Susitikimas su vienu populiariausių lietuvių vaikų ir jaunimo rašytoju Vytautu Račicku Pumpėnų gimnazijoje vyko jau antrą kartą. Norinčius išgirsti ir pasiklausyti rašytojo minčių, paklausti rūpimą klausimą ar įsigyti knygą su autografu, teko skirti į du srautus: pradinių klasių ir 5-8 klasių mokinių grupes.

V. Račickas – mėgstamiausias vaikų ir jaunimo rašytojas Lietuvoje (slapyvardis – Vytautas Dvarčionis) gimė Keblonyse, Anykščių rajone. Jo knygos kasmet patenka į skaitomiausių knygų penketuką. 1996 m. IBBY Lietuvos skyrius apysaką „Šlepetė“ išrinko geriausia metų knyga vaikams. 1997 m. gavo Šarūno Marčiulionio premiją. 1998 m. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės literatūrinė premija už knygą „Zuika dar gyvas“. 2003 m. Vytauto Tamulaičio I-oji premija už knygą „Nauji Zuikos nuotykiai“. 2010 m. knyga „Baltos durys“ išrinkta Metų knyga paaugliams. 2011 m. Vaikų literatūros premija. 2014 m. knyga „Aš, dviratis, pirmoji meilė ir sumuštiniai su sliekais“ išrinkta Metų knyga paaugliams.

Rašytojas unikalus tuo, kad knygas ne tik rašo, bet ir pats jas išleidžia, platina ir pardavinėja. Jo knygos sukurtos remiasi tikromis istorijomis, parašytos paprastai ir suprantamai, jose daug linksmų istorijų, kurių veikėjai yra mokiniai. Rašytojas mielai vyksta į tolimiausias rajonų, miestelių ir kaimų bibliotekas. Nes žino, kad gyvas bendravimas su skaitytojais – ne tik galimybė tiesiogiai pažinti vaikus, sužinoti jų lūkesčius, problemas, bet ir puikiausia skatinimo skaityti programa.

V. Račicko mėgstamiausia knyga – „Mano vaikystė ledai“, kurie vaikystėje kainavo 11 kapeikų ir dabar tokių skanių ledų rašytojas niekur neranda.

Vaikai įdėmiai klausėsi rašytojo pasakojimų, skaitomų ištraukų, uždavinėjo įvairius klausimus: kiek jau laiko rašo knygas? Kiek knygų yra parašęs? Iš kur semiasi minčių naujai knygai? Kiek laiko trunka parašyti knygą? Ar sunku jas rašyti? Kodėl rašo vaikams? Ar knyga „Nebaigtas dienoraštis “ ir „Baltos durys“ paremtos tikromis istorijomis? Rašytojas mielai atsakė į klausimus ir pats uždavė klausimą susirinkusiems: ką jums duoda skaitymas? Mokiniams teko vardinti skaitymo privalumus.

Vėliau visi norintys įsigijo rašytojo knygų su autografais ir įsiamžino nuotraukoje.

Po susitikimo su rašytoju, mokiniai bibliotekoje išgraibstė visas rašytojo „Šlepetes“, „Zuikas“, „Lukošiuką“…