Šiais laikais, kai galima naudoti įmantrius kompiuterio raštus, kartais manoma, kad dailiai rašyti jau nereikia ir užtenka valdyti klavišus. Tačiau žmogus yra ne mašina ir rašysena atskleidžia kiekvienos asmenybės dalelę. Dailiai rašant vyksta daug sudėtingų procesų, kai stengiamasi jungti raidę su raide. Tai atsakomybės ugdymas, dėmesio koncentravimas, koordinacijos lavinimas, estetikos jausmo puoselėjimas, akademinės žinios.

Lapkričio–gruodžio mėnesiais Pumpėnų gimnazijos pradinių klasių mokiniai, konsultuojami mokytojų, šeimos narių dalyvavo dailyraščio konkurse „Seku seku pasaką“. Jie stengėsi aiškiai ir estetiškai perrašyti pasakas ir savo darbų paroda papuošė mokyklą. Po to patys vertino dailyraščius pagal teksto išdėstymą, rašto aiškumą, tolygumą, klaidas, darbo estetiką ir rinko mokinių balso vertus darbus. Dalyviai buvo apdovanoti simboliniais atminimo prizais, o už dailiausią rašyseną mokiniams įteikti diplomai.

Logopedė Jovita Kondratavičienė