2018 m. spalio 18 dieną 7-8 ir IG klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje ekonomikos pamokoje. Aplankėme Pasvalio rajono verslininkus. Mus priėmė dvi įmonės: „Šiaurės aruodai“ ir „Dotnuva Baltic“. Susipažinome su šių įmonių veikla.

Žemės ūkio kooperatyvą „Šiaurės aruodai“ įkūrė stambiausi Pasvalio rajono ūkininkai. Kooperatyvas superka iš ūkininkų įvairių kultūrų derlių: kviečius, rapsą, žirnius, pupas, miežius. Derlius patikrinamas vienoje geriausių laboratorijų Lietuvoje, valomas, džiovinamas, saugomas. Buvome užlipę į bokštą, iš kurio atsivėrė nuostabūs vaizdai.

Įmonė „Dotnuva Baltic“ parduoda moderniausią žemės ūkio techniką, kainuojančią net iki pusės milijono eurų. Verslininkai džiaugėsi, kad juos aplankėme, sakė, kad mūsų vaikai yra žemės vaikai, kurie savo ateitį galėtų sieti su žemės ūkiu.

Ekonomikos mokytoja L. Skoblickaitė