P6062838

Baigėsi tris dienas (birželio 4-6 d.) trukusios būsimų pirmokų susipažinimo dienos. Vaikai susidraugavo su būsimais klasės draugais, pasitikrino skaitymo ir skaičiavimo įgūdžius, žiūrėjo filmukus ir žaidė.

Rugsėjo 1-osios diena bus ramesnė, nes pirmokai sugrįš į pažįstamų draugų būrį.

Būsimųjų pirmokų mokytoja G. Krušinskienė

 

 kalbu

Paskelbti anglų kalbos konkurso „Kalbų kengūra 2018“ rezultatai. Auksiniais diplomais apdovanotos penktokė Austėja Titaitė (mokytoja O. Daugene) ir šeštokė Dagnė Augustinaitė (mokytoja J. Baltaduonienė). SVEIKINAME!!!

 

rink
 
Mokslo metų pabaigoje Pumpėnų gimnazijoje vyko tradiciniai ,,Metų rinkimai“, kurių nugalėtojus rinko visa gimnazijos bendruomenė. ,,Metų rinkimus“ inicijavo socialinė pedagogė Gražina Kiaunienė (tęstinis  projektas ,,Atrask save“). 
Metų įvykis – antras geltonas autobusiukas.
Metų sportinė pažanga – Lukas Breivė, Simas Kačerauskas, Miglė Matušauskaitė,
Jūratė Petriškytė.
Metų debiutas rusų kalbos renginyje – Santa Jatužytė, Miglė Matušauskaitė.
Metų matematikas – Pijus Jovaiša.
Metų naujokė – Aušrinė Lipnickaitė.
Metų pažanga gamtos moksluose – Danielius Mažeika.
Metų muzikinis debiutas – Nedas Zdanevičius, Skirmantas Pečiukas.
Metų informatikas – Domantas Augustinas.
Metų garso režisieriai – Lukas Breivė, Martynas Bumblys.
Už savito stiliaus puoselėjimą dailės pamokose – Arnoldas Mažeika.
Už meilę biologijai – Tadas Vainickas.
Už kantrybę vykdant projektą ,,Šaškės“ – Deividas Franka, Paulius Bartusevičius.
Už puikų lankomumą – Paulius Bartusevičius, Ineta Zakarevičiūtė, Deividas Franka.
Už paslaugumą – Jonas Treškevičius.
Už puikias anglų kalbos žinias – Austėja Titaitė, Dagnė Augustinaitė.
Už klasės gelbėjimą rusų kalbos pamokų metu – Irūna Morkevičiūtė.
Aktyviausios gimnazijos merginos – merginų futbolo komanda.
 

 

Šiais mokslo metais „Žodžio raiškos ir vaidybos“ būrelį lankė 12 pradinukų, daugiausia iš jų antrokai ir po vieną mokinuką iš 1 ir 3 klasių. Užsiėmimų metu vaikai mokėsi raiškai kalbėti ir deklamuoti, sekti pasakas ir vaidinti, daug dėmesio buvo skirta smulkiajai lietuvių tautosakai. Mokiniai įsiminė daug priežodžių, greitakalbių, pajuokavimų, šmaikščių dialogų, pasakų be galo... Visi būrelio dalyviai stengėsi atskleisti saviraišką ir kūrybiškai perteikti tai, ką išmoko.

Dalyvavome gimnazijos organizuojamuose renginiuose. Rudenį Pumpėnų gimnazijos 155 metų jubiliejaus paminėjime būrelio dalyvė Gabija Šakalytė deklamavo V. Palčinskaitės eilėraštį „Lapų kritimas“. Žinias, įgytas per būrelio užsiėmimus, panaudojome ir dalyvaudami 4 klasės organizuotoje edukacinėje šventėje „Sekminės“. Čia būrelio nariai atsinešė „Smulkiosios tautosakos“ kraitelę, pakvietė visus projekto dalyvius pašokti piemenukų šokį - žaidimą „Kai aš mažas buvau“.

Mokslo metams baigiantis „Žodžio raiškos ir vaidybos“ būrelio lankytojai gimnazijos priešmokyklinio ugdymo klasės vaikams suvaidino pasaką „Kelionė į pasaulio kraštą“. Su pirmąja premjera mažuosius artistus pasveikino priešmokyklinio ugdymo mokytoja Jolanta Kauneckienė, bibliotekininkė Virginija Čeponienė ir auklėtojos padėjėja Zita Peleckaitė, o gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lijana Kvedarienė palinkėjo vaikams nesustoti ir kitais metais suvaidinti dar ne vieną spektakliuką.

Išsiskirdami atostogoms ir taip visų lauktai vasarai, visi būrelio dalyviai išvyko į trumpą, bet nuotaikingą edukacinę išvyką į Alpakų ūkį, įsikūrusį Panevėžio rajono Medikonių kaime. Čia turėjo ne tik smagią pažintį su mielais švelniavilniais, bet ir galimybę juos pažinti iš arčiau, glostyti, šerti ir nusifotografuoti kartu.

  Būrelio vadovė Danguolė Anilionytė

 

Gegužės 8 dieną 2-4 klasių pradinukai su savo mokytojomis: Danguole Anilionyte, Vilija Grubiene ir Gita Krušinskiene vyko į edukacinę išvyką į Šiaulius.

Fotografijos muziejuje vaikai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Fotograma“. Ten net tik sužinojo, kaip seniau buvo daromos fotografijos, bet ir patys praktiškai išbandė vieną iš fotografavimo technologijų ir kiekvienas pasidarė savo nuotrauką. Pažintinės ekskursijos metu mokiniai grožėjosi Šiaulių senamiesčiu, susipažino su miesto atsiradimo istorija ir dabartimi. Vėliau nuvyko į „saldžiąją edukaciją“ Rūtos šokolado muziejuje ir šokolado dirbtuvėse. Muziejininkė vaikams papasakojo, kaip ir iš ko gaminamas šokoladas, o svarbiausia – visi turėjo galimybę patys pasigaminti įvairių šokoladinių skanėstų.

Grįžtant namo mokiniai užsuko į Kryžių kalną. Čia stebėjosi „kryžių mišku“ besistiebiančiu piliakalnio vaizdu, sužinojo, kad toks žmonių sukurtas objektas, ko gero yra vienintelis pasaulyje, o didinga šventovė pritraukia tūkstančius lankytojų.

Vakarop pilni įspūdžių ir su lauktuvėmis, džiaugdamiesi turiningai praleista diena mažieji turistai grįžo namo.

 

Gegužės 24 d. paskutinis skambutis išlydėjo jau 63-ąją Pumpėnų gimnazijos abiturientų laidą (auklėtoja D. Augustinienė). Šiemet gimnaziją baigia 11 dvyliktokų.

Už gražią ir puikiai suorganizuotą šventę padėkos nusipelno IIIG klasės mokiniai ir jų auklėtoja L. Noreikienė.

Abiturientams linkime sėkmės laikant likusius brandos egzaminus ir kviečiame dar kartą pasidžiaugti praėjusios šventės akimirkomis.

 

Gegužės 4 dieną Pumpėnų gimnazijos bendruomenė šventė Mokyklos dieną, skirtą Motinos dienai.

Gražus oras leido prieš renginį susirinkti ir pabendrauti Pumpėnų miestelio Kultūros namų kieme ir aplinkui esančiame skverelyje. Renginio svečiai apžiūrėjo pradinukų piešinių parodą, klasių metinės veiklos pristatymą, pasivaišino kava.

Šių metų šventėje paminėjome ir dvi visiems labai svarbias datas: Lietuvos 100-metį ir Pumpėnų mokyklos 155-etį.

Koncertą pradėjo smuiko melodija (muzikos mokytoja J. Rutkauskienė) ir ekrane besikeičiantys vaizdai iš senų fotografijų, kuriose užfiksuoti dabartinių gimnazistų tėvai ir seneliai.

Pirmieji scenoje dainavo, šoko ir deklamavo ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai (auklėtojos G. Šakalevičienė, L. Magelinskienė, V. Braškienė, G. Dalmantaitė) ir pradinukai (mokytojos J. Kauneckienė, J. Marcinkonytė, D. Anilionytė, V. Grubienė, G. Krušinskienė).

Pradinukus pakeitė vyresnieji: mergaičių ansamblis, penktokų Skirmanto ir Nedo duetas (vadovė J. Rutkauskienė), aerobikos būrelis (vadovė D. Mickeliūnenė), dziudo būrelis (vadovė D. Arbatavičiūtė).

Šventinį koncertą vedė septintokė Miglė ir trečiokas gimnazistas Rokas.

Koncerto pabaigoje mamas ir visus susirinkusius pasveikino gimnazijos direktoriaus pavaduotoja L. Kvedarienė ir renginio svečias, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas G. Vilys. Vėliau jie  į sceną pakvietė ir apdovanojo padėkos raštais  geriausiai atstovavusių mokyklai rajono olimpiadose, nacionaliniuose konkursuose bei varžybose ir laimėjusių prizines vietas mokinių tėvus.

Koncertą baigė mergaičių ansamblis, visus pakvietęs bendrai dainai.

Po koncerto visas mamas gimnazistai apdovanojo gėlėmis. Visiems renginio svečiams buvo išdalinti lankstinukai su svarbiausia informacija apie Pumpėnų gimnaziją (parengė soc. pedagogė G. Kiaunienė, informatikos mokytoja R. Žemaitytė)

Scenarijų šventei sukūrė lietuvių kalbos mokytojos L. Noreikienė ir J. Bagdonienė. Kultūros namų sceną šventiškai papuošė dailės mokytoja D.Augustinienė. Skaidres iš mokyklos istorijos ir šių mokslo metų gimnazijos gyvenimo parengė informatikos mokytoja R. Žemaitytė Visos gimnazijos klasės paruošė stendus su nuotraukomis, kuriose užfiksuotos pačios įspūdingiausios šių mokslo metų akimirkos.

Dėkojame visiems renginio organizatoriams ir jų padėjėjams: nuolatiniams garso operatoriams, septintokams Lukui ir Martynui bei mokytojui R. Morkūnui, renginio fotografui mokytojui S. Jurkui, visoms klasių vadovėms.

Už geranorišką bendradarbiavimą dėkojame Pumpėnų kultūros namų darbuotojams.  

 

Gegužės 18 dieną mūsų gimnazijos pradinukų klasėse nuvilnijo Sekminių nuotaikos. Kaip ir kasmet ketvirtokai užsiėmė projektine veikla. Šiemet jie sukvietė visus pradinukus į edukacinę šventę Sekmines. Ketvirtokai ne tik patys išstudijavo Sekminių burtus, papročius, muziejuje susiraukė nagines, pasisiūdino drabužius, nupiešė dekoracijas, bet ir visų sužinotų gudrybių bandė pamokyti ir žemesnių klasių draugus. O draugai buvo šaunūs. Jie aktyviai dalyvavo edukacinių užduotėlių sprendime, žaidimuose ir drąsiai demonstravo savo puikias smulkiosios tautosakos žinias.

Dėkoju pradinio ugdymo mokytojoms Danguolei Anilionytei, Vilijai Grubienei ir spec. pedagogei Vaivai Jareckienei už mokinių paruošimą šventei.

Ketvirtos klasės mokytoja Gita Krušinskienė