Apie Vytautą, pasitelkiant Onos portretą

Politikas, verslininkas, rašytojas Edmundas Malūkas Pumpėnų gimnazijos bibliotekoje pristatė savo naująjį istorinį romaną „Vytauto žemė“. Trakuose gyvenantis rašytojas Pumpėnuose lankėsi pirmą kartą. Su juo susipažinome pernai Vilniaus knygų mugėje „Lietuviški ženklai pasaulyje“.

Autorius išsamiai papasakojo septynerius metus kurtos knygos istoriją, pademonstravo didžiulį šūsnį skaidrių, kuriose parodė dalį surinktos medžiagos. Romanas – tai Vytauto epochą atspindintis kūrinys, kuriame atsiskleidžia ryškiausios to meto Lietuvos asmenybės. „Nusprendžiau apie Vytautą rašyti pasitelkiant jo žmonos Onos portretą. Per moterį, jos santykius su vyru, dukra Sofija, Jogaila, Skirgaila, Julijona ir kitais personažais išryškėja pagrindinės vertybės: tvirtas charakteris, išmintis, ištikimybė“, – apie romaną kalbėjo autorius.

Rašytojas Edmundas Malūkas yra Lietuvos detektyvų rašytojų sąjungos vicepirmininkas, rašo scenarijus serialams.

Bibliotekininkė