Gruodžio 17-18 dienomis pradinių klasių mokiniai, mokytojos ir tėveliai vykdė dviejų dalių projektą „Kalėdos su siauruku“. 2019 metais Aukštaitijos siaurasis geležinkelis šventė 120-ąjį gimtadienį, taigi laukdami pačių gražiausių metų švenčių, pradinukai nusprendė paminėti ir šią datą.

Pirmoje šios veiklos dalyje klasėse vyko įvairūs edukaciniai užsiėmimai. Vaikai klausėsi ir patys skaitė pasakojimus apie siaurojo geležinkelio atsiradimą, stebėjo filmuotą medžiagą, sprendė siauruko vagonų atgabentus uždavinius, žemėlapyje studijavo Aukštaitijos siaurojo geležinkelio maršrutus, važinėjosi muzikiniu traukiniu, žaidė įvairiausius žaidimus, kūrė darbelius šia tema.

Tačiau labiausiai mažieji laukė antrosios projekto dienos! Nors tas trečiadienis ir nebuvo panašus į kalėdinį (labiau į velykinį), tačiau kelionės tai nesugadino. Atvirkščiai! Su puikiausia nuotaika pradinukai, mokytojos ir tėveliai išvyko į kalėdinę - edukacinę išvyką ieškoti Kalėdų senelio. Daugumai tai buvo pirmas pasivažinėjimas traukinuku! Kelionės metu vaikai patyrė daugybę smagių įspūdžių, pasigrožėjo puikiu gamtovaizdžiu, o svarbiausia – Rekstino miške sutiko Kalėdų senelį! Labai greitai prabėgo laikas linksmai šokant, dainuojant, žaidžiant. Kalėdų senelis buvo dosnus, visus vaikus apdovanojo ir palydėjo į traukinį. O siauruko keleiviai mojavo pro traukinuko langus seneliui tol, kol matė jo ryškų rūbą!

Pirmos klasės mokytoja V. Grubienė