image1

Dvylika Pumpėnų gimnazijos 5, 6, 8 ir 1G–2G klasių mokinių pirmą kartą dalyvavo tarptautiniame matematikos konkurse Pangea.

Pangea filosofija – visus dalyvius paskatinti domėtis matematika, nes pirmajame etape pusė uždavinių yra įveikiami visiems. Matematikai gabūs mokiniai motyvuojami domėtis toliau, silpnesni paskatinami atrasti savo stipriąsias puses – juk niekas nepaskatina labiau nei sėkmė. Konkursas Pangea buvo pradėtas organizuoti 2007-aisiais metais Vokietijoje. Šiandien Pangea vyksta septyniolikoje Europos šalių. Dalyvių skaičius (ir šalių, ir mokinių) didėja kasmet. Lietuvoje pirmą kartą Pangea įvyko 2014 metais. Konkursą organizuoja viešoji įstaiga „VIMS – International Meridian School“.

Į II-ąjį konkurso etapą pateko 6 mokiniai: M. Žaldokas (5 kl.), N. Strelčiūnaitė (8 kl.), L. Morkūnaitė (8 kl.), J. Valtaris (8 kl.), P. Jovaiša (1G kl.), K. Kondratavičius (2G kl.). Daugiausiai taškų surinko aštuntokas J. Valtaris. Antrasis konkurso etapas turėjo vykti Šiauliuose, bet kol kas yra atidėtas.