Neseniai Pumpėnų gimnazijos 2G ir 3G klasių mokiniai Krikliniuose susitiko su partizanų bunkerių atkūrimo iniciatoriais – Pasvalio šaulių kuopos vadu Algiu Kalvėnu, kriklinietėmis tremtine Janina Stašyte ir partizano Petro Tamošiūno dukra Elvyra Tamošiūnaite.

Partizaninės pasipriešinimo kovos Lietuvoje prasidėjo 1944 m., kai Sovietų Sąjunga antrąkart okupavo Lietuvą ir pradėjo į karą imti vyrus. Jauni vyrai nenorėjo eiti kariauti, nemažai jų išėjo slėptis į miškus. Buvo tikimasi, jog netrukus į karą įsijungs amerikiečiai ir rusai bus išprašyti atgal, todėl neteks ilgai slapstytis. Partizanai bunkerius pradėjo rengti dar tęsiantis karui. Žiemos metu prie bunkerių būdavo sunku prieiti nepaliekant pėdsakų, todėl juos įrenginėjo netoli kelių ar vandens telkinių.Bunkeris, vadintas „Prie Margių šermukšnio takelio“ įrengtas 1944 m. Jis buvo surastas ir sunaikintas.Druciškių kaime partizanai bunkerį įrengė 1948 m. Tai buvo partizanų vado Povilo Žilio-Klevo štabavietė. Bunkeris nebuvo sunaikintas, jis sunyko savaime. Bunkeriai prieš 12 metų atkurti Algio Kalvėno iniciatyva, kuris ir papasakojo jų atsiradimo istoriją.

Gimnazistai išklausė pasakojimų, patys sulindo į bunkerius, kurių vienas turi slaptą išėjimą prie Pyvesos upelio. Mokiniams ši išvyka buvo informatyvi edukacinė istorijos pamoka.

Nuotraukos istorijos mokytojo Sigito Jurkaus.