Balandžio 23 d. Pumpėnų gimnazijoje vyko septintasis rajoninis meninio skaitymo rusų kalba konkursas. Šiųmetis konkursas buvo skirtas poeto Sergejaus Jesenino kūrybai. 18 konkurso dalyvių iš šešių rajono mokyklų: Pasvalio Petro Vileišio , Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės, Vaškų ir mūsų gimnazijų bei Pasvalio Lėvens ir Svalios pagrindinių mokyklų stengėsi padeklamuoti eilėraščius ne tik taisyklingai ištardami žodžius, bet ir bandė perteikti tai, ką poetas norėjo pasakyti, rašydamas eilėraštį.

Skambėjo eilės apie meilę Tėvynei, Motinai, gamtai, „mažiesiems mūsų draugams“ gyvūnams. Poezijos posmai puikiai derėjo su mūsų gimnazijos merginų: Lukrecijos, Lauros, Gretos, Nedos, Elvyros atliekamomis dainomis, kurių žodžių autorius S. Jeseninas.

Nei vertinimo komisijai, vadovaujamai mokytojos Olgos Daugene, nei žiūrovams nuobodžiauti neleido vileišiečiai gimnazistai: Modestas, Faustas ir Austėja, kurių dainos, palydėtos gitarų garsų suteikė daug malonių emocijų. Kai kurias dainas salė dainavo kartu.

Mūsų gimnazijai konkurse atstovavo šeštokai Kotryna Prankaitė ir Florentinas Vainickas bei 2 gimnazijos klasės mokinė Lukrecija Plesnevičiūtė.

Vertinimo komisija (mokytojos Olga, Gražina ir bibliotekininkė Virginija) nusprendė, jog nugalėtojų vardų verti mūsų gimnazijos mokiniai Kotryna ir Lukrecija bei joniškėlietė gimnazistė Gabija Šimoliūnaitė. Žiūrovų simpatijų prizas atiteko Lukrecijai.

Konkurso organizatoriai rusų kalbos mokytojai Stefanija Buitvydienė ir Alvydas Matuzevičius nugalėtojus apdovanojo gėlėmis, padėkos raštais ir S. Jesenino eilių knygomis. Visiems konkurso dalyviams buvo įteikti padėkos raštai.

Konkursas pasibaigė visos salės sudainuota tradicine daina „Pamaskvio vakarai“.

Konkurso dalyviams prisiminimui liks bendra nuotrauka, geros emocijos ir, tikimės, noras kitais metais vėl susitikti jau aštuntajame konkurse.

Rusų kalbos mokytojai