnyre dalyvavo keturios mergaičių futbolo komandos iš Pasvalio ir Biržų rajonų mokyklų. Vyko įtempta kova tarp visų dalyvių, buvo nubrauktas ne vienas prakaito lašas, nubėgta dešimtys kilometrų. Merginos džiaugiasi turėdamos galimybę pasivaržyti tarpusavyje ir užsiimti sportu, kuris joms labai patinka. Komandą varžyboms ruošė kūno kultūros mokytoja E.Mickeliūnienė.

  2017 m. lapkričio 16 dieną Pumpėnų gimnazijoje kaip ir daugelyje Lietuvos miestų ir miestelių buvo minima Tarptautinė tolerancijos diena. Dar 1995 m. UNESCO organizacija paskelbė lapkričio 16-ąją Tarptautine tolerancijos diena, kuri minima demokratiškose pasaulio valstybėse.
Į šios dienos minėjimą dorinio ugdymo mokytoja R. Martinkėnienė įtraukė įvairaus amžiaus mokinius – kuo anksčiau mokiniai supras ir žinos tolerancijos žodžio reikšmę, tuo daugiau tolerancijos, supratimo bus mūsų visuomenėje. Šios idėjos esmė – žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Rankos sukuria ir rankos sugriauna. Mokytoja su mokiniais aptarė žodžio Tolerancija reikšmę. Ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu, kokius netolerancijos ar tolerancijos pavyzdžius mokiniai žino. Mokiniai savo rankytėmis kūrė šių metų Tolerancijos dienos simbolį – rankas, kuriomis puošė mokyklos stendą.

          Šeštos klasės auklėtojos V. Jareckienės įniciatyva, 5-6 klasių mergaitės lankėsi Pasvalio Psichikos sveikatos centre. Akušerė Sakalauskienė ir Pasvalio VSB jaunimo sveikatos priežiūros specialistė, jaunimo portalo administratorė S. Pyragytė mergaitėms vedė užsiėmimą lytiškumo ugdymo tema, supažindino su akušerės profesija. Vėliau mergaitės dar apsilankė druskų kambaryje.

 

Pumpėnų gimnazijos mokiniai dalyvavo Pasvalio miesto ir Pasvalio rajono mokyklų kvadrato varžybose. Pradinių klasių (3-4 kl.) komanda iškovojo III vietą. 5-6 kl. berniukų komanda tarp Pasvalio miesto mokyklų liko trečia, o tarp Pasvalio rajono kaimo mokyklų po atkaklių kovų iškovojo I vietą. Sveikiname laimėtojus! 

Jaunuosius sportininkus varžyboms ruošė kūno kultūros mokytoja E.Mickeliūnienė.

 

Visą spalio mėnesį ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai kartu su tėveliais gamino įvairiausias kompozicijas iš rudens gėrybių. Visi rinkosi tas daržoves ir vaisius, kuriuos labiausiai mėgsta. Vėliau kartu su auklėtojomis Jovita Zakarevičiene, Vaida Braškiene, Kristina Viksviene ir mokytoja Jolanta Kauneckiene aptarė, kuo šie vaisiai ir daržovės naudingi sveikatai, pasakojo ir įvardijo patirtus įspūdžius darbuojantis kartu su tėveliais.

Visi žinome, kad sveikata – brangiausias turtas, bet dažnai pamirštame, jog šį turtą reikia ne tik turėti, bet ir tausoti.

   Sveikuolių būrelio nariai ragina gimnazijos bendruomenę rytą pradėti nuo sveikų pusryčių! Padedant mokyklos soc. pedagogei G. Kiaunienei ir biologijos mokytojai D. Šatienei, būrelio nariai lapkričio 10 dieną paruošė sveikuolių pusryčius ir visus kvietė pasivaišinti.

Sveikuolių būrelis