Lietuvos Respublikos Seimas 2016-uosius metus paskelbė Bibliotekų metais, todėl gimnazijoje bibliotekoje pagausėjo renginių. Pradinių klasių mokiniai susirinko į šventę „Knyga – mano draugė“.

Šventę pradėjome gimnazijos aktų salėje. 4 klasės mokinės Rugilė Kiznytė ir Rugilė Stankūnaitė perskaitė pagiriamuosius žodžius knygai ir skaitymui bei supažindino su šventės eiga.

Pirmiausia visi kartu gimnazijos kieme pasodinome medelį – šermukšnį, skirtą Bibliotekų metams.

Grįžome į biblioteką. Kiekviena klasė gavo užduotį – iliustruoti lietuvių liaudies pasaką: 1 klasė – „Du gaideliai“, 2 klasė – „Ropė“, 3 klasė – „Pagrandukas“, 4 klasė – Hanso Kristijano Anderseno „Bjaurusis ančiukas“.

Kol trys klasės piešė, tuo pat metu viena klasė su savo mokytoja keliavo į kieme stovinti Bibliobusą, kuris atvažiavo iš Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos. Bibliobuse bibliotekininkė Janina Vaičekonienė papasakojo apie mobilias bibliotekas, kam ir kaip jos naudojamos, vaikai skaitė ištraukas iš anglų rašytojo Džonatano Svifto romano „Guliverio kelionės“ ir piešė. Geriasi skaitovai ir piešinių autoriai buvo apdovanoti knygomis.

Vėliau kiekviena klasė aplikacijos technika sukūrė plakatus: 1 klasė – Knyga, 2 klasė – Knygų lentyna, 3 klasė – Pumpėnų gimnazijos bibliotekos pastatas, 4 klasė – Bibliobusas.

Mokiniai ir jų mokytojos daug dirbo, todėl visi buvo apdovanoti Padėkos raštais, knygomis ir dovanų čekiais.