Belaukdami Kalėdų 2 ir 4a klasės mokiniai lankėsi Panevėžio Kraštotyros muziejuje. Čia vaikai dalyvavo edukacinėje programoje ,,Danutės Kalėdos“, kurioje susipažino ne tik su viena svarbiausių krikščioniško pasaulio švenčių – Kalėdų šventimo tradicijomis ir papročiais, bet ir su lietuvių tautos išgyventais sovietinės okupacijos sunkumais, patirtomis skriaudomis. Edukacijos metu pasakojama apie mažos mergaitės Danutės šeimą, kurį sovietų okupacijos metais atsidūrė tremtyje. Tačiau ir Sibiro toliuose šeima nors ir paslapčia, bet šventė Kristaus gimimo dieną. Mokiniai sužinojo, kaip toli nuo gimtosios Lietuvos tremtiniai paminėdavo šią gražiausią žiemos šventę, kaip buvo puošiama Kalėdų eglutė, iš ko gaminami žaisliukai, kiek reikėjo pastangų, kad ant šventinio stalo būtų padėta nors trejetas Kūčių patiekalų... Iš spalvoto popieriaus vaikai išmoko pasigaminti kalėdinius žaisliukus, patys puošė eglutę taip, kaip ją puošė maža mergaitė Danutė, būdama tremtyje. O ant meduolio glajumi piešė angelą, kurį įdėję į popierinį maišelį, susipakavo sau dovanėlę. Pamokos pabaigoje išmoko kalėdinę dainelę ,,Atkeliavo eglutė“, kurią atlikdami skambino varpeliais, kas sukūrė nuostabią Kalėdų nuotaiką. Tik atlikę visus šiuos kalėdinius darbelius, mokiniai turėjo galimybę sugalvoti norą, o kad jis išsipildytų, susikabino rankomis, sustojo aplink eglutę, užsimerkė ir visi kartu užpūtė po eglute degančias žvakutes...

Kiek daug šilumos, bendrystės ir kūrybiškumo padovanoja tokios pamokos vaikams!

4a ir 2 klasių mokytojos D. Anilionytė ir S. Kisielienė