Šiais mokslo metais Pumpėnų gimnazija prisijungė dar prie dviejų projektų.

image1 Pirmasis projektas, kurį siūlo Europos Parlamento biuras Lietuvoje, pavadintas „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“. Projekto tikslas plačiau supažindinti su Europos Sąjunga, jos vertybėmis, dabartinėmis problemomis. Ugdyti aktyvų Europos pilietiškumą specialių modulių pagalba. 14-18 metų moksleiviams bus pateikta informacija, kurie ją vėliau stengsis perduoti mokyklos bendruomenei renginių, konkursų metu. Dalyvaus viktorinose. Pavasarį švęs Europos dieną. Sėkmės atveju, jaunieji ambasadoriai gali išvykti į Briuselį.

image2 Antrasis, finansinio raštingumo projektas, kurį pristato Sodra pavadintas „Nepamiršk parašiuto“. Žodžių junginys „valstybinis socialinis draudimas“ daugeliui jaunų žmonių gali pasirodyti painus ir nereikšmingas. Kaip tai veikia ir kam to reikia, moksleiviams pasiryžo papasakoti „Sodra“, 2017 m. pradėjusi jaunimo švietimo projektą „Nepamiršk parašiuto“.

Projekto „Nepamiršk parašiuto“ tikslas – padėti jaunuoliams susigaudyti iš pirmo žvilgsnio nepaprastoje ir painioje socialinio draudimo sistemoje, laiku sužinoti ir įvertinti neoficialaus darbo pavojus, pasidomėti socialinėmis garantijomis. Projektas bus integruojamas į ekonomikos pamokas, klasės valandėles.

Tikimės ir laukiame mokinių, kurie įsitrauks į vykdomų projektų veiklą ir toliau tobulės.

Norinčių dalyvauti su puikiomis idėjomis laukia geografijos mokytoja L.Skoblickaitė