Gamtiniai indikatoriai – tai medžiagos, keičiančios spalvą rūgštiniuose ir šarminiuose tirpaluose. Indikatoriai naudojami tirpalams atskirti. Indikatoriai gali būti gamtiniai ir dirbtiniai, kieti ir skysti. Aronijos, raudonojo kopūsto tirpalai yra gamtinių indikatorių pavyzdžiai. Natūralus dažymas pamažu įsibėgėja pasaulinėje rinkoje, o pati natūraliai dažytų ekologiškų tekstilės gaminių gamyba yra naudinga siekiant apsaugoti aplinką nuo pavojingų sintetinių dažų.

Su raudonojo kopūsto sultimis mokiniai bandė dažyti medžiagas įvairiomis spalvomis. Mums pavyko, mokiniai galės įgytas žinias taikyti namuose, na, o kol dažytos medžiagos džiūvo, dar ir pasportavome gamtoje, nes gimnazijoje vykdomas ilgalaikis ,,Sveikatą stiprinančios mokyklos“ projektas.

Integruoto gamtos mokslų kurso mokytoja D. Šatienė