bus transportation icon 512

Mokyklinių autobusų  tvarkaraščiai:

book open flatRekomenduojamų perskaityti knygų sąrašas:

image1 

 

2018 04 10konferencija

2018 metų balandžio 10 dieną VU bibliotekos Mokslinės informacijos ir komunikacijos centre (MKIC) vyko Lietuvos mokyklų bibliotekų asociacijos darbuotojų konferencija „Mokyklos bibliotekos svarba įgyvendinant ugdymo turinį“. Pranešimus skaitė VU Komunikacijos fakulteto lektorius dr. V. Grigas, Kauno Neveronių gimnazijos direktorė D. Margienė, Lietuvos aklųjų bibliotekos atstovė D. Balčytytė. Diskusijoje į klausimus atsakinėjo ŠMM viceministras G.Kazakevičius, Švietimo ir mokslo ministrės patarėjas A. Varanauskas, UPC direktorius G. Vaidelis.

Konferencija reikšminga ne tik pranešimų turiniu, bet ir ŠMM viceministro G. Kazakevičiaus pasisakymu apie konkrečius pokyčius, laukiančius mokyklų bibliotekininkų.

Biblioteka – edukacinė erdvė ir dalyvauja pagrindinėje mokyklos misijoje - edukacijoje. Pokyčiai bibliotekoje būtini, bet jie priklauso nuo trijų dalykų: kiek pačiam bibliotekininkui prasminga plėsti bibliotekos funkcijas ir paslaugų spektrą, nuo bendruomenės nuomonės apie biblioteką ir nuo mokyklos vadovo. Kiek vadovas propaguoja, suaktualina pačią mokyklos biblioteką, tokį palaikymą turi ir bibliotekininkas.

ŠMM ministrės patarėjas A. Varanauskas diskusijoje taip pat tvirtino, kad rengiami pakeitimai, kad mokyklos bibliotekininkas būtų pedagoginis darbuotojas, švietimo pagalbos specialistas. Ir tokie pokyčiai jau planuojami nuo šių metų rugsėjo. Atsakydamas į klausimą apie reikalavimą turėti pedagoginę kvalifikaciją, pabrėžė, kad bus žiūrima laisviau ir suteikta galimybių ją įsigyti. UPC pažadėjo skirti daugiau dėmesio kvalifikacijos kėlimui.

Po konferencijos vyko visuotinis LMBDA susirinkimas, kuriame išrinkta nauja asociacijos valdyba ir pirmininkė Dalia Balčytytė.

 LMBDA informacija