Balandžio 22 dieną Pumpėnų gimnazijoje įvyko 8-asis rajoninis meninio skaitymo rusų kalba konkursas, skirtas poeto Nikolajaus Rubcovo 80-osioms gimimo metinėms. Konkursą organizavo gimnazijos rusų kalbos mokytojai Stefanija Buitvydienė ir Alvydas Matuzevičius.

Konkurse dalyvavo 6–10 klasių mokiniai iš 6 mokyklų; Pasvalio Petro Vileišio, Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės, Vaškų ir Pumpėnų gimnazijų bei Pasvalio Lėvens ir Svalios pagrindinių mokyklų.

Šiais metais konkurse dalyvavo kaip niekad daug vaikinų. Visi konkursantai atvyko gerai pasirengę ir nors kai kurie eilėraščiai kartojosi, bet buvo labai įdomu klausytis, kaip kiekvienas skaitovas savaip perteikia eilėraščio nuotaiką.

Kadangi N. Rubcovo eilės labai melodingos, dauguma jų tapo dainomis ir romansais. Dainą „Buket“, kuriai žodžius parašė N. Rubcovas, kartu su Lukrecija Plesnevičiūte ir mokytoja Stefanija Buitvydiene dainavo ir skaitovai, ir žiūrovai. Jau keletą metų savo atliekamomis dainomis ir romansais konkurso dalyvius džiugina Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos abiturientas Modestas Dulevičius.

Konkurso nugalėtojais tapo (prizinės vietos nėra skiriamos) Pumpėnų gimnazijos 7 klasės mokinė Kotryna Prankaitė (mokytoja S. Buitvydienė), Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos Ustukių skyriaus 8 klasės mokinė Gerda Liubinaitė (mokytoja E. Cibulskienė), Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos II klasės mokinys Benas Jackūnas (mokytoja V. Kanišauskaitė). Žiūrovų simpatijų prizas atiteko Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos II klasės mokiniui Martynui Januškai (mokytoja V. Kanišauskaitė).

Konkursą vedė mokinės Lukrecija Plesnevičiūtė ir Kotryna Prankaitė.

Visi konkurso dalyviai ir jų mokytojai buvo apdovanoti padėkos raštais, o nugalėtojams įteiktos Nikolajaus Rubcovo eilėraščių rinktinės ir saldumynai.

Šventė baigėsi tradicine bendra dalyvių ir žiūrovų daina „Podmoskovnyje večera“.