Kovo 20 dieną visame pasaulyje minima Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. 1992 m. Žemės diena oficialiai įteisinta ir Lietuvoje.

Tradiciškai šia proga vyko renginys ir mūsų gimnazijoje. Ryte buvo iškelta Žemės vėliava, trečią gimnazijos aukštą papuošė kūrybiniai plakatai ,,Žemės dienai“. 5-8 kl. ir IG-IIIG klasių mokiniai pertraukų metu atliko įvairias biologijos ir geografijos mokytojų: D.Šatienės, L.Kvedarienės, D.Ožalinskienės paruoštas užduotis, kurias reikėjo surasti po paslėptomis užuominomis. 5-8 kl mokiniams paskaitą apie aplinkos saugojimo svarbą skaitė Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Pasvalio rajono skyriaus vedėja Apolonija Lindienė.