Pumpėnų gimnazija vykdo tarptautinį ERASMUS+ projektą „Standing against violence and discrimination“ („Smurtui ir diskriminacijai – ne“), kurį gimnazijoje koordinuoja anglų kalbos mokytoja Olga Daugene. O. Daugene yra atsakinga už viso tarptautinio projekto, kuriame dalyvauja mokyklos iš  Italijos, Turkijos, Rumunijos, Bulgarijos, koordinavimą.

Projektas bus vykdomas  dvejus metus,  nuo 2019-09-01 d. iki 2021-08-31 d.. Projektas finansuojamas pagal ERASMUS+ KA2 programą, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.  Projektui vykdyti skirta 145 539,00 Eur, mūsų gimnazijos biudžetas – 33 666,00 Eur.

Pirmasis projekto partnerių susitikimas įvyko sausio 5–11 dienomis Turkijos mieste Adana. Mūsų gimnazijai atstovavo projekto darbo grupės narės socialinė pedagogė G. Kiaunienė, fizinio ugdymo mokytoja E. Mickeliūnienė ir projekto koordinatorė O. Daugene.  Vizito metu O. Daugene vedė užsiėmimus Italijos, Rumunijos, Turkijos, Bulgarijos delegacijoms, buvo suplanuotos projekto veiklos, aptartos išvykų datos, programos ir kiti organizaciniai klausimai.  Projektas skirtas mokiniams nuo 12 iki 18 metų. Vykdydami projekto veiklas mokiniai išmoks toleruoti  įvairius kultūrinius skirtumus, vertybes, mokysis pagarbos vienas kitam, diskutuos apie diskriminaciją, lygybę. Vienas iš projekto prioritetų – stiprinti mokytojų kompetencijas, dalintis geriausiomis idėjomis, bei praktiniais patarimais kaip kovoti su patyčiomis, diskriminacija ir smurtu. Projekto dalyviai sukurs veikiančią smurto prevencijos strategiją mokykloms, bus skatinama mokinių asmeninė saviraiška, įsitraukimas į visuomeninę veiklą ir kt.

Projekto dalyvės: Colegiul National ,,Mihail Kogalniceanu (Rumunija), Adana Ticaret Borasi Anadolu Lisese (Turkija), Instituti Paritari Plateja Maritain ASSOCIAZIONE CULTURALE SCUOLA 3.0 (Italija), Gimnaziya s prepodavane na tchuzhdi ezitsi Yordan Radichkov (Bulgarija) ir Pasvalio r. Pumpėnų gimnazija (Lietuva).

Išvykos į Turkiją metu visų šalių delegacijos lankėsi Adanos Ticaret Borasi Anadolu licėjuje, bendravo su mokiniais, mokytojais, susipažino su šalia licėjaus esančio vaikų darželio struktūra ir veikla (Çukurova Soförler ve Otomobilciler Odasi Anaokulu), Tarsus American colege filiale Adanos mieste, ÇAĢ universitete, kuriame pagal mainų programas mokosi ir studentai iš Lietuvos Vytauto Didžiojo universiteto. Taip pat projekto dalyviai lankėsi mokykloje, kurioje ugdomi specialiųjų poreikių turintys vaikai, švietimo įstaigoje, kurioje ištiriami ir nustatomi vaikų specialieji ugdymosi poreikiai (,,RAM“ Guidance Research Center), teismo rūmuose susipažino su įstatymais, reglamentuojančiais ugdymo įstaigų veiklą, vaikų teisių apsaugą Turkijoje (Courthouse Association Social Facility of Adana), susipažino su Adanos miesto lankytinais objektais, senamiesčiu. Projekto dalyviai lankėsi Kapadokijoje. Tai stulbinančio grožio geologinis stebuklas Centrinėje Anatolijoje, Turkijoje. Tai regionas, kuris vadinamas svajonių šalimi. Jame susilieja nuostabi gamta ir turtinga istorija. Kapadokijoje gausu neįtikėtinos formos kalvų, urvų, sudėtingų tunelių sistemų, sudarančių ištisus požeminius miestus.