Gyvenimo avantiūra, taip įvardinau pasiūlymą dalyvauti tarptautiniame projekte. Gąsdino nežinomybė, kalbos barjeras. Surizikavau ir sutikau padirbėti su mokiniais verslumo tema.

Projektą Modernaus tarpvalstybinio vaikų ir jaunimo verslumo kompetencijų ugdymo tinklo bibliotekose kūrimas „Business bag“ vykdo Pasvalio M. Katiliškio biblioteka. Projekte dalyvavo dvi šalys: Latvija ir Lietuva. Nuo vasario iki birželio mėnesio mokiniai kūrė savo verslo idėjas. Jų pristatyti mūsų partneriams vykome į Latviją, Tikėjau mokinių sėkme, skatinau juos ir žodžiu, ir pavyzdžiu. Širdyje kaip niekada buvo jausmas, kad mes GALIME. Pasisekė, ir šešios mūsų mokyklos mokinės nugalėjo. Nesutrukdė ir kalbos barjeras, nors viskas vyko anglų kalba.

Laimėjome pagrindinį prizą – verslumo stovyklą Anykščių rajone. Stovykloje mokiniai ne tik ilsėjosi, bet labai daug kūrė, dirbo, lankė žymiausias Anykščių krašto vietas. Įspūdžių tiek, kad būtų galima parašyti knygą ar filmą sukurti. Tačiau tai – ne esmė, svarbiausia, kad mūsų vaikai yra nuostabūs, išradingi, kūrybingi. Jeigu leisime jiems veikti, jie tikrai mokės nustebinti.

Ačiū Nedai, Laurai, Inetai, Julitai, Miglei, Ugnei už įdėtą darbą. Dėkoju visoms klasėms:​​​​ nuo šeštokų iki dvyliktokų, kurie padėjo. Ačiū vadovams ir kolektyvui už palaikymą.

Geografijos ir ekonomikos mokytoja L. Skoblickaitė

 

Birželio 4-14 dienomis Pumpėnų gimnazijoje veikė stovykla „Aš ir tu, mes – kartu“, kurioje smagiai ir turiningai laisvalaikį leido pradinių klasių mokiniai. Stovyklai vadovavo gimnazijos socialinė pedagogė G.Kiaunienė, su vaikais dirbo mokytojos: G.Krušinskienė, D. Anilionytė, J. Marcinkonytė, V. Grubienė, J. Kauneckienė, D. Šatienė, J. Kondratavičienė, V. Jareckienė.

Stovyklos metu vaikai žaidė, kūrė įvairius darbelius, dainavo, šoko, mokėsi teikti pirmąją pagalbą nelaimių atvejais, lankėsi Pasvalio priešgaisrinėje tarnyboje, Smegduobių parke, Pasvalio krašto muziejuje, Pasvalio PASPC druskų kambaryje, vyko į pažintinę kelionę Biržus ir t.t.

 

Birželio 1 dieną Pasvalio rajono mokyklų mokiniai šventė tarptautinę vaikų gynimo dieną. Pasvalio muzikos mokyklos organizuotame mokinių festivalyje „Pažink, kurk, švęsk“, kuris vyko Pasvalio senajame parke, dalyvavo ir Pumpėnų gimnazijos mokiniai.

Gimnazijos bendruomenė parengė stendą iš savo mokyklos istorijos (bibliotekininkė V. Čeponienė ir istorijos mokytojas S. Jurkus) ir pristatė edukacinę veiklą ,,Tautinės juostos pynimas“ (technologijų mokytoja D. Augustinienė). Gimnazijoje veikiantis Robotikos būrelis supažindino su savo veikla, demonstravo, kaip veikia jų sukurti modeliukai.

Gimnazistai kaip visada aktyviai dalyvavo sportinėse varžybose (kūno kultūros mokytoja E. Mickeliūnienė). Įvairiose rungtyse savo jėgas išbandė 38 mokiniai iš 5-8 kl. ir I-III G kl.

Bėgimuose atskirose amžiaus grupėse prizines vietas laimėjo:

Eligijus Gotautas (6 kl.) – 1 vieta, Ineta Zakarevičiūtė (6 kl) – 1 vieta, Ervinas Mikėnas (6 kl) – 2 vieta, Auksė Adomaitytė (6 kl.) – 3 vieta, Miglė Kubiliūtė (7 kl.) – 1 vieta, Miglė Matušauskaitė (8 kl.) – 3 vieta, Kamilė Krisiūnaitė (IG kl.) – 3 vieta.

Vaikinai, krepšinis 3 prieš 3: L. Breivė (7 kl.), M. Bumblys (7 kl.), L. Maižius (7 kl.) – 2 vieta; O. Pažemeckas (IIG kl.), L. Staškevičius (IG kl.), M. Markevičius (IIIG kl.) – 3vieta.

Kvadratas, 5-6 kl. berniukai: A. Mikėnas, S. Pečiukas, A. Petronavičius, N. Zdanevičius, J. Dagys, E. Gotautas, L. Lelevičius, E. Mikėnas, L. Pakalnis, L. Petronavičius, N. Rinkiavičius – 1 vieta.

Sveikiname laimėtojus ir dėkojame visiems dalyvavusiems šventėje.

IG ir IIG klasių mokiniai su auklėtojomis J. Bagdoniene ir D. Šatiene lankėsi Kaune. Mokiniai aplankė IX forto muziejų, kur susipažino su forto istorija, jo autentiškomis erdvėmis bei skirtingus laikotarpius pristatančiomis ekspozicijomis, su sovietų ir nacių Lietuvoje vykdytais nusikaltimais, apžiūrėjo gynybinę sieną (požemius) bei masinių žudynių lauką ir memorialinį paminklą.

Vėliau gimnazistai dalyvavo integruotoje edukacinėje biologijos ir ugdymo karjerai pamokoje Anatomijos muziejuje.

Po rimtų užsiėmimų ekskursijos dalyvių laukė pramogos batutų parke Jump Space. 

 

Baigiantis mokslo metams devintokai pakvietė dešimtokus į Paskutiniojo skambučio šventę. Šiemet dešimtokų laukė „Skrydis į Havajus“. Už nuotaikingą renginį dėkojame IG klasės mokiniams bei jų auklėtojai J. Bagdonienei ir siūlome pasidžiaugti gražiausiomis šventės akimirkomis.

Pumpėnų gimnazija ir šiais mokslo metais labai gerai besimokančius, aktyvius mokinius paskatino padovanodama pažintinę kelionę. Gimnazijos Vaiko gerovės komisija pasiūlė išvyką į Latviją.

Mokslo metų pabaigoje geriausiai besimokantys 5-8 ir IG-IVG klasių mokiniai išvyko į kaimyninę šalį. Mokinius kelionėje lydėjo gimnazijos direktorius A. Matuzevičius, direktoriaus pavaduotoja ugdymui L. Kvedarienė ir mokytoja D. Augustinienė.

Pirmiausia apsilankė kino miestelyje „Cinevilla“. Apsilankymas kino miestelyje primena laiko mašiną – galima išvysti skirtingus istorijos laikotarpius vienoje vietoje. 150 hektarų teritorijoje pastatyti miestų fragmentai, geležinkelio stoties peronas, keli laivai, stovi įvairių automobilių, karinės technikos muliažai. Viskas sukurta iš putų polistirolio ir kitų lengvai surenkamų ir išardomų medžiagų, išmaniai nudažyta, todėl namai ar automobiliai atrodo kaip tikri. Mokiniai pavaikščiojo senosios Rygos, Berlyno (pastatai atrodė kaip tikri!) gatvelėmis, susipažino, kokie populiarūs filmai čia sukurti. Vėliau visi susirinko į filmavimo paviljoną, kur patys pabuvo aktoriais ir tapo trumpų filmukų personažais. Kadangi ekskursija vyko rusų kalba, gimnazijos direktoriui teko vertėjo pareigos.

Vėliau ekskursijos dalyviai aplankė didžiausią Baltijos valstybių kurortinį miestą Jūrmalą, pavaikščiojo pakrante, pabraidė, pasigrožėjo jūra. Kelionę užbaigė pažintis su Rygos senamiesčiu, kur apžiūrėjo unikalius architektūros paminklus, įrašytus į UNESCO saugomų objektų sąrašą.

Ši kelionė praplėtė mokinių akiratį ir paskatino ir toliau labai gerai mokytis.

P6062838

Baigėsi tris dienas (birželio 4-6 d.) trukusios būsimų pirmokų susipažinimo dienos. Vaikai susidraugavo su būsimais klasės draugais, pasitikrino skaitymo ir skaičiavimo įgūdžius, žiūrėjo filmukus ir žaidė.

Rugsėjo 1-osios diena bus ramesnė, nes pirmokai sugrįš į pažįstamų draugų būrį.

Būsimųjų pirmokų mokytoja G. Krušinskienė

 

 kalbu

Paskelbti anglų kalbos konkurso „Kalbų kengūra 2018“ rezultatai. Auksiniais diplomais apdovanotos penktokė Austėja Titaitė (mokytoja O. Daugene) ir šeštokė Dagnė Augustinaitė (mokytoja J. Baltaduonienė). SVEIKINAME!!!