Po ilgos pertraukos rugsėjo 26 – spalio 2 d. mūsų gimnazijos komanda –  Saulė Gaigalaitė, Gabija Jareckaitė, Neda Strelčiūnaitė, Dagnė Augustinaitė, Laurynas Žaltickas, Aronas Mikėnas ir  mokytojos Olga Daugene (projekto koordinatorė) bei Diana Augustinienė –  dalyvavo Erasmus+ projekto „Standing Against Violence and Discrimination – STAVAD“ veiklose Bulgarijoje.  Susitikimo tema „Say NO to Stereotypical Thinking and Discrimination“ (Pasakyk „NE“ stereotipiniam mąstymui ir diskriminacijai).  Į susitikimą atvyko mokinių ir mokytojų komandos iš Bulgarijos, Rumunijos, Italijos, Lietuvos, mokytojos iš Turkijos (turkų mokiniai dalyvavo nuotoliniu būdu).

Projekto edukacinės veiklos, diskusijos, darbas grupėse, namų darbų pristatymai vyko Bulgarijos miesto Vidino gimnazijoje „Gimnaziya s prepodavane na tchuzhdi ezitsi Yordan Radichkov“. Mokiniai pristatė savo mokyklas, šalis bei stereotipus apie savo šalis. Dirbdami grupėmis, projekto dalyviai kūrė informacinius plakatus, komiksus temomis: „No Hate in schools“ , „Gender and racial equality“, diskutavo apie toleranciją, stereotipus, diskriminaciją, sudarė ir pristatė virtualias knygas „United as One under the European Sky“. Miesto bibliotekoje buvome supažindinti su Vidino jaunimo organizacijos „Lion`s club“ veikla. Merijoje buvo pristatytas  šis projektas ir įteikti dalyvių pažymėjimai.

Šalių delegacijos buvo supažindintos su Bulgarijos kultūra, istoriniais paminklais, nuostabia gamta. Aplankyta Baba Vida pilis, Magura urvas, Belogradchik uolos ir tvirtovė, Klisurski vienuolynas, Bulgarijos sostinės Sofijos senamiestis. Mėgavomės nacionaliniais bulgarų patiekalais. Vakaronėse turėjome galimybę išmokti bulgarų liaudies šokių.

Savaitė Bulgarijoje prabėgo labai greitai, grįžome daug sužinoję, labiau pasitikintys savimi, patobulinę bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, atviri kitoms kultūroms, religijai, papročiams.

Anglų kalbos mokytoja Olga Daugene