lionsPrieš 20 metų CASEL Jungtinėse Amerikos valstijose pradėjo nuosekliai nagrinėti socialinių ir emocinių įgūdžių įtaką akademiniams pasiekimams. Per tuos 20 metų tūkstančiai tyrėjų, mokytojų, vaikų specialistų, šeimų ir vaikų tapo šios krypties tyrinėtojais, dalyviais, kritikais ir sekėjais. Per 20 metų šias socialinio ir emocinio ugdymo idėjas, kaip vienas svarbiausių ateinančioms kartoms, pripažino Pasaulio bankas bei Ekonominės plėtros ir bendradarbiavimo organizacija.

LIONS QUEST programos 2006 metais atkeliavo ir į Lietuvą. Savo kelią šios programos pradėjo Klaipėdoje. Tai buvo pirmieji žingsniai link nuoseklių, ilgalaikių programų diegimo Lietuvos mokyklose, kurių dėka galima sumažinti žalingų įpročių, patyčių skaičių ir paversti mokyklą vaikams palankia aplinka.

LIONS QUEST yra moksliniais tyrimais pagrįstos programos. Kaip ir dauguma socialinio ir emocinio ugdymo programų savo prigimtimi yra labai universalios ir tinka daugeliui vaikų ir daugeliui kultūrų. Lietuva nėra išimtis. Šių programų dėka mokytojai tampa tiesioginiais vaikų psichikos sveikatos kūrėjais.

LIONS QUEST sudaro trys pagrindinės programos:

PAAUGLYSTĖS KRYŽKELĖS – programa skirta progimnazijoms ir pagrindinėms mokykloms ir pritaikyta darbui 5-8 klasėse.

LAIKAS KARTU – programa skirta mažiausiems mūsų piliečiams ir galima ją naudoti nuo priešmokyklinių klasių.

RAKTAI Į SĖKMĘ – jaunimo programa, skirta gimnazijų mokiniams ir yra viena stipriausių lyderystės ugdymo programų.

Apie visas šias programas plačiau galima pasiskaityti LIONS QUEST internetiniame puslapyje: http://www. lions-quest.lt/.

quest

Per pavasario atostogas Pumpėnų gimnazijos bendruomenės nariai: mokytojai, administracijos atstovai, gimnazijos darbuotojai, mokinių tėveliai turėjo galimybę plačiau susipažinti su LIONS QUEST viena iš programųPAAUGLYSTĖS KRYŽKELĖS. Trijų dienų seminarą vedė LIONS QUEST programų instruktorė, socialinė pedagogė ekspertė Ona Misiukevičienė.

Pagal programą LIONS QUEST mūsų gimnazijoje planuojame pradėti dirbti 5-8 klasėse nuo ateinančių mokslo metų.

flag

Rajoniniame 6-8 klasių anglų kalbos konkurse II-ąją vietą užėmė Pumpėnų gimnazijos šeštokė Dagnė Augustinaitė.

SVEIKINAME!

Pumpėnų gimnazijos mokiniai į Vilniaus knygų mugę šiemet keliavo jau septintą kartą. Didieji knygų fanai: Dominykas Kuliavcevas, Irūna Morkevičiūtė, Dominyka Mickutė važiavo penktą kartą.

Mokiniai mėgsta susitikimus su rašytojais, knygų pristatymus, apžiūri parodas, leidyklų siūlomas pirkti knygas, pamato daug garsių kultūros žmonių. Paskutiniaisiais metais ypač mėgstama Muzikos salė, kurią organizuoja asociacija Agata. Čia savo veiklą pristato ryškiausi ir aktyviausi Lietuvos muzikos kūrėjai, atlikėjai bei leidėjai, čia vyksta diskusijos, neformalūs susitikimai, naujausių lietuviškų muzikos albumų pristatymai, gyvos muzikos koncertai.

Šiemet suspėjome dalyvauti knygos „Pirštai jos neša leliją: moteris XX-XXI a. lietuvių poezijoje“, kurią sudarė Julius Keleras, pristatyme. Jame dalyvavo knygos sudarytojas, aktorė Jolanta Dapkūnaitė, poetas Alis Balbierius. LRT įrašų studijoje stebėjome Rūtos Oginskaitės knygos „Gib a kuk. Žvilgtelėk. Pokalbiai Olgos ir Grigorijaus Kanovičių namuose“ pristatymo įrašą, kuriame dalyvavo aktoriai: Eglė Gabrėnaitė ir Gediminas Girdvainis, publicistas Donatas Puslys, teatro ir kino kritikas Vaidas Jauniškis. Labiausiai laukėme poeto Tomo Venclovos knygos „Vilniaus vardai“ pristatymo, kuriame dalyvavo autorius, literatūros kritikė Jūratė Čerškutė, žurnalistas Pranas Morkus. Išklausėme diskusiją „Britų literatūra Lietuvoje: kas verčiama ir apie ką skaitome?“, kurioje dalyvavo istorikas Artūras Vasiliauskas, knygų apžvalgininkas Audrius Ožolas, vertėjas Marius Burokas, literatūros kritikė Jūratė Čerškutė.

Kiekvienas mugėje įsigijo sau mielų leidinių, parsivežė daugybę muzikantų autografų.

20-oji, jubiliejinė knygų mugė 2019-aisiais visus kvies švęsti knygų šventę pavadinimu „Po dvidešimties metų“.

Bibliotekininkė

Apie Vytautą, pasitelkiant Onos portretą

Politikas, verslininkas, rašytojas Edmundas Malūkas Pumpėnų gimnazijos bibliotekoje pristatė savo naująjį istorinį romaną „Vytauto žemė“. Trakuose gyvenantis rašytojas Pumpėnuose lankėsi pirmą kartą. Su juo susipažinome pernai Vilniaus knygų mugėje „Lietuviški ženklai pasaulyje“.

Autorius išsamiai papasakojo septynerius metus kurtos knygos istoriją, pademonstravo didžiulį šūsnį skaidrių, kuriose parodė dalį surinktos medžiagos. Romanas – tai Vytauto epochą atspindintis kūrinys, kuriame atsiskleidžia ryškiausios to meto Lietuvos asmenybės. „Nusprendžiau apie Vytautą rašyti pasitelkiant jo žmonos Onos portretą. Per moterį, jos santykius su vyru, dukra Sofija, Jogaila, Skirgaila, Julijona ir kitais personažais išryškėja pagrindinės vertybės: tvirtas charakteris, išmintis, ištikimybė“, – apie romaną kalbėjo autorius.

Rašytojas Edmundas Malūkas yra Lietuvos detektyvų rašytojų sąjungos vicepirmininkas, rašo scenarijus serialams.

Bibliotekininkė

Balandžio 9 dieną IG–IVG klasių mokinės, lydimos socialinės pedagogės G.Kiaunienės ir IVG klasės auklėtojos D.Augustinienės, lankėsi Panevėžio M. Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokykloje. Gimnazistės susipažino su mokymosi galimybėmis šioje mokykloje, domėjosi siuvėjos, virėjos, konditerės, floristės, vizualinės reklamos gamintojos ir kitomis specialybėmis. 

Pradinių klasių mokiniai dalyvavo dailyraščio konkurse „100 NEPRIKLAUSOMAI LIETUVAI“ , kuris įvyko 2018 metų vasario – kovo mėnesiais.

Konkurso nugalėtojai:

1 klasės mokiniai: 1 vieta – Mantė Valainytė

2 vieta – Milda Kubiliūtė ir Mantrimas Navardauskas

3 vieta – Kotryna Šedytė

2 klasės mokiniai: 1 vieta – Lavija Tamašauskaitė ir Amanda Marija Bagdonavičiūtė

2 vieta – Nojus Strelčiūnas

3 vieta – Monika Čirgelytė

3 klasės mokiniai: 1 vieta Justinas Zalupas

2 vieta Augustė Jasiukaitytė

3 vieta Ugnė Šateikaitė ir Ugnė Bartusevičiūtė

4 klasės mokiniai: 1 vieta Dalvyda Marija Šležaitė

2 vieta Eligija Ruzaitė

3 vieta Jorūnas Gegieckas

Parodos lankytojų balsą už gražiausią rašyseną gavo pirmos klasės mokinė Mantė Valainytė, antros klasės mokinys Vijus Volkovas, trečios klasės mokinė Ugnė Bartusevičiūtė, ketvirtos klasės mokinė Dalvyda Marija Šležaitė.

Sveikinu nugalėtojus ir visus dalyvavusius dailyraščio konkurse „100 NEPRIKLAUSOMAI LIETUVAI“.

Logopedė Jovita Kondratavičienė

Kovo 20 dieną Pumpėnų gimnazijos pradinių klasių mokiniai paminėjo Žemės dieną. Šiemet ji buvo skirta sugrįžtantiems paukščiams. Ši diena mažiesiems paukščių mylėtojams prasidėjo mokyklos kieme. Čia pradinukai sugūžėjo nešini tėvelių parūpintais inkilėliais. Juos mokyklos kieme įkėlė ūkio dalies darbuotojai.

Pasidžiaugę, kaip praturtėjo mokyklos kiemas, mokinukai grįžo į klases, kuriose vyko įvairios veiklos, skirtos geriau pažinti paukščius. Vieni klausėsi paukščių balsų ir bandė juos atspėti, kiti bandė kūrybiškai pavaizduoti mažuosius giesmininkus. Mokyklos bibliotekoje vyko filmo „Kur išskrenda gandrai“ peržiūra. Žemės dieną vainikavo sporto salėje vykęs visų pradinukų bendras ratelis-žaidimas „Garnys garnys“. Maloniai kviečiame į mokinių kūrybinių darbelių parodą „Giesmininkų puota“, kuri dar ir dabar eksponuojama gimnazijos antro aukšto koridoriuje.

Dėkojame mokinių tėveliams, bibliotekininkei Virginijai Čeponienei, ūkio dalies darbuotojams Romui Meškiui ir Vladislovui Dubinin už pagalbą pradinio ugdymo mokytojoms organizuojant Žemės dieną, skirtą sugrįžtantiems paukščiams.

Kovo 19-23 dienomis gimnazijoje vyko renginiai, užsiėmimai, akcijos, išvykos skirti tradicinei savaitei ,,Būkim draugiški 2018", kuriuose dalyvavo visa gimnazijos bendruomenė.

Pirmadienį  visose klasėse  klasių vadovės vedė užsiėmimus, skirtus patyčių prevencijai, konfliktų sprendimui. Ikimokyklinio ugdymo ir priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai piešė draugų portretus, ,,pagalbos“ rankytes.

Antradienį mokinių tarybos nariai organizavo draugiškiausio mokinio ir draugiškiausios mokinės rinkimus, kuriuos laimėjo aštuntokai Rimgaudas ir Rimantė.

Trečiadienį mokinių tarybos nariai lankėsi Pasvalio specialiojoje mokykloje ir padedant socialinei pedagogei R.Kurmilavičienei, mokytojai R.Gailiūnienei ir mokytojų padėjėjai O.Langienei su šios mokyklos vaikais kepė ,,Draugystės pyragą".

Ketvirtadienį septintokai  lankėsi Pasvalio ŠPT ir dalyvavo forume ,,Rasos ir Tado istorijos“, kurį vedė psichologė J.Stapulionienė ir socialinė pedagogė Ž.Vaidžiūnienė.

Ketvirtadienį pertraukų metu mokiniai dainavo  karaoke, o penktadienį žaidė stalo žaidimus su mokytojais. Šeštokai ir ketvirtokai žiūrėjo filmą ,,Gerumo stebuklas“, 5-6 klasių mokiniai tikybos ir etikos pamokų metu su mokytoja R.Martinkėniene diskutavo apie draugiškumą, kūrė darbelius.

Visos savaitės metu vyko nuotraukų konkursas  ,,Draugystė veža“ ir IG klasės foto miniatiūrų paroda (lietuvių kalbos mokytoja J.Bagdonienė).       

 Savaitės ,,Būkim  draugiški 2018“ koordinatorė, socialinė pedagogė G.Kiaunienė  nuoširdžiai dėkoja visai gimnazijos bendruomenei už aktyvumą ir draugiškumą!