KINO BUSAS

Spalio 9-10 dienomis Pumpėnų gimnazijoje vyko kino dirbtuvės „Ekrane ir šalia – nepažinti pasauliai“. Dalyvavo 3G klasė ir keli IIG klasės mokiniai. Dirbtuves vedė profesionalūs režisieriai ir kino edukatoriai Maratas Sargsyan bei Andrius Blaževičius.

Projekto tikslas – supažindinti jaunimą su kino menu, jo žanrais, istorija, kino gamybos procesais. Siekiama ugdyti estetinį skonį ir meninį suvokimą, lavinti gebėjimą komunikuoti vaizdų pagalba, skatinti domėtis audiovizualiniu menu, formuoti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius. Tai gilesnė pažintis su kinu, kelias į platesnį suvokimą ir saviraišką bei kupina atradimų patirtis, ugdanti gebėjimą vertinti, analizuoti, ugdyti kritinį mąstymą, toleranciją, pagarbą, smalsumą ir kitas savybes, ypač reikalingas jaunam žmogui.

Pirmąją dieną projekto dalyviai buvo supažindinti su kino žanrais, filmo kūrimo etapais, dramaturgijos principais. Vyko filmų peržiūros, jų analizė, diskusijos. Vėliau mokiniai pasidalino į grupes ir kūrė scenarijus, pradėjo pirmuosius filmavimo darbus. Antrąją dieną užbaigė filmavimus, vyko filmų peržiūra ir aptarimas. Kurdami filmus, dalyviai turėjo galimybę konsultuotis su režisieriais.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja J. Bagdonienė