Gegužės 10 dienos popietę Pumpėnų gimnazijos bibliotekoje apsilankė teatro, kino ir televizijos aktorius, renginių ir TV laidų vedėjas Gintaras Mikalauskas. Renginys buvo skirtas Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų kūrybos sklaidai. Svečias skaitė poetų Justino Marcinkevičiaus ir Ramutės Skučaitės eiles, pasakojo apie įsimintiną pažintį su poetu Justinu Marcinkevičiumi ir besitęsiantį bendradarbiavimą su poete Ramute Skučaite (paruošta kompaktinė plokštelė „Gaudom vėjus, ar gerai?“, skirta vaikams, turintiems regėjimo sutrikimų). Aktorius prisiminė savo mokyklos laikus, ypač lietuvių kalbos pamokas ir mokytojos mėgstamiausią Salomėjos Nėries eilėraštį „Lauk manęs“, kurį išraiškingai padeklamavo.

Popietėje dalyvavo Pumpėnų gimnazijos mokytojai, vyresniųjų klasių mokiniai, Pumpėnų miestelio ir aplinkinių kaimų gyventojai.