Pumpėnų gimnazija, kartu su kitomis Lietuvos  ugdymo įstaigomis paminėjo Tolerancijos dieną (lapkričio 16 d.). Šios iniciatyvos sumanytojai įsitikinę, kad mokytis reikia ne tik galva, bet širdimi ir rankomis, o tolerancijos idėjų kontekste švyturio simbolis yra neatsitiktinis. Švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, jis rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos.

Pumpėnų gimnazijos 1-3 klasių mokiniai gamino tolerancijos švyturius ir kalbėjosi apie draugystę, pakantumą vienas kitam (mokytojos V.Grubienė, D.Anilionytė, G.Krušinskienė, J.Marcinkonytė), ketvirtokams socialinė pedagogė vedė užsiėmimą tolerancijos tema, penktokų vadovė L.Noreikienė  su auklėtiniais  diskutavo apie šių dienų požiūrį į  toleranciją. 1g klasės mokiniai per lietuvių kalbos pamoką  kūrė ir pristatinėjo plakatus ,,Tolerancijos švyturys" (mokytoja J.Bagdonienė),  istorijos ir pilietiškumo mokytojas S.Jurkus su vyresnių klasių mokiniais kalbėjosi apie toleranciją ir netoleranciją mūsų gyvenime ir istoriniame kontekste, etikos mokytoja G.Šedienė šią temą su vaikais nagrinėjo per etikos pamokas. Bibliotekininkė E. Jackuvienė su vaikais pertraukų metu, po pamokų, bibliotekoje kūrė plakatus skirtus tolerancijos dienai.
             Socialinė pedagogė G.Kiaunienė