ZyduPirtis

Lietuvoje minimos Vilniaus geto likvidavimo 80-osios metinės. Vilniaus senamiestyje 1941 metų rugsėjo 6 dieną buvo įkurtas žydų getas. Per visą geto egzistavimo laikotarpį jame buvo kalinta beveik 40 tūkst. žmonių. Getas likviduotas 1943-ųjų rugsėjo 23 dieną. Šią dieną minimas Lietuvos žydų genocido aukų atminimas.

Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti teigimu, daugiau nei dešimtmetį vykstanti tradicinė pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“ – kvietimas visiems žmonėms, bet pirmiausiai mokytojams ir mokiniams, prisiminti Holokausto metu sunaikintas gausias Lietuvos žydų bendruomenes, kartu nueiti į masinių žudynių vietas tais keliais, kuriais žydai buvo varomi į paskutinę savo kelionę.

Pumpėnų gimnazijos mokiniai jau ne pirmus metus kartu su visa Lietuva mini šią datą. Prisimename Pumpėnų bendruomenės žydus, lankomės jų gyvenimą mūsų gyvenamojoje vietovėje menančiose vietose.

Nuotraukoje Pumpėnų gimnazijos 5 kl. mokiniai prie Pumpėnų žydų pirties.

Istorijos mokytojas Sigitas Jurkus