Pumpėnų gimnazija ir šiais mokslo metais labai gerai besimokančius, aktyvius mokinius paskatino padovanodama pažintinę kelionę. Gimnazijos Vaiko gerovės komisija pasiūlė išvyką į Latviją.

Mokslo metų pabaigoje geriausiai besimokantys 5-8 ir IG-IVG klasių mokiniai išvyko į kaimyninę šalį. Mokinius kelionėje lydėjo gimnazijos direktorius A. Matuzevičius, direktoriaus pavaduotoja ugdymui L. Kvedarienė ir mokytoja D. Augustinienė.

Pirmiausia apsilankė kino miestelyje „Cinevilla“. Apsilankymas kino miestelyje primena laiko mašiną – galima išvysti skirtingus istorijos laikotarpius vienoje vietoje. 150 hektarų teritorijoje pastatyti miestų fragmentai, geležinkelio stoties peronas, keli laivai, stovi įvairių automobilių, karinės technikos muliažai. Viskas sukurta iš putų polistirolio ir kitų lengvai surenkamų ir išardomų medžiagų, išmaniai nudažyta, todėl namai ar automobiliai atrodo kaip tikri. Mokiniai pavaikščiojo senosios Rygos, Berlyno (pastatai atrodė kaip tikri!) gatvelėmis, susipažino, kokie populiarūs filmai čia sukurti. Vėliau visi susirinko į filmavimo paviljoną, kur patys pabuvo aktoriais ir tapo trumpų filmukų personažais. Kadangi ekskursija vyko rusų kalba, gimnazijos direktoriui teko vertėjo pareigos.

Vėliau ekskursijos dalyviai aplankė didžiausią Baltijos valstybių kurortinį miestą Jūrmalą, pavaikščiojo pakrante, pabraidė, pasigrožėjo jūra. Kelionę užbaigė pažintis su Rygos senamiesčiu, kur apžiūrėjo unikalius architektūros paminklus, įrašytus į UNESCO saugomų objektų sąrašą.

Ši kelionė praplėtė mokinių akiratį ir paskatino ir toliau labai gerai mokytis.