Pumpėnų gimnazijos mokiniai į Vilniaus knygų mugę šiemet keliavo jau septintą kartą. Didieji knygų fanai: Dominykas Kuliavcevas, Irūna Morkevičiūtė, Dominyka Mickutė važiavo penktą kartą.

Mokiniai mėgsta susitikimus su rašytojais, knygų pristatymus, apžiūri parodas, leidyklų siūlomas pirkti knygas, pamato daug garsių kultūros žmonių. Paskutiniaisiais metais ypač mėgstama Muzikos salė, kurią organizuoja asociacija Agata. Čia savo veiklą pristato ryškiausi ir aktyviausi Lietuvos muzikos kūrėjai, atlikėjai bei leidėjai, čia vyksta diskusijos, neformalūs susitikimai, naujausių lietuviškų muzikos albumų pristatymai, gyvos muzikos koncertai.

Šiemet suspėjome dalyvauti knygos „Pirštai jos neša leliją: moteris XX-XXI a. lietuvių poezijoje“, kurią sudarė Julius Keleras, pristatyme. Jame dalyvavo knygos sudarytojas, aktorė Jolanta Dapkūnaitė, poetas Alis Balbierius. LRT įrašų studijoje stebėjome Rūtos Oginskaitės knygos „Gib a kuk. Žvilgtelėk. Pokalbiai Olgos ir Grigorijaus Kanovičių namuose“ pristatymo įrašą, kuriame dalyvavo aktoriai: Eglė Gabrėnaitė ir Gediminas Girdvainis, publicistas Donatas Puslys, teatro ir kino kritikas Vaidas Jauniškis. Labiausiai laukėme poeto Tomo Venclovos knygos „Vilniaus vardai“ pristatymo, kuriame dalyvavo autorius, literatūros kritikė Jūratė Čerškutė, žurnalistas Pranas Morkus. Išklausėme diskusiją „Britų literatūra Lietuvoje: kas verčiama ir apie ką skaitome?“, kurioje dalyvavo istorikas Artūras Vasiliauskas, knygų apžvalgininkas Audrius Ožolas, vertėjas Marius Burokas, literatūros kritikė Jūratė Čerškutė.

Kiekvienas mugėje įsigijo sau mielų leidinių, parsivežė daugybę muzikantų autografų.

20-oji, jubiliejinė knygų mugė 2019-aisiais visus kvies švęsti knygų šventę pavadinimu „Po dvidešimties metų“.

Bibliotekininkė