Šventės „Palangos stinta 2018“ ir „Palangos ruoniai 2018“ įspūdžiai

Į stintų ir ruonių šventę prie jūros „Palangos stinta 2018“ ir „Palangos ruoniai 2018“ nedidelė 7-10 klasių mokinių grupelė išsiruošė vasario viduryje. Keliauti mus pakvietė Pasvalio sveikos gyvensenos klubo nariai, patys tikriausi ruoniai.

Visą dieną plieskė saulė, Vytauto ir Basanavičiaus gatvėse šurmuliavo mugė, agurkais dvelkė ką tik iškeptos stintos. Gimnazistai pastebėjo, kad įvairių prekių kainos, einant link tilto, pastebimai auga. Šalia jūros tilto maudėsi iš visos Lietuvos susirinkę sveikuoliai ruoniai. Spoksotojų buvo keliasdešimt kartų daugiau.

Kaip nenueiti iki įžymiojo tilto pabaigos, būnant pirmą kartą Palangoje žiemą! Ten ant tilto viršutinio turėklo paruošta speciali banga, kur jaunimas stengiasi palikti savo autografus (mūsiškių veiksmai užfiksuoti nuotraukose).

Kas norėjo, romantiškai vaikštinėjo jūros pakrante, kiti, pilnais plaučiais traukdami pušimis kvepiantį orą, Birutės alėja nupėdino iki grafų Tiškevičių rūmų. Vieniems reikėjo aplankyti Eglę žalčių karalienę, kitiems – pačiužinėti ant užšalusių parko tvenkinių, kuriuos vasarą okupuoja gulbės arba nulipdyti senį besmegenį priešais rūmų gėlynus. Greičiausiai pavargę patogiai įsitaisė ant suoliukų ir, atkišę saulei veidus, klausėsi Vytauto Šiškausko gyvo garso koncerto. Na ir žinoma, visi apžiūrinėjo ir pirko lauktuves iš mugės.

Taip ir grįžome namo, persismelkę šviežiais agurkėliais, pilni saulėtų įspūdžių ir geros nuotaikos. Visų keliautojų nuomonės sutapo: žiemą aplankyti Palangą ir jūrą tikrai verta.

Bibliotekininkė