Pumpėnų gimnazijos IIG klasės gimnazistai: Ugnė Jankevičiūtė ir Kristupas Kondratavičius bei IIIG – Deividas Franka, Aurelija Janulytė, Mangirdas Nagreckis, Florentinas Vainickas ir projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja Olga Daugene bei projekto narė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laima Noreikienė vasario 2–7 dienomis dalyvavo Erazmus+ projekto susitikime Italijoje, Sicilijoje, Vitorijos mieste Istituto di Istruzione Superiore „Enrico Fermi“ mokykloje. Gimnazistai, apsigyvenę šeimose, turėjo neįkainojamą galimybę pažinti siciliečių tradicijas ir bendravimo kultūrą.

5 dienų mokymosi tema: „Iššūkiai ir galimybės šiuolaikinio pasaulio darbo rinkoje“. Projekto metu vyko intensyvus ir turiningas darbas grupėse su mokiniais iš Italijos, Vengrijos, Ispanijos ir Turkijos. Gimnazistai diskutavo su savo bendraamžiais, susipažino ir išbandė Europass, kuris pateikia papildomą informaciją apie asmens įgytą profesinę kvalifikaciją. Tai priedas prie mokyklos baigimo pažymėjimo. Jame pateikiama papildoma informacija, kokie turėtų būti pagal atitinkamą programą besimokiusio asmens įgyti gebėjimai ir kompetencijos, kokia profesine veikla asmuo galėtų verstis.

Projekto dalyviai užpildė savo CV, atliko Swot analizę (stiprybės, galimybės, silpnybės ir grėsmės), paruošė ir pademonstravo interviu su darbo rinkos atstovais. Projekto metu vyko intensyvus ir turiningas darbas grupėse su bendraamžiais.

Visus nustebino ir sužavėjo nepamirštamus įspūdžius suteikusi kultūrinė pažintinė programa: ekskursija pėsčiomis po Vitorijos miestą, išvyka Į Sirakūzus, kadaise buvusį svarbiausią ir galingiausią graikų miestą V–III a. pr. Kr. ir, anot romėnų konsulo Cicerono, patį gražiausią. Miestas turėjo didžiausią galią iki tol, kol pralaimėjo romėnams mūšyje, per kurį žuvo ir garsiausias jo gyventojas matematikas Archimedas. Anksčiau miestas lygiavosi net su Atėnais. Visiems labiausiai patiko archajiškas senamiestis (UNESCO pasaulio paveldo objektas), įsikūręs Ortidžės saloje. Grožėjomės Duomo katedra, Santa Lucia bažnyčia, jaukiomis senamiesčio gatvelėmis. Apžiūrėjome Neapolio archeologinį parkądidžiausią antikinį teatrą Sicilijos saloje, kuriame iki šių dienų rengiami koncertai ir spektakliai. Taip pat pabuvojome oloje „Dionizo ausis“, garsėjančioje efektinga akustika. Tuo galėjo įsitikinti visi projekto dalyviai, kai sugiedojo savo šalių himnus.

Kita diena buvo skirta Etnos ugnikalnio ir didžiausio rytinės pakrantės ir antro pagal dydį Sicilijos miesto Katanijos (Catania) aplankymui. Jaukus senamiestis pastatytas iš naujo, kai 1669 metais išsiveržė Etnos ugnikalnis, iškilo Baroko stiliaus pastatai, kurių statybai buvo panaudota miestą sunaikinusi lava. Keliautojams didelį įspūdį paliko erdvi ir didinga Katedros aikštė ir žymiausias aikštės objektas – Šv. Agotos katedra (Cattedrale di Sant’ Agata).

Įsimintinas buvo ir uždarymo vakaras, kurio metu projekto dalyviams įteikti dalyvavimo projekte sertifikatai, kiekvienos šalies atstovai šoko nacionalinį šokį (Pumpėnų gimnazistų polka pelnė daug aplodismentų!). Šventinis vakaras tęsėsi bendraujant prie gausaus tradicinių itališkų patiekalų vaišių stalo, kurį padengė projekte dalyvavusių Vitorijos mokyklos mokinių tėvai .

Dalyvavimas išvykoje gimnazistams suteikė progą geriau pažinti darbo rinką, jos poreikius, įvertinti savo galimybes, anglų kalba bendrauti su savo bendraamžiais ir jų šeimomis, plėsti akiratį ir pažinti kitų šalių kultūrą ir tradicijas bei ugdė patriotiškumą, pasididžiavimą savo gimnazija.

Projekto koordinatorė Olga Daugene ir projekto narė Laima Noreikienė