Gegužės 8 dieną 2-4 klasių pradinukai su savo mokytojomis: Danguole Anilionyte, Vilija Grubiene ir Gita Krušinskiene vyko į edukacinę išvyką į Šiaulius.

Fotografijos muziejuje vaikai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Fotograma“. Ten net tik sužinojo, kaip seniau buvo daromos fotografijos, bet ir patys praktiškai išbandė vieną iš fotografavimo technologijų ir kiekvienas pasidarė savo nuotrauką. Pažintinės ekskursijos metu mokiniai grožėjosi Šiaulių senamiesčiu, susipažino su miesto atsiradimo istorija ir dabartimi. Vėliau nuvyko į „saldžiąją edukaciją“ Rūtos šokolado muziejuje ir šokolado dirbtuvėse. Muziejininkė vaikams papasakojo, kaip ir iš ko gaminamas šokoladas, o svarbiausia – visi turėjo galimybę patys pasigaminti įvairių šokoladinių skanėstų.

Grįžtant namo mokiniai užsuko į Kryžių kalną. Čia stebėjosi „kryžių mišku“ besistiebiančiu piliakalnio vaizdu, sužinojo, kad toks žmonių sukurtas objektas, ko gero yra vienintelis pasaulyje, o didinga šventovė pritraukia tūkstančius lankytojų.

Vakarop pilni įspūdžių ir su lauktuvėmis, džiaugdamiesi turiningai praleista diena mažieji turistai grįžo namo.