Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos jaunieji skautai ir ūkininkai spalio 20 d. pakvietė pumpėniečius, Jaunųjų muziejininkų būrelio narius (6-10 kl.), pakeliauti po Žemaitijos Nacionalinį parką.

Ekskursantai Plokščių kaime apžiūrėjo Šaltojo karo muziejaus ekspoziciją, susidomėję išklausė šiurpų gidės pasakojimą apie buvusioje raketinėje bazėje sovietmečiu vykdytą veiklą.

Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos Platelių lankytojų centro gidė žemaičių tarme kalbėjo apie Žemaitijos žemės slėpinius: pasigrožėjome ekspozicijomis „Keliaukime aplink Platelių  ežerą“ ir „Pasėrokoukem žemaitėškā“, pristato išskirtinį kultūros paveldą (tradicines Užgavėnes ir Jonines, du Kryžiaus kelius, žemaičių tarmę), pamatėme šimtametį Raganos uosį, nuo apžvalgos aikštelės grožėjomės rudeniškomis Platelių ežero salomis.

Platelių dvaro buvusiame svirne ir arklidėse apžiūrėjome muziejaus eksponatus ir daugiau nei 250 užgavėnių kaukių parodą. Šiek tiek pavažiavę pasiekėme Beržoro kaime esantį Siberijos apžvalgos bokštą, nuo kurio atsivėrė Žemaitijos nacionalinio parko miškų platybės.

Kol nuvažiavome iki rašytojos Julijos Beniuševičiūtės, geriau žinomos Žemaitės slapyvardžiu, memorialinio muziejaus Bukantės dvarelyje (dabar Kadaičių kaimas), Viktorija perskaitė ištrauką iš rašytojos apsakymo „Marti“. Muziejuje pasitiko linksmai nusiteikusi gidė Daiva, kuri ne tik žemaičių tarme papasakojo rašytojos Žemaitės biografiją, pavedžiojo po jos gimtuosius namus, bet ir aprodė muziejuje veikiančias vietinių tautodailininkų parodas.

Kelionė į namus neprailgo, nes Saločių mokytojos surengė viktoriną ir patikrino, ką keliautojai sužinojo, mūsų mokinės Viktorija Aglinskaitė ir Ligita Zalupaitė surengė koncertą, joms džiugiai pritarė visi keliautojai.

Kitą dieną būrelio nariai susirinko bibliotekoje ir aptarė kelionės įspūdžius. Pakalbėjome apie gidų darbą, jų sugebėjimą sudominti lankytojus.

Už kelionės nuotraukas dėkojame Viktorijai Aglinskaitei.

Bibliotekininkė