bus transportation icon 512

Mokyklinių autobusų  tvarkaraščiai:

book open flatRekomenduojamų perskaityti knygų sąrašas:

1994 metų rugsėjo 23-ioji paskelbta Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Ji skirta pagerbti Vilniaus geto likvidavimo 1943 metais aukas. Tų metų rugsėjį buvo nužudyti arba išvežti į koncentracijos stovyklas paskutinieji išlikę gyvi žydų tautybės Vilniaus gyventojai.

Per Holokaustą naciai ir jų kolaborantai Lietuvoje nužudė daugiau nei 90 procentų iš daugiau kaip 200 tūkst. čia gyvenusių žydų.

Pirmadienį, minint Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną, mūsų mokyklos jaunieji 5-6 klasių istorikai dalyvavo užsėmime netradicinėje aplinkoje. Pasvalio mieste aplankėme vietas, kurios dar mena tarpukaryje čia gyvenusią žydų bendruomenę. Maloniai sutikęs pabūti gidu, istorikas Gražvydas Balčiūnaitis ne tik aprodė mums su žydais siejamas Pasvalio vietas, bet ir papasakojo apie žydų tautos buitį, priminė jų papročius ir tradicijas.

Holokausto aukų atminimą  pagerbėme apsilankę ir uždegę žvakutę Žadeikių miške – vietoje, kur kartu su  savo tautiečiais buvo išžudyta ir nemaža dalis Pumpėnuose gyvenusių žydų.

Istorijos mokytojas Sigitas Jurkus