Nacionalinės bibliotekos savaitės renginys

Antropologę, etnologę, JAV lietuvių bendruomenės veikėją Eleną Bradūnaitę-Aglinskienę į mūsų biblioteką pakvietė ir atlydėjo Pumpėnų kraštiečių asociacijos pirmininkas Algis Stalilionis.

Viešnia papasakojo apie savo šeimos gyvenimą Amerikoje. Bradūnai vaikams skiepijo lietuvybę, pagarbą gamtai, mokė papročių, daug dainavo, o svarbiausia – skatino taisyklingai lietuviškai kalbėti. „Mokykloje reikia išmokti daugybos lentelę. Išmoksti angliškai, vakare tėtukui turi lietuviškai pakartoti ir viską lietuviškai papasakoti, ką tą dieną išmokai,“ – pasakojo charizmatiškoji Elena Bradūnaitė. Pasak antropologės, kultūra yra tai, ką šeima aptaria susėdusi vakare prie stalo.

Mokiniai domėjosi E. Bradūnaitės gyvenimu Havajuose, darbu Čikagos, Indianos universitetuose, vienoje reikšmingiausių JAV nacionalinėje Kongreso bibliotekoje Vašingtone.

Nemažai kalbėta apie lietuvius emigrantus. Svarbu, kad šiandieniniai emigrantai vadovautųsi jos tėvų kartotu devizu – parvežkit Lietuvai pasaulį, o pasauliui pristatykite Lietuvą!

Bibliotekininkė