Rugsėjo 23-oji – Lietuvos žydų genocido aukų atminties diena. Mūsų gimnazija dalyvavo Lietuvoje vykdomoje pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelyje“.

1943 m. rugsėjo 23-iąją buvo likviduotas Vilniaus getas. Šiemet minime Holokausto Lietuvoje pradžios 75-ąsias metines. Tuomet, 1941 metais, liepos–gruodžio mėnesiais, buvo išžudyta dauguma Lietuvoje gyvenusių žydų. Holokaustas ne tik tragedija, tai netektis mūsų valstybei – netekome Lietuvos piliečių, kartu kūrusių mūsų valstybę, puoselėjusių savitas tradicijas ir kultūrą.

Holokausto tragedija palietė ir mūsų kraštą, Pumpėnus. Dalis žydų iš Pumpėnų buvo sušaudyti Pajuostėje, vietovėje prie Panevėžio, dalis buvo sunaikinti ir atgulė Žadeikių miške kartu su Joniškėlio, Krinčino, Pasvalio, Saločių, Vaškų, Vabalninko žydais.

Pumpėnų gimnazijos 8 klasės mokiniai aktų salėje priminė klausytojams Pumpėnų žydų istoriją. Po minėjimo vykome į Žadeikių mišką atiduoti pagarbos nacizmo aukoms, palikome po akmenėlį su užrašyta buvusių mūsų kaimynų žydų pavarde.

Renginį organizavo 8 klasės mokiniai ir istorijos mokytojas Sigitas Jurkus