dikt

Kovo 8 dieną jau dvyliktą kartą buvo rašomas Nacionalinis diktantas. Pagrindinis diktanto organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.

„Nacionalinis diktantas nėra egzaminas. Pagarba savo kalbai – tai ir pagarba savo istorijai, valstybei“, – sako Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė. Tradiciškai diktantą buvo galima rašyti mokyklose, bibliotekose, savivaldybių salėse. Dėl raštingiausiojo vardo buvo varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio.

Šiais metais buvo rašomas mūsų kraštietės Dovilės Filmanavičiūtės tekstas ,,Odė moterystei“.

Pumpėnų gimnazijos II-IV klasių mokiniai taip pat prisijungė prie gausaus lietuvių kalbos mylėtojų būrio. Diktantą kartu su gimnazistais rašė ir penktokė Saulė.

Nacionalinio diktanto rašymą gimnazijoje organizavo lietuvių kalbos mokytojos J. Bagdonienė ir L. Noreikienė.