Kiekvienais metais penktadienį prieš pavasario lygiadienį daugelyje Europos šalių minima tarptautinė miego diena. Ja siekiama pabrėžti miego svarbą žmogaus gyvenimo kokybei. Pumpėnų gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai miego dieną minėjo kovo 19 d. Nuo pat ryto grupėse skambėjo ramios lopšinių melodijos. Bitučių grupės vaikai migdė lėlę, prieš pietų miegą, apsirengę pižamas gėrė šiltą arbatą, klausėsi mokytojos Vaidos skaitomos pasakos, sugulę į loveles savo akytes uždengę miego kaukėmis bei girdėdami raminančią lopšinę užmigo. Boružiukų grupės vaikai susipažino su kokybiško miego nauda ir sužinojo, kad geram miegui įtakos turi sveika mityba. Taip pat sužinojo, kad nemažiau svarbi yra miego higiena. Pagrindinis miego higienos elementas yra režimas. Sugulę ant minkštučių čiužinių klausėsi sekamų pasakų, mokėsi dainuoti lopšinę. Pasakojo kaip ruošiasi miegui namuose, kokias pasakas skaito, lopšines dainuoja mamytės. Priešmokyklinukai prie savęs glaudė atsineštus žaisliukus "mylimukus", pagalvėles, diskutavo apie miego naudą. Išsiaiškino, kad miegas, poilsis reikalingi, norint gerai jaustis ir būti sveikiems. Dalijosi savo patirtimi, kaip elgtis pajutus nuovargį ir mieguistumą, kaip kiekvienas ruošiasi miegui. Aptarė mylimiausias savo pižamas, patalėlius. Vėliau žaidė žaidimus. Vienas mėgstamiausių - "Ruda meška", klausėsi sekamų pasakų. Vaikų laukė staigmena - visi gavo bilietus į Sapnų karalystę. Po dienos darbelių, skambant lopšinių melodijoms, sumigo.

Mokytojos: Vaida Braškienė, Jolanta Kauneckienė, Jovita Zakarevičienė