erasmus1 plakatas

Pumpėnų gimnazija vykdo tarptautinį ERASMUS+ projektą „Standing against violence and discrimination“ („Smurtui ir diskriminacijai – ne“), kurį gimnazijoje koordinuoja anglų kalbos mokytoja Olga Daugene. O. Daugene yra atsakinga už viso tarptautinio projekto, kuriame dalyvauja mokyklos iš Italijos, Turkijos, Rumunijos, Bulgarijos, koordinavimą.

Projektas bus vykdomas dvejus metus, nuo 2019-09-01 d. iki 2021-08-31 d.. Projektas finansuojamas pagal ERASMUS+ KA2 programą, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Projektui vykdyti skirta 145 539,00 Eur, mūsų gimnazijos biudžetas – 33 666,00 Eur.

Projektas skirtas mokiniams nuo 12 iki 18 metų. Vykdydami projekto veiklas mokiniai išmoks toleruoti  įvairius kultūrinius skirtumus, vertybes, mokysis pagarbos vienas kitam, diskutuos apie diskriminaciją, lygybę. Vienas iš projekto prioritetų – stiprinti mokytojų kompetencijas, dalintis geriausiomis idėjomis, bei praktiniais patarimais kaip kovoti su patyčiomis, diskriminacija ir smurtu. Projekto dalyviai sukurs veikiančią smurto prevencijos strategiją mokykloms, bus skatinama mokinių asmeninė saviraiška, įsitraukimas į visuomeninę veiklą ir kt.

Mūsų mokykloje suburta komanda, kuri įgyvendina šį projektą: anglų kalbos mokytoja Olga Daugene (projekto koordinatorė), gimnazijos direktorius Alvydas Matuzevičius, fizinio ugdymo mokytoja Eglė Mickeliūnienė, dailės ir technologijų mokytoja Diana Augustinienė, anglų kalbos mokytoja Virginija Aniūnaitė, socialinė pedagogė Gražina Kiaunienė.

stavad ic