(Ilgalaikis projektas „Žingsniuokime visi“)

Chemijos  pamokas vesti gamtoje, kai reikia rašyti reakcijų lygtis ir pan., nelabai patogu. Tačiau apie aplinkos taršą ir gamtos apsaugą kalbėti gamtoje – pats tas, todėl su 1G klasės  mokiniais įgyvendinome projektą „Vandens filtravimas gamtoje“. Mokiniai domėjosi tyro vandens reikšmingumu žmogaus sveikatai, kokybiško geriamojo vandens požymiais, jo chemine sudėtimi, taip pat turėjo galimybę sužinoti, kokie yra bakteriologinio ir cheminio vandens užterštumo požymiai, neigiami tokio vandens vartojimo padariniai ir susiplanavo praktinį darbą.

Mokiniai susimodeliavo filtravimo sistemą ir atliko vandens valymą. Atlikę praktinį darbą pamatė kaip vandens filtrai pašalina priemaišas, mažindami vandens užterštumą per smulkų fizinį barjerą, biologinį ar cheminį procesą. Taip pat sužinojo, kad filtruojamas geriamasis vanduo, vanduo, skirtas žemės ūkio kultūrų laistymui, taip pat privačių ir valstybės įstaigų akvariumų bei baseinų ir tvenkinių vanduo.

Tokios pamokos svarbios, nes mokiniai realiai ir praktiškai pažįsta juos supančią aplinką.

Chemijos mokytoja D. Šatienė