Gruodžio antrą savaitę trečiokai skyrė mokymuisi netradicinėse erdvėse. Gruodžio 9 dieną pasaulio pažinimo žinių sėmėmės Pasvalio krašto muziejuje, kur dalyvavome edukacinėje programoje „Vidury dvaro meška karo“ ir daug sužinojome apie senąsias lietuvių Kūčių ir Kalėdų tradicijas. Žibalinę lempą įžiebęs mus pasitiko gaspadorius. Jis aprodė visą savo ūkį, papasakojo apie rudens darbus. Paskui visus gryčion pakvietė gaspadinė. Ji ir kasdienius smulkius buities darbelius paprašė padėti atlikti. O juos nuveikus smagu buvo išgirsti apie tai, kaip būdavo ruošiamasi Kūčių vakarienei. O kiek džiaugsmo buvo, kai atėjo Senis Kalėda! Ir dar meškutę atsivedė! Žaidimai, burtai, dovanėlės labai visus pradžiugino!

Gruodžio 10 dieną ir vėl kelionė! Šįsyk į Panevėžio miesto E. Mezginaitės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrių „Žalioji pelėda“. Čia vyko teatro pamoka „Kamishibai teatras ir knyga“. Daugeliui tai buvo pirma pažintis su šiuo japonišku „popieriaus teatru“. „Kamishibai“ tai medinė, nedidelė teatro dėžutė, statoma ant stalo žiūrovų akių lygyje. Viskas, ko šiam teatrui reikia, tai popierius, spalvinimo ir piešimo priemonės bei savo nupieštos istorijos papasakojimas žiūrovams. Labai įdomu buvo stebėti namelyje besikeičiančias kartonines korteles ir klausytis vaizdingai edukatorės sekamos japonų liaudies pasakos! Bet dar smagiau buvo pabandyti tai padaryti patiems! Su didžiausiu užsidegimu trečiokai piešė dalelę pasakos apie tai, kodėl vėžlio nugara kuprota ir kiekvienas kuo išraiškingiau stengėsi papasakoti savąją pasakos dalelę. Puikios patirtys!

Trečios klasės mokytoja Vilija Grubienė