Lapkričio 4 dieną Pumpėnų gimnazijoje vyko „Kino buso“ siūlomų filmų peržiūra ir diskusijos. Mokiniai kartu su režisieriumi ir kino edukatoriumi Maratu Sargsyan mokėsi „perskaityti“ filmus.

Penktokai žiūrėjo rež. A. van der Heide filmą „Tamsta varlius“. Tai filmas apie vaikų santykius su artimaisiais, mokytojais, atsakomybę, vaiko ir suaugusiojo pasaulį, tikrovę ir fantaziją, žmogaus santykį su gamta.

Rež. M. Clinckspoor filmą „Arčiau debesų“ žiūrėjo 6 ir 7 klasių mokiniai. Ši istorija – apie drąsą pažinti save, savo šaknų ieškojimą, apie šeimos narių santykius, žmonių ryšį su gamta ir technologijomis.

IIG ir IIIG klasių mokiniai – rež. M. Holsto filmą „Velnių salos karalius“. Diskutavo apie tiesą ir teisingumą, asmens ir sistemos santykį, psichologinę manipuliaciją, atsakomybę už kitą žmogų ir bendruomenę, draugystę, žmogaus vertybių svarbą nužmogėjusioje aplinkoje.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja J. Bagdonienė