Kovo 5-12 dienomis,  Pumpėnų gimnazijos mokiniai: Neda Strelčiūnaitė, Saulė Gaigalaitė, Rugilė Stankūnaitė, Rugilė Kiznytė, Joris Valtaris, Aronas Mikėnas  dalyvavo patyčių prevencijai skirto projekto veiklose Italijoje. Mokinius lydėjo anglų kalbos mokytoja V. Aniūnaitė, specialioji pedagogė V. Jareckienė, socialinė pedagogė G. Kiaunienė. Taranto mieste esančioje  Instituto scolastico partitario Plateja mokykloje projekto dalyviai iš Turkijos, Bulgarijos, Rumunijos, Italijos ir Lietuvos dalyvavo patyčių prevencijai skirtose veiklose. Mokiniai dalijosi gerąja patirtimi kaip kiekvienoje šalyje veikia patyčių prevencija, pasakojo apie situaciją savo mokyklose, mokėsi bendrų dainų, atliko įvairias komandines užduotis, skanavo bulgarų ir italų pagamintus tradicinius patiekalus ir t.t. Visiems projekto dalyviams labai patiko Pumpėnų gimnazijos mokinių sukurtas filmukas, skirtas patyčių prevencijai. Projekto dalyviai viešnagės metu susipažino su Taranto miesto lankytinomis vietomis, lankėsi Merijoje, išvykos metu aplankė Alberobelo miestą, kuris dėl savo unikalios architektūros įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. O aplankytas rytiniu Italijos tašku vadinamas Otranto miestas, kuriame susitinka Adrijos ir Jonijos jūros, visus sužavėjo savo turininga istorija, architektūra.

,,Šios kelionės metu supratau, kad pasaulis ir jo grožis neturi ribų, o mes, žmonės, tą grožį padedame kurti. Pamačiau daug gražių vietų, susiradau draugų iš užsienio ir dar labiau pamilau pasaulį. Didelis ačiū visiems, kurie prisidėjo prie to, jog galėjau tai patirti." (Saulė Gaigalaitė).

O  gimnazijos bendruomenė  gegužės pabaigoje nekantriai laukia visų projekto dalyvių Pumpėnuose!

Socialinė pedagogė G. Kiaunienė