2017 m. lapkričio 16 dieną Pumpėnų gimnazijoje kaip ir daugelyje Lietuvos miestų ir miestelių buvo minima Tarptautinė tolerancijos diena. Dar 1995 m. UNESCO organizacija paskelbė lapkričio 16-ąją Tarptautine tolerancijos diena, kuri minima demokratiškose pasaulio valstybėse.
Į šios dienos minėjimą dorinio ugdymo mokytoja R. Martinkėnienė įtraukė įvairaus amžiaus mokinius – kuo anksčiau mokiniai supras ir žinos tolerancijos žodžio reikšmę, tuo daugiau tolerancijos, supratimo bus mūsų visuomenėje. Šios idėjos esmė – žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Rankos sukuria ir rankos sugriauna. Mokytoja su mokiniais aptarė žodžio Tolerancija reikšmę. Ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu, kokius netolerancijos ar tolerancijos pavyzdžius mokiniai žino. Mokiniai savo rankytėmis kūrė šių metų Tolerancijos dienos simbolį – rankas, kuriomis puošė mokyklos stendą.