Pasvalio rajono Pumpėnų gimnazijoje nuo 2016 m. lapkričio 17 d. iki 2016 m. gruodžio 1d. buvo vykdomas integruotų veiklų projektas, kurio tikslas – palaikant rajone organizuojamo projekto „Mes – paukštelių draugai“ idėją, įtraukti visus priešmokyklinio ugdymo grupės ir pradinių klasių mokinius į prasmingas, aktyvias ir patrauklias integruotas veiklas. Integruotų veiklų projekto organizatorė ir vykdytoja – vyresnioji logopedė Jovita Kondratavičienė.

Projektas vyko dviem etapais. Pirmame etape buvo paskelbta akcija „Pagamink paukščiams lesyklėlę“. Jau kitą dieną į klases vaikai ėmė nešti nuostabias, išradingas lesyklas, kurias kūrė kartu su broliais, sesutėmis, mamomis ir tėčiais. Visi nekantriai laukė parodos ir tolesnio projekto vykdymo.

Antrasis etapas prasidėjo lapkričio 29 d. Į logopedės kabinetą sugužėjo pirmokai ir antrokai lydimi savo mokytojų. Paskui į darbus kibo trečiokai ir ketvirtokai, kuriems buvo parengtos sudėtingesnės užduotys. Gruodžio 1 d. paukščių pyragą maišė mažiausieji – priešmokyklinukai.

Mokiniai, atlikdami integruotų veiklų projekto užduotis, susipažino su Lietuvoje perinčiais ir išskrendančiais bei atskrendančiais žiemoti sparnuočiais, skyrė jų natūralų čiulbėjimą, gilinosi į smulkiosios tautosakos lobius atrinkdami, kaip pamėgdžiojami paukščių balsai, turtino žodyną pasakydami paukščių gyvenamąsias vietas, atliko garsinės analizės ir sintezės užduotis, skaitė informacinius tekstus apie žiemojantiems paukščiams tinkantį lesalą. Atliko praktines užduotis, kurių metu atpažino sėklas ir grūdus, mokėsi padaryti paukščių „pyragą“, sužinojo, kokią pagalbą jie gali teikti žiemojantiems paukščiams nepadarydami gamtai žalos, atliko matematinius skaičiavimus.

Vertinimo komisija, kurią sudarė vyresni mokiniai, gimnazijos vadovai ir mokytojai, vieningai nusprendė, kad visos mokinių į parodą atneštos lesyklėlės vertos nominacijų, nes yra šiuolaikiškos ar klasikinės, pagamintos iš natūralių ar iš antrinių žaliavų, bet visos išradingos ir puikios.

Gimnazijos direktorius Alvydas Matuzevičius įteikė mokiniams ir jų tėveliams padėkas už dalyvavimą projekto „Mes – paukštelių draugai“ akcijoje ir pagaminusiems lesyklėles. Mokiniai džiaugėsi saldžiais prizais, o savo lesyklėles pažadėjo pasikabinti prie namų ir visą žiemą rūpintis sparnuočiais.