Pumpėnų gimnazijos ir miestelio biblioteka kasmet dalyvauja akcijoje „Metų knygos rinkimai“. Skaitome komisijos atrinktus ir pateiktus šiuolaikinių rašytojų naujausius kūrinius, balsuojame už labiausiai patikusius, vėliau su aktyviausiais skaitytojais važiuojame į Vilniaus knygų mugę.

Poezijos kategorijoje 2017 metais nominuota Pasvalio krašto kūrėja Agnė Žagrakalytė sausio 12-ą dieną viešėjo mūsų bibliotekoje ir pristatė eilėraščių knygą „Štai“, kuri išversta į vokiečių, italų, prancūzų, anglų (verčiama į lenkų) kalbas. Tai buvo paskutinė stotelė keliaujant per Lietuvos bibliotekas, mokyklas ir pristatant šią knygą.

Poetės siūlymu Pumpėnuose vyko net du susitikimai: su vyresnių klasių gimnazistais ir su „Eigulio dukters“ gerbėjais. Nedaugžodžiaujanti viešnia perskaitė kelis mėgstamus eilėraščius iš ilgai kaupto rinkinio, papasakojo apie savo mokyklinius laikus, literatūrinio darbo pasirinkimą, dabartinę kūrybą ir ateities planus.

Rašytoja perskaitė ištrauką iš 2014 m. išleisto romano-literatūrinio bande dessinee kūrinio „Klara“ – baisios pasakos ne vaikams apie laimę, baimę ir svajones, paaiškino jo atsiradimo istoriją. Mokiniai domėjosi ne tik viešnios kūryba, bet ir Briuselio mokyklų tvarka, jaunimo pomėgiais, kūrėjos laisvalaikiu. Su suaugusiais skaitytojais buvo kalbama ne tik apie poeziją, bet ir apie romaną „Eigulio duktė: byla F 117“.

Susitikimą su rašytoja organizavo Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo ir Pumpėnų gimnazijos bibliotekos.