Skaitmeninių įgūdžių mokykla VšĮ „Turing School“ vykdo projektą „Prisijungusi Lietuva“ bei kviečia visas Lietuvos mokyklas į nemokamus informacinių technologijų tematikos užsiėmimus, kuriuos veda IT rinkos profesionalai lektoriai. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis, bendradarbiaujant su Vidaus reikalų ministerija.

Gruodžio 9 ir 11 dienomis Pumpėnų gimnazijos 1G-3G klasių mokiniai turėjo galimybę dalyvauti netradicinėse,  virtualioje aplinkoje vykusiose  pamokose „Kibernetinis saugumas – ar įmanoma nulaužti Lietuvą per 10 min.?“, kurias vedė VšĮ „Turing School“ mokytojai Kęstutis Mačiulaitis ir Kamilė Naujalytė.

Ar egzistuoja virusas, galintis „nulaužti“ visas Lietuvos informacines sistemas per 10 min.? Ką veikia juodi, balti ir pilki hakeriai? Koks įrenginys yra saugiausias? Tai tik keli klausimai, į kuriuos mokiniai juokais ir rimtai bandė atsakyti kartu su svečiais.

Gimnazistai susipažino ir  su karjeros kibernetinio saugumo ir kitose IT srityse galimybėmis, sulaukė atsakymų į jiems rūpimus klausimus. Pamokos pabaigoje visi smagiai rungtyniavo, atsakinėdami  į viktorinos klausimus.

Informacinių technologijų mokytoja R. Žemaitytė

turingprisijungusi